Nawigacja

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
    ul.Poznańska 47
    62-230 WITKOWO
  • (+48) 61-477-82-50


  • Skąd mamy wodę w kranie?
    We wtorek 4 października 2023r. uczniowie z klasy 6c udali się na nietypową lekcję do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Witkowie. Celem ich wizyty było znalezienie odpowiedzi na pytania: skąd mamy wodę w kranie i czy jest ona czysta oraz zdrowa? 
  • Śmiecić czy nie śmiecić? Oto jest pytanie!
    W ramach ogólnopolskiego projektu ekologicznego uczniowie z klasy 6a bardzo aktywnie włączyli się w realizację zadań projektowych. Jakiś czas temu sprzątali świat, a konkretnie okolice Orlika, gdzie sami wskazali miejsce występowania dzikiego wysypiska śmieci. Drążąc tematykę dzikich wysypisk śmieci uczniowie sami postanowili odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule artykułu. Odpowiedzi poszukali w bardzo prosty sposób.
  • Kodeks Młodego Ekologa

    Na przełomie września i października uczniowie z klas: 1b, 4a oraz 4b na zajęciach przyrodniczo-ekologicznych tworzyli zasady postępowania w stosunku do Matki Ziemi. Mali ekolodzy z ogromnym zapałem podawali przykłady właściwego postępowania z naszą planetą.

  • To już 250 lat!

    To już 250 lat!

    Dnia 12 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor - pan Marian Łukowski, w swoim przemówieniu przypomniał o początkach polskiego szkolnictwa. To 250 lat temu powstała Komisja Edukacji Narodowej, która na zawsze zrewolucjonizowała polskie szkolnictwo. Z tej okazji Dyrektor nagrodził wszystkich pracowników szkoły, którzy pracowali w poprzednim roku, przyznając im Nagrody Dyrektora. Obecny na apelu zastępca burmistrza, pan Marek Wiatrowski poinformował o przyznaniu Nagród Burmistrza. Wyróżnienia otrzymali dyrektor szkoły pan Marian Łukowski oraz pan Paweł Piniarski.

    Powinszowania za jubileusz pracy otrzymały panie: Arleta Bekas, Danuta Jakimowicz, Jolanta Kaźmierczak, Monika Ottenburger, Teresa Szkudlarek, Agnieszka Szymańska, Hanna Tyll-Kasprzak oraz pan Tomasz Majchrzak. Ważnym elementem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów. Nasi najmłodsi uczniowie podeszli do tego wydarzenia z bardzo dużą powagą.

    Pozostając w klimacie XVIII wieku, drugoklasiści brawurowo zatańczyli poloneza a następnie złożyli wszystkim piękne życzenia, dopełniając całą uroczystość.(AM)

    Zapraszamy do galerii To już 250 lat! 

  • Strażackie zabawy w Wymysłowie

    Strażackie zabawy w Wymysłowie

    Dbanie o swoje bezpieczeństwo, a także innych, to jedno z celów podstawy programowej. Młody człowiek powinno wiedzieć, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru, do kogo ma się zwrócić o pomoc, dlatego uczniowie klasy 4a, 5a, 5b i 6c pod opieką pana dyrektora szkoły druha Mariana Łukowskiego i wychowawców w piękny, jesienny piątek 29 września br., zamiast zasiąść w ławkach szkolnych, odwiedzili Stowarzyszenie Niezależnych Ekspertów Pożarnictwa w Wymysłowie, by wziąć udział w warsztatach strażackich i przyjrzeć się z bliska pracy strażaka. 

    Dzięki życzliwości gospodarzy uczniowie mogli zobaczyć i dotknąć niemal każdego sprzętu strażackiego oraz wysłuchać opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Wzięli także udział w zajęciach w małym laboratorium, w którym oglądali pokaz powstawania pożaru oraz poznali sposoby jego gaszenia. Panowie pokazali wozy strażacki i ich wyposażenie. Wiele frajdy sprawiła przejażdżka takim pojazdem po leśnych, wyboistych ścieżkach.. Niejeden z uczestników wyjazdu, poczuł się, choćby przez chwilę, jak prawdziwy strażak, bowiem przymierzył strój strażacki i wziął udział w gaszeniu pożaru, tym razem na wesoło. Wiele emocji i śmiechu wzbudziła także rywalizacja na torze przeszkód przeznaczonym dla szkolenia młodych strażaków. 

