Odpowiedzialna konsumpcja – jak ją „ugryźć”?

W minionych tygodniach uczniowie z klasy 6a dyskutowali o odpowiedzialnej konsumpcji. Dla części z nich było to pojęcie nowe, inni zaś słyszeli to określenie, ale nie za bardzo rozumieli. Podczas zajęć przyrodniczych ich wątpliwości zostały rozwiane, gdyż wspólnie po wielu dyskusjach doszli do wniosku, że są to nasze zachowania, postawy, które mogę przyczynić się do życia w „lepszym świecie”, tzn. bardziej czystym środowisku, odpowiedzialnym społeczeństwie, które wie co robi.

Ta wiedza była im potrzebna do tego, aby w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „EKOSZKOŁA 24”, przygotować okazjonalną wystawę związaną z tymi zagadnieniami. Uczniowie podzieleni w grupach przygotowali plakaty, które dziś zostały udostępnione szerszej publiczności – czyli całej społeczności szkolnej. Celem wystawy jest zapoznanie wszystkich z tym, co wiąże się z odpowiedzialną konsumpcją oraz aby obecne młode pokolenie wyrosło na odpowiedzialnych konsumentów.

Zapraszamy do galerii: Odpowiedzialna konsumpcja – jak ją „ugryźć”?