Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
  ul.Poznańska 47
  62-230 WITKOWO
 • (+48) 61-477-82-50


 • Wycieczka do Łodzi

  Wycieczka do Łodzi

  Uczniowie klasy 8a, b, c z nauczycielami – p. Arletą Bekas, p. Iloną Musidlak, p. Kaliną Piechowiak, p. Teresą Szkudlarek i p. Tomaszem Majchrzakiem - w sobotę 23 października br. odwiedzili Łódź. Niesamowite miasto, słynące niegdyś z fabryk włókienniczych, będące stolicą polskiej kinematografii, nie mające w ogóle starego miasta, przez które płynie 18 rzek i strug, zapraszające do znanej szkoły filmowej. To tylko nieliczne ciekawostki Łodzi, usłyszane przez młodych turystów z Borysówki. 

  Pierwszą atrakcją wyprawy była ulica Piotrkowska, najdłuższy deptak i ulica handlowa w Europie (4,2 km). Wyróżnia się ona cudowną architekturą kamienic, pięknymi muralami, przystankiem, na którym mieści się 8 tramwajów i niecodziennym klimatem. Tu uczniowie mogli spotkać się z wielkimi Łodzianami, Lampiarzem, który wspina się na latarnię uliczną, Tuwimem zapraszającym na ławeczkę, Rubinsteinem grającym na fortepianie, Reymontem siedzącym na kufrze, aktorem Jaraczem, obok którego zasiada się w fotelu teatralnym. 

  Na ulicy Piotrkowskiej można było zrobić zdjęcie z Misiem Uszatkiem. Któż go nie zna z dzieciństwa? Jego postać, podobnie jak Zaczarowanego Ołówka i czy kota Filemona, stworzono w Studio Filmowym w Łodzi

  Uczestnicy wycieczki mogli również podczas spaceru ulicą Piotrkowską poczuć się jak gwiazdy polskiego kina i teatru, bowiem odwiedzili słynną Aleją Gwiazd, stworzoną na wzór hollywoodzkiego „Chodnika Sławy”.

  Największa atrakcja sobotniego dnia czekała na młodzież w Experymentarium, znajdującym się w Manufakturze – centrum handlowo- usługowo- rozrywkowym Łodzi. Tutaj młodzi naukowcy poprzez świetną zabawę odkrywali tajemnice z różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii). Okazało się, że wiele rzeczy poznanych na lekcjach w szkole stało się prostsze, zrozumiałe i bardziej interesujące dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych (m. in. Nurek Kartezjusza, Młynek Crooksa, Człowiek bateria, Słup zagrożenia, Lewitująca piłka czy Głowa na tacy). Na pewno eksperymentujący się nie nudzili. Swoją wiedzę mogli sprawdzić w rywalizacji w grupach. Zadaniem każdej było rozwiązanie naukowych zagadek. Wielki zapał i determinacja uczniów, by wykonać zadania, opłaciła się, bowiem uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikat z tytułem „Młody Odkrywca”, a zwycięskie dwie grupy upominki. 

  Na pewno sobotnia wizyta w Łodzi była bardzo udana. Uczniowie klas ósmych miło i pożytecznie spędzili wolny czas od nauki szkolnej. Do domu przywieźli nie tylko zakupione pamiątki, ale także nową wiedzę i niezapomniane wrażenia. (TSz)
   

  Zapraszamy do galerii Wycieczka do Łodzi 

 • Egzamin ósmoklasisty - informacje

  Egzamin ósmoklasisty - informacje

  Uczniów klas ósmych w bieżącym roku szkolnym czekają poważne wyzwania. W dniach 12-14.01.2022 zaplanowano egzamin próbny, a następnie w dniach 24-26.05.2022 odbędzie się główny egzamin ósmoklasisty.

  Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Egzamin jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. 

  Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są dostępne tutaj.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  13 października w murach naszej szkoły odbył się uroczysty apel, na który przybyli goście: Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo Pan Marian Gadziński oraz przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącym Panem Leszkiem Kryszakiem na czele. O oprawę artystyczną zadbali uczniowie klas 2a i 2b wraz z wychowawczyniami, paniami Agnieszką Stefańską- Bielą i Angeliką Stefańską.