    Pobyt w Wymysłowie zakończył się smacznym posiłkiem, rozmowami o dzisiejszej wyprawie i wspólnym zdjęciem z organizatorami strażackiej zabawy.

    Po tak ciekawej wycieczce spędzonej na łonie natury, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłości chciałoby wstąpić do Młodzieżowej Drużyny Strażackiej lub pracować w tym zawodzie. Zrozumiały również, że bezpieczeństwo to ważna sprawa. Jego znajomość to podstawa!

    Z wyprawy uczniowie wrócili pełni niezapomnianych wrażeń i z przekonaniem, ze taka forma nauki przez zabawę, poza murami szkoły, jest interesująca i bardzo potrzebna. (TSz)

    Zapraszamy do galerii Strażackie zabawy w Wymysłowie 

  • Przygoda z przyrodą

    Przygoda z przyrodą

    Siódmoklasiści nie próżnują. Wykorzystując wspaniałą pogodę w środę, 27 września, wybrali się na rajd ścieżką dydaktyczną w Skorzęcinie. Nie był to tylko spacer, ponieważ podzieleni na grupy siódmoklasiści rozwiązywali zadania. Odpowiedzi szukali na tablicach informacyjnych i wokół siebie Już teraz nie są im obce ani nazwy roślin, ani rzadkie okazy zwierząt zamieszkujące lasy wokół Jeziora Białego. Młodzież liczyła wiek drzew na podstawie obwodu pnia, wyznaczyła kierunki świata w lesie, pracowała z mapą, układała hasła reklamujące ścieżkę, z przymrużeniem oka wczuwała się w sytuację zwierząt-gospodarzy tego terenu. To była wspaniała, nietypowa lekcja! 

    Jesteśmy zachwyceni pięknem naszej okolicy. Przeżyliśmy prawdziwą “Przygodę z przyrodą".

    Zapraszamy do galerii Przygoda z przyrodą 

  • Razem dla Ziemi

    Razem dla Ziemi

    Miniony tydzień dla uczniów z naszej szkoły upłynął pod kątem kształtowania odpowiednich postaw i zachowań proekologicznych. Było to związane z udziałem naszej szkoły w 30 akcji Sprzątanie świata – Polska 2023 pod hasłem: „Sprzątanie Świata łączy ludzi”

    W ciągu tygodnia uczniowie z klas 1-3 sprzątali okolice szkoły oraz stadion i park miejski. Śmieci nie było zbyt dużo, co mogłoby dobrze świadczyć o użytkownikach tej przestrzeni publicznej. Niestety, ten kierunek myślenia okazał się błędny. Przekonali się o tym uczniowie z klas 4-6, którzy w sobotnie przedpołudnie wybrali się posprzątać okolice bardzo popularnego „Orlika”. To co zastali na miejscu, z tyłu obiektu zaskoczyło wszystkich. Worki z plastikowymi butelkami, szkło, puszki po piwie, stary materac z łóżka, szmaty itp. to były śmieci, które uporządkowali i zebrali w worki nasi uczniowie. Wszyscy uczniowie z bardzo dużym zaangażowaniem sprzątali swój mały świat, ale także wyciągali trafne wnioski, że te śmieci same tam nie zawędrowały. Miejmy nadzieję, że to młode pokolenie naszych uczniów będzie wiedziało i potrafiło odpowiednio się zachować jeśli chodzi o wyrzucanie śmieci czy ich segregację.(TM)

    Zapraszamy do galerii Razem dla Ziemi 

  • Jedynka jest Eko!

    Rozpoczynający się rok szkolny 2023/24 dla społeczności uczniowskiej naszej szkoły będzie między innymi pod znakiem działań ekologicznych. Związane jest to przystąpieniem naszej szkoły do dwóch ogólnopolskich projektów ekologicznych: Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Z ekologią na Ty” oraz Ogólnopolski Projekt Ekologiczny „EkoSzkoła 24”

  • X Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna

    X Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna

    PTTK w dniu 23 września w całej Polsce organizuje Międzypokoleniowe Sztafety Turystyczne. W imprezie organizowanej przez witkowski klub wzięła udział klasa 3c oraz przedstawiciele klasy 3a. Rajd rozpoczęliśmy w Waldze przy niezwykłym pomniku Zranionej sosny, upamiętniającym zwycięską bitwę pod Pyzdrami, która była epizodem powstania styczniowego. Następnie ruszyliśmy leśną trasą, prowadzącą przez Nadwarciański Park Krajobrazowy. Naszym celem była malownicza Chatka Ornitologa w Białobrzegu. Ta czekało na nas ognisko i mnóstwo zabawy. Rajd zakończyliśmy w Pyzdrach, gdzie w Muzeum Ziemi Pyzderskiej zobaczyliśmy pamiątki z powstania styczniowego, w tym także pień słynnej Zranionej sosny.

