Punkt krytyczny. Energia odNowa.

Jednym z zadań ogólnopolskiego projektu EKO-SZKOŁA 24 było zagadnienie dotyczące odnawialnych źródeł energii. Jego realizacji podjęli się uczniowie z klasy 6a, którzy w tym celu obejrzeli film dotyczący tych zagadnień.

Podczas kilku zajęć edukacyjnych uczniom zaprezentowany został pierwszy polski pełnometrażowy film pod tytułem „Punkt krytyczny. Energia odNowa”. Film poruszał tematykę zmiany klimatu oraz nieuchronnej rewolucji energetycznej. Uczniowie dowiedzieli się co sprawiło, że równowaga klimatu na naszej planecie została zaburzona i jakie mogą (są) tego skutki. Podczas dyskusji, która towarzyszyła podczas oglądania filmu oraz po jego projekcji uczniowie stwierdzili, że nie tylko Polska, ale cały świat powinien przejść na odnawialne źródła energii. Uczniowie wskazywali także przykłady z najbliższej okolicy świadczące o tym, że świadomość w tym zakresie ludzi się zmienia – miejsca lokalizacji farm fotowoltaicznych, wiatraków czy miejsc wykorzystujących biomasę. Na zakończenie dyskusji uczniowie stwierdzili, że zmiany „na lepsze” już zachodzą i że świat, w tym Polska, znalazły się w tzw. „punkcie krytycznym”. Czas ucieka, czas zacząć działać.

Zapraszamy do galerii: Punkt krytyczny. Energia odNowa.