• Jednym z projektów ogólnopolskich realizowanych w naszej szkole jest projekt ekologiczny pod hasłem EKOSZKOŁA 24. W ramach tego projektu uczniowie z klasy 6b podjęli się zadania związanego z bioróżnorodnością. Ich celem było przygotowanie szkolnej imprezy, która poruszałaby właśnie tę tematykę.
    21.04.2024 12:58 | więcej »
  • W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z ekologią na Ty” uczniowie klasy 2b przystąpili do realizacji jednego z zadań projektowych. Ich celem było stworzenie albumu o najbliższym parku narodowym. Uczniowie nie mieli zbyt wielkiego wyboru, gdyż najbliżej naszej szkoły znajduje się Wielkopolski Park Narodowy.
    21.04.2024 12:00 | więcej »
  • Jednym z zadań ogólnopolskiego projektu EKO-SZKOŁA 24 było zagadnienie dotyczące odnawialnych źródeł energii. Jego realizacji podjęli się uczniowie z klasy 6a, którzy w tym celu obejrzeli film dotyczący tych zagadnień.
    10.04.2024 09:21 | więcej »
  • W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z ekologią na Ty” został zorganizowany Szkolny Konkurs Ekologiczny „Eko-ludek, czyli drugie życie odpadów”. Celem konkursu było stworzenie ekologicznego ludka z jak największej ilości odpadów. Na konkurs wpłynęło ponad 60 różnorodnych prac, które pokazywały przykłady powtórnego wykorzystania odpadów.
    05.02.2024 10:19 | więcej »
  • Uczniowie z klasy 3c w ramach Ogólnopolskiego projektu „Z ekologią na Ty” zajęli się wędrówką kropli wody w przyrodzie. Efektem ich pracy były przygotowane plakaty dotyczące obiegu wody w przyrodzie. Mali przyrodnicy już wiedzą, że otaczająca nas woda jest w ciągłym nieustannym ruchu bo m.in. paruje, skrapla się, występuje w postaci lodu, wody i pary. Dzięki temu zadaniu uczniowie poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności, a skorzystają z tego na lekcjach przyrody w klasie czwartej.
    08.01.2024 12:02 | więcej »
  • Jednym z zdań w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Z ekologią na Ty” było stworzenie książki kucharskiej. Tego zadania podjęli się uczniowie z klasy 6b, którzy w swojej książce kucharskiej zamieścili szereg eko-przepisów. Wśród zaproponowanych dań znaleźć można m.in. przepis na koktajl owocowy i marchewkowo-jabłkowy, placki z płatków owsianych, wege warzywną tortillę, owocową sałatkę czy owocowego szaszłyka.
    08.01.2024 11:53 | więcej »
  • W minionych tygodniach uczniowie z klasy 6a dyskutowali o odpowiedzialnej konsumpcji. Dla części z nich było to pojęcie nowe, inni zaś słyszeli to określenie, ale nie za bardzo rozumieli. Podczas zajęć przyrodniczych ich wątpliwości zostały rozwiane, gdyż wspólnie po wielu dyskusjach doszli do wniosku, że są to nasze zachowania, postawy, które mogę przyczynić się do życia w „lepszym świecie”, tzn. bardziej czystym środowisku, odpowiedzialnym społeczeństwie, które wie co robi.

25.11.2023 22:15 | więcej »
  • W czerwcu bieżącego roku nasza szkoła przystąpiła do konkursu pod hasłem „Mierzymy się ze smogiem”, który obejmował szkoły działające w ramach Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. W ramach działalności naszej szkoły w ESA już wcześniej otrzymaliśmy urządzenia do pomiaru jakości powietrza z ekranem zewnętrznym (umieszczony nad wejściem do tzw. „oświatówki”). Wspomniany wcześniej konkurs został rozstrzygnięty, a nasza placówka wzbogaciła się o ekran wewnętrzny.
    24.11.2023 23:33 | więcej »
  • Zdrowa i ekologiczna żywność to temat zadania, którego realizacji podjęła się klasa 6c w ramach realizowanego przez szkołę Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „EKO-SZKOŁA 24”. Uczniowie klasy 6c w sposób praktyczny podeszli do zrealizowania zadania, gdyż najpierw tworzyli zdrowe i ekologiczne jadłospisy.
    12.11.2023 18:00 | więcej »
  • W ramach projektu ekologicznego „Z ekologią na Ty” chętni przedstawiciele z klas 1-7 wzięli udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Ekologia w obiektywie”. Celem konkursu było wykonanie zdjęcia nawiązującego do tematyki konkursu, a interpretacja hasła należała do jego uczestników.
    12.11.2023 17:39 | więcej »
  • We wtorek 4 października 2023r. uczniowie z klasy 6c udali się na nietypową lekcję do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Witkowie. Celem ich wizyty było znalezienie odpowiedzi na pytania: skąd mamy wodę w kranie i czy jest ona czysta oraz zdrowa?
    29.10.2023 13:54 | więcej »
  • W ramach ogólnopolskiego projektu ekologicznego uczniowie z klasy 6a bardzo aktywnie włączyli się w realizację zadań projektowych. Jakiś czas temu sprzątali świat, a konkretnie okolice Orlika, gdzie sami wskazali miejsce występowania dzikiego wysypiska śmieci. Drążąc tematykę dzikich wysypisk śmieci uczniowie sami postanowili odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule artykułu. Odpowiedzi poszukali w bardzo prosty sposób.
    29.10.2023 13:49 | więcej »
  • Na przełomie września i października uczniowie z klas: 1b, 4a oraz 4b na zajęciach przyrodniczo-ekologicznych tworzyli zasady postępowania w stosunku do Matki Ziemi. Mali ekolodzy z ogromnym zapałem podawali przykłady właściwego postępowania z naszą planetą.

29.10.2023 13:44 | więcej »
  • Rozpoczynający się rok szkolny 2023/24 dla społeczności uczniowskiej naszej szkoły będzie między innymi pod znakiem działań ekologicznych. Związane jest to przystąpieniem naszej szkoły do dwóch ogólnopolskich projektów ekologicznych: Ogólnopolski projekt edukacyjny „Z ekologią na Ty” oraz Ogólnopolski Projekt Ekologiczny „EkoSzkoła 24”

24.09.2023 17:17 | więcej »