    Sztafeta była prawdziwie międzypokoleniowa, ponieważ wzięli w niej udział członkowie PTTK, nasi uczniowie, ich rodzice a nawet rodzeństwo. Uczestnicy zostali obdarowani gadżetami od PTTK oraz Urzędu Gminy i Miasta Witkowo. Dziękujemy witkowskiemu Klubowi PTTK za wspaniały wyjazd. (AM)

    Zapraszamy do galerii X Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna 

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

    Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

    4 września 2023 roku w naszej szkole uczniowie, nauczyciele i rodzice po dwumiesięcznych wakacyjnych wojażach, opaleni, wypoczęci, radośni i gotowi do podjęcia intelektualnej przygody powitali nowy rok szkolny. Uroczystość w hali sportowej poprzedziła msza św. w kościele pw. św. Mikołaja w Witkowie. Gośćmi na inauguracji roku szkolnego był Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo pan Marian Gadziński i proboszcz ks. dr Hubert Nowak.

    Oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 dokonał dyrektor szkoły pan Marian Łukowski. W swoim przemówieniu wyraził radość ze spotkania ze społecznością szkolną po wakacjach. Życzył uczniom jak najwyższych wyników w nauce, sukcesów na konkursach i zawodach sportowych, godnego reprezentowania naszej szkoły w każdym miejscu oraz rozwijania zainteresowań i zdolności. Zachęcił młode pokolenie, by kierowało się powiedzeniem Platona, greckiego, starożytnego filozofa: Celem rozumnego życia jest myśleć t, co prawdziwe, czuć to, co piękne i kochać co dobre. Nauczycielom życzył spokojnej, satysfakcjonującej pracy, a rodzicom pociechy i dumy ze swoich dzieci oraz radości ze wspólnie tworzonej naszej szkoły, którą wspomaga samorząd lokalny. 

    Dyrektor szczególnie miło powitał pierwszoklasistów i nowych pracowników szkoły: p. Martę Kupczyk, p. Dorotę Wareńczak - nauczycieli języka angielskiego, p. Agnieszkę Pasternak – pedagoga specjalnego oraz p. Katarzynę Pieczyńska – nauczyciela religii.

    Także Goście uroczystości - Burmistrz i Proboszcz - złożyli naszej społeczności życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. 

    W tak radosnym pierwszym dniu w szkole po wakacjach uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o historycznym wydźwięku 1 września 1939 roku. 84. rocznicę wybuchu wojny uczcili złożeniem kwiatów w Kąciku Patrona i minutą ciszy. 

    Uroczystą inaugurację roku szkolnego 2023/2024 zakończył pierwszy dzwonek, wzywający uczniów na spotkania z wychowawcami klas. (TSz)
     

    Zapraszamy do galerii Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 

  • Zakończenie roku szkolnego

    Zakończenie roku szkolnego

    „Koniec wieńczy dzieło” – to łacińskie przysłowie doskonale oddaje charakter dzisiejszego dnia. Zakończenie roku to zawsze ważne, a przede wszystkim radosne, wydarzenie. Podsumowanie pracy w całym roku szkolnym odbyło się w dwóch grupach wiekowych – najpierw w klasach I, II, III, a później w klasach IV, V, VI.
     
    Szczególny charakter miało pożegnanie szkoły przez naszych ósmoklasistów. W uroczystości wziął udział Wiceburmistrz – Marek Wiatrowski, przedstawiciele Rady Rodziców, grono pedagogiczne, a także rodzice absolwentów. Na początku Dyrektor szkoły skierował do VIIIa słowa, w których zawarte zostały wspomnienia obejmujące czas pobytu w szkole, a także życzenia na przyszłość. Podczas apelu wręczono stypendia Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo. Otrzymali je: Filip Kosz i Anna Podrzycka. Następnie wychowawczyni - p. Arleta Bekas - wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Świadectwo z biało-czerwonym paskiem otrzymali: Filip Kosz, Anna Podrzycka, Magdalena Szczepańska i Łukasz Szczepański. Rodzice wyróżnionych otrzymali listy gratulacyjne. Również pozostałym uczniom wychowawczyni wręczyła świadectwa w obecności wszystkich zgormadzonych na uroczystości.

    Po świadectwach przyszedł czas na nagrody za działalność w Samorządzie Uczniowskim, w chórze, w poczcie sztandarowym. Zgromadzeni na apelu stali się także świadkami przekazywania sztandaru nowym członkom pocztu. Skład główny tworzą: Hubert Dranikowski – chorąży, Maja Adamczewska i Maja Nowak – asysta. Im właśnie ustępujący poczet przekazał sztandar. 

    Po tych doniosłych chwilach przyszła pora na program artystyczny przygotowany przez szóstoklasistów. Trochę humoru, nieco refleksji, piosenki - wszystko to sprawiło, że w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Całości dopełniło przemówienie Wychowawczyni – p. Arlety Bekas i finałowa piosenka Rozalii. Utwór „Ostatni raz z naszą klasą” - nabrał szczególnego sensu dla ósmoklasistów. Po nim otrzymali oni upominki i kwiaty od szóstoklasistów, a gdy zabrzmiały pierwsze takty piosenki Elektrycznych Gitar „To już jest koniec”, nie pozostało nic innego, jak symbolicznie opuścić halę w szpalerze utworzonym przez tych, którzy są od dziś najstarsi w szkole. „Przed Wami droga…” – takie było hasło uroczystości, a więc życzymy absolwentom szczęśliwej, dalszej drogi! (JCh)

    Zapraszamy do galerii Zakończenie roku szkolnego 

  • Dzień Pustej Klasy

    Dzień Pustej Klasy

    Słońce, lekki powiew wiatru, polana w lesie, boisko, droga przez pola – to wszystko wystarczyło, aby piątek, 16 czerwca, spędzić poza szkołą, poza klasą. Dzień Pustej Klasy to międzynarodowe święto nauki na świeżym powietrzu. Tak! W tym dniu uczyliśmy się na świeżym powietrzu współpracy, współzawodnictwa, zasad zdrowego trybu życia, tańca, historii, a nawet języka angielskiego. Wspaniały czas na rozmowy w grupie, wiele emocji związanych z rozgrywkami sportowymi, wyplatanie wianków i wiele, wiele innych rzeczy inspirowanych wyjściem poza mury szkoły! Szkoda, że Dzień Pustej Klasy jest tylko raz w roku!(JCh)

    Zapraszamy do galerii Dzień Pustej Klasy

  • Spotkanie profilaktyczne z policjantem

    Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne z policjantem mł. asp. Grzegorzem Kujawskim z Komisariatu Policji w Witkowie. Spotkanie miało na celu przypomnienie uczniom zasad, które zapewnią im bezpieczeństwo w trakcie upragnionych wakacji. Funkcjonariusz policji przypomniał uczniom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, poruszania się hulajnogami czy rowerami oraz korzystania z kąpielisk i jezior.
    Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest priorytetem! (AK)

    Zapraszamy do galerii Spotkanie profilaktyczne z policjantem 

  • Klasy szóste nad Bałtykiem

    Klasy szóste nad Bałtykiem

    Szóstoklasiści nie mogli już doczekać się wycieczki do Trójmiasta, która była planowana od dawna. Rano, 17 maja, nareszcie dane im było zrealizować marzenie – trzy dni w Trójmieście. Najpierw Gdańsk i jego niepowtarzalny urok – stare kamienice, regularny układ ulic, Kościół Mariacki, Muzeum Bursztynu, pomnik niekwestionowanego króla mórz i oceanów – Neptuna i rejs po Motławie i chwila refleksji na Westerplatte – to wszystko wypełniło pierwszy dzień. Kolejny poranek przyniósł wizytę w Sopocie – stolicy letniego wypoczynku, miasta z secesyjnymi willami i molo, które sięga 500 m w głąb morza. Pogoda była piękna, więc mogliśmy trochę poszaleć na piasku, a spacerując wyciszyć się przed popołudniowymi atrakcjami – wizytą na Stadionie Bursztynowym i laserową wojną w Centrum Rozrywki „Laser Star”. Następnego dnia na trasie naszej wycieczki była jeszcze Gdynię, gdzie obejrzeliśmy żaglowce – „Dar Pomorza” i „Dar Młodzieży”, a także ORP „Błyskawica”. W Muzeum Emigracji poznaliśmy losy polskich emigrantów, a plażą dotarliśmy do Klifu Orłowskiego, poznając tym samym inny typ wybrzeża.

    Żal było wracać do domu po trzech dniach zwiedzania, zabawy i integracji. We wspomnieniach pozostaną na długo zabawy na plaży w Gdańsku – Górkach, bo po kilkunastu godzinach zwiedzania budowaliśmy zamki z piasku, tańczyliśmy, graliśmy w piłkę. Już planujemy kolejną wyprawę! (JCh)

    Zapraszamy do galerii Klasy szóste nad Bałtykiem 

  • Festyn Rodzinny

    W sobotę 20 maja Rada Rodziców zorganizowała w naszej szkole Festyn Rodzinny. Zabawa rozpoczęła się od przejażdżki rowerowej, która była tylko wstępem do atrakcji. Na uczestników czekały: dmuchane zamki, największa dmuchana piłka w Polsce, malowanie twarzy, zajęcia sportowe, wata cukrowa oraz zdrowy bufet owocowy. O profesjonalną oprawę muzyczną zadbał pan Damian Nowaczyk.

    Dziękujemy organizatorom za tak wspaniałą zabawę!

    Zapraszamy do galerii Festyn Rodzinny 

  • Wycieczka klasy 4a, 4b, 5c na Ziemię Lubuską.

    Wycieczka klasy 4a, 4b, 5c na Ziemię Lubuską.

    W dniach 8-12 maja br. uczniowie klasy 4a, 4b, 5c udali się na wycieczkę, by zwiedzić Ziemię Lubuską i Poczdam, odkryć ich uroki i tajemnice. To była wyprawa dla miłośników przyrody, historii, gier terenowych, survivalu, kultury i przygody. Program wyjazdu był bardzo ciekawy, nie pozwalał na nudę, a gwarantował każdemu dobrą zabawę. 

    Spotkanie z Ziemią Lubuską uczniowie rozpoczęli od zwiedzenia Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień. Uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii podczas 2, 5 godzinnego spaceru po największych pomilitarnych podziemiach w Europie. Przemierzając korytarze 8 pięter pod ziemią, wielu przeżyło dreszczy emocji, a dla młodych miłośników militariów była to nie lada gratka. Natomiast pasjonaci przyrody mogli posłuchać opowieści o nietoperzach, mieszkańcach tych podziemi. 

    Kolejne atrakcje czekały na młodych turystów w Mostkach. Tutaj odwiedzili Mini Zoo - magiczny ogród z zwierzętami, które znają ze swojego podwórka, ale także mogli podziwiać te egzotyczne. Po południu czwartoklasiści i piątoklasiści dotarli do Łagowa nazywanego perłą Ziemi Lubuskiej. Tutaj na dzieci czekały kolejne atrakcje. Uczestniczyły w grze, podczas której miały do wykonania 4 zadania. Dzięki ich rozwiązaniu poznały historię i ciekawostki o Łagowie. Na zakończenie pierwszego dnia wycieczki uczniowie rywalizowali w grze terenowej "Zdobądź naszą bazę".

    Nie brakowało też emocji drugiego dnia wyprawy. Cały dzień klasy spędziły na łonie natury w Łagowie. W przedpołudniowych godzinach dzieci odwiedziły Park Linowy. Tu sprawdzały swoje możliwości, wybierając trasy o 3 stopniach trudności i pokonując w ten sposób swoje lęki. Wielu śmiałków rozpoczęło od trasy niskiej, wytrwali zaliczyli trasę średnią, a bohater dnia pokonał trasę wysoką. Kolejnym wyzwaniem we wtorek były zajęcia z survivalu. Uczestnicy wycieczki uczyli się, jak przetrwać w lesie i zbudować szałas. 
    Popołudniowe zmagania w zabawach ruchowych też dostarczyły uczniom wiele adrenaliny i radości. Team building, bubble football, archery Tag uczyły się nie tylko współpracy w grupie, zdrowej rywalizacji, ale pozwalały poznać siebie nawzajem, wykazać się pomysłowością i odkryć własny talent. Na zakończenie dnia dzieci odbyły spacer po Łagowie i odkrywały kolejne tajemnice perły Ziemi Lubuskiej. 

    W środę uczestnicy wyprawy odwiedzili Park Narodowy "Ujście Warty", położony w miejscu, gdzie Warta kończy swój bieg i miesza się z wodami Odry. Zanim wyruszyli na ścieżki w parku, odbyli wirtualną podróż po parku podczas zajęć w Ośrodku Muzealno - Edukacyjnym w Słońsku. Po niecodziennej lekcji o przyrodzie spacerowali w spokoju i ciszy ścieżką edukacyjną „Olszynki”, podziwiając bajeczny krajobraz, mozaikę mokradeł, trzęsawisk, łąk i pastwisk, ucząc się obserwować przyrodę, rozpoznawać ptaki, tropić zwierzęta i zachwycać się pięknem natury. W drugiej części dnia dzieci bawiły się w podchody w Łagowie. Odkrywały nie tylko kolejne cuda Łagowa, ale rozwijały kreatywność, talenty poetyckie, muzyczne i ćwiczyły pracę w grupie.

    W czwartek uczniowie pojechali do naszego zachodniego sąsiada i zwiedzili Poczdam
    W samym sercu miasta uczniowie odwiedzili Biosferę, która przypomniała im o zbliżających się wakacjach. Tym razem przenieśli się w świat egzotycznej przyrody, bowiem znaleźli się w samym centrum dżungli. Tu podziwiali rośliny, zwierzęta i burzę rozświetlającą błyskawicami dżunglę. 
    Nie mogło zabraknąć podczas wizyty w Poczdamie spaceru po mieście i odwiedzenia kompleksu pałacowo – parkowego Sanssouci, letniej siedziby pruskich władców. Młodych turystów urzekło romantyczne położenie, przepiękna panorama, bogate zdobieniami, monumentalne rzeźbami i opowieści o królach. Uczniowie w Poczdamie podziwiali także Aleksandrówkę, rosyjską kolonię zamieszkałą przez członków rosyjskiego chóru wojskowego, wzniesioną przez Fryderyka Wilhelma III, będąca żywym pomnikiem przyjaźni z carem Aleksandrem I. Przedostatni dzień wyprawy na Ziemię Lubuską zakończył się ciekawym seansem filmowym.

    Piątek był ostatnim dniem wycieczki na Ziemię Lubuska. Pierwszym miejscem, do którego udali się uczniowie, był Świebodzin, w którym podziwiali figurę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – żelbetową rzeźbę o wysokości 36 m, zbudowana na wzór figury Jezusa z Rio de Janeiro. 
    Drugim ciekawym miejscem było Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach z Muzeum Ginących Zawodów. Tutaj uczniowie poznali zawód kowala, bednarza, praczki, prasowaczki, szewca, sklepikarza kolonialnego i wiele innych, których się nie ma lub rzadko się spotyka. Każdy mógł spróbować swoich sił, wykonując pracę prace związane z tymi profesjami. Dzieci, przenosząc się w przeszłość, zapoznali się z dawnymi obyczajami, a szczególne emocje przeżyły, siedząc w ławkach w dawnej szkole. 

    Cele wycieczki zostały osiągnięte, bowiem czwartoklasiści i piątoklasiści wracali z wycieczki do domu zadowoleni, z uśmiechem na twarzy i upominkami dla najbliższych.(TSz)

    Zapraszamy do galerii Wycieczka klasy 4a, 4b, 5c na Ziemię Lubuską. 

  • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2023
    Dnia 16 marca 2023 roku zorganizowano w naszej szkole XXXII Edycję Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY. Konkurs miał charakter jednorazowego testu, który  w zależności od kategorii zawierał od 21 do 30 zadań o różnym stopniu trudności. Jak co roku znalazły się wśród nich zadania oryginalne, nieszablonowe, często zabawne. Uczniowie mieli na ich rozwiązanie 75 minut. 
  • Drugoklasiści w Toruniu

    Drugoklasiści w Toruniu

    Uczniowie klasy 2a, 2b i 2c wyjechali na wycieczkę do Torunia. W Piekarni Mistrza Bogumiła wypiekaliśmy pierniki. Przewodnik oprowadził nas po Toruniu, zwiedziliśmy zabytki toruńskiej starówki. Byliśmy przy pomniku Mikołaja Kopernika, stanowiącym najważniejszy symbol Torunia. Widzieliśmy też zabytkową gotycką kamienicę - dom Mikołaja Kopernika.

    Po smacznym obiedzie i dużych lodach, przyszedł czas na zabawę. Uczyliśmy się przez zabawę w Młynie Wiedzy. Uczestniczyliśmy w wielu eksperymentach. Mogliśmy zwiedzać też wystawy interaktywne. Wystawę "O obrotach" poświęconą idei koła i ruchu obrotowego, wystawę "Rzeka", która nawiązywała do przepływającej przez Toruń Wisły, wystawę "Idee" łączącą nauki humanistyczne i nauki ścisłe.

    Wszyscy uczniowie zaopatrzeni w toruńskie pierniki oraz liczne pamiątki przyjechali zadowoleni do domu. (AM)

    Zapraszamy do galerii Drugoklasiści w Toruniu 

  • Dzień Patrona

    Dzień Patrona

    Dzień Patrona, który obchodziliśmy 12 kwietnia, był ukoronowaniem wszystkich inicjatyw, które podjęte zostały w Tygodniu z Patronem, który odbył się między 27 a 31 marca. Uroczystość zaszczycili Burmistrz Gminy i Miasta – p. Marian Gadziński, Wiceburmistrz – p. Marek Wiatrowski, a z ramienia Rady Rodziców - p. Patrycja Frąckowiak i p. Agnieszka Gajda. Gośćmi na apelu byli także Rodzice stypendystów Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo – Anny Podrzyckiej i Filipa Kosza z kl. VIII a. Właśnie od wręczenia tej nagrody rozpoczął się apel. Stypendia wręczali: Burmistrz, Wiceburmistrz, Dyrektor i Wicedyrektor naszej szkoły. Wagę tej wzruszającej chwili podkreśliły słowa Burmistrza o wyjątkowości nagrodzonych, a także zachęta dla innych, aby mierzyli tak wysoko jak tegoroczni stypendyści. 

    Po wręczeniu stypendiów Dyrektor przypomniał dokonania Patrona szkoły, a po Jego wystąpieniu przyszedł czas na widowisko słowno-muzyczne, którego motto brzmiało: "Z przeszłością ku przyszłości". Na kilkanaście minut przenieśliśmy się w czasy powstańców warszawskich, w świat ich ideałów i życiowych wyborów. Poczuliśmy, że jest tak, jak powiedziała jedna z postaci przedstawienia "To, co przeżyło jedno pokolenie, drugie nosi w sercu i w pamięci". Chcemy pamiętać o tym, co przeżyli nasz Patron i inni powstańcy, dlatego tak ważnym dla nas wydarzeniem jest to właśnie coroczne święto naszej szkolnej społeczności. (JCh)

    Zapraszamy do galerii Dzień Patrona 

  • Tydzień z Patronem szkoły „Z przeszłością ku przyszłości”

    Tydzień z Patronem szkoły „Z przeszłością ku przyszłości”

    Ostatni tydzień marca był poświęcony Patronowi naszej szkoły - Adamowi Borysowi. Podczas lekcji WOS-u i historii przeprowadzono zajęcia "Adam Borys na kartach historii". Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w grze dydaktycznej "Wojenna codzienność Powstania Warszawskiego". Ukoronowaniem gry była wystawa "Wspólna sprawa 1944" Fundacji Kochania Poznania, która ma na celu pokazanie masowego udziału Wielkopolan w Powstaniu Warszawskim. Wśród prezentowanych sylwetek powstańców nie zabrakło naszego Patrona - Adama Borysa.

    Najmłodsi uczniowie wykonali gry historyczno-dydaktyczne, nawiązujące do biografii słynnego witkowianina. Mieli także okazję na podróż w czasie, za sprawą fotobudki „W rodzinnym albumie naszego Patrona", w której prezentowali modę z lat 20-tych i 30-tych. Podsumowaniem Tygodnia z Patronem będzie spotkanie historyczne w dniu 12 kwietnia pod hasłem: „To, co przeżyło jedno pokolenie, drugie nosi w sercu i pamięci".(AM)

    Zapraszamy do galerii Tydzień z Patronem szkoły „Z przeszłością ku przyszłości” 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
    ul.Poznańska 47
    62-230 WITKOWO
  • (+48) 61-477-82-50

Galeria zdjęć