  Uroczystość była okazją do nagrodzenia nauczycieli i pracowników obsługi. Nagrodę Dyrektora otrzymali nauczyciele: Jolanta Chyba, Grażyna Flicińska, Tomasz Majchrzak, Eliza Marcinkowska, Ilona Musidlak, Anna Muszyńska, Magdalena Nowicka, Wiesława Papiewska, Kalina Piechowiak, Paweł Piniarski, Angelika Stefańska, Agnieszka Stefańska-Biela, Teresa Szkudlarek, Natalia Zbierska i Wojciech Ziółkiewicz oraz pracownicy obsługi: Ewa Gronowicz, Agnieszka Franczak, Danuta Jakimowicz, Jolanta Kulińska, Irena Misiak, Iwona Orchowska, Halina Rachelska, Joanna Szymaniak, Agnieszka Szymańska, Andrzej Krawczyk, Krzysztof Janowczyk, Ryszard Jaworski, Jolanta Kaźmierczak, Karolina Witczak, Małgorzata Zamiar i Małgorzata Malawko.

  Dyrektor Szkoły Pan Marian Łukowski uhonorował pracowników, którzy obchodzili jubileusze pracy zawodowej. Byli to: Ewa Gronowicz (40 lat pracy), Krzysztof Janowczyk (40 lat pracy), Paweł Piniarski (40 lat pracy), Małgorzata Kubacka (35 lat pracy), Agnieszka Franczak (25 lat pracy), Patrycja Półrolniczak-Nowakowska (20 lat pracy) oraz Violetta Cejman (20 lat pracy).

  Warto wspomnieć, że w  tym roku zamiast kupować tradycyjnego kwiatka dla nauczyciela, cała społeczność szkolna wzięła udział w zbiórce pieniędzy na leczenie Olgi Miśkiewicz.(AM)

  Zapraszamy do galerii Dzień Edukacji Narodowej 

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Tegoroczna XI edycja przypadła na 1 października. Celem akcji jest propagowanie zabawnej formy nauczania – uczenia się matematyki. Wielu uczniów ma dreszcze na samą myśl o tabliczce mnożenia. Mimo to nie przerazili się na wiadomość o zgłoszeniu szkoły do kolejnej już edycji. Dlatego też - od klasy trzeciej do ósmej, przez cały tydzień sumiennie ćwiczyli tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki oraz w domu, wciągając w zabawę dorosłych.

 • Wyzwanie, konkursy i quizy z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych

  Wyzwanie, konkursy i quizy z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych

  Z okazji świętowania językowej różnorodności Europy uczniowie naszej szkoły mogli „spotkać się” z różnymi europejskimi językami. Na drzwiach sal lekcyjnych znalazły się informacje o podróży dziewczynki o imieniu Lara z ciekawostkami na temat danego kraju, powitaniami i liczbami do 10. Po zeskanowaniu kodu QR uczniowie mogli wysłuchać brzmienia tych zwrotów w różnych językach. Akcja ta miała ukazać bogactwo językowe Europy i zachęcić naszych uczniów do nauki języków obcych. 

  Wśród gier i informacji z drzwi sal lekcyjnych nie zabrakło też ciekawostek o Niemczech i niemieckiej muzyce oraz gier językowych, które mają zachęcać do nauki poprzez zabawę oraz informacji o samym Europejskim Dniu Języków Obcych, który obchodzony jest już od 2001roku.

  Uczniowie naszej szkoły wzięli też udział w międzyszkolnym konkursie językowo – plastycznym zorganizowanym przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Powidzu. Na plakatach przedstawiali słowa podobnie brzmiące w języku niemieckim i angielskim. Konkurs miał zachęcić do wykorzystania umiejętności z jednego języka do odkrywania kolejnych oraz pozwolił poszerzyć zasób słownictwa w obydwu językach.

  Zapraszamy do galerii Europejski Dzień Języków Obcych 

 • Międzyszkolne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych

  Międzyszkolne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych

  29 września grupa uczniów klas czwartych i ósmych wzięła udział w Dniu Języków Obcych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Witkowie. Spotkanie było okazją do poznania kultury amerykańskiej, którą zaprezentowali żołnierze armii amerykańskiej, ciekawostek o Hiszpanii i Niemczech oraz wykazania się umiejętnościami językowymi. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i znajomości języka a na szczególne brawa zasłużył Adam Wasielewski z klasy 8a, który zajął I miejsce w konkursie z języka niemieckiego, wyprzedzając kolegów ze szkoły ponadpodstawowej. Tuż za podium znalazła się Zofia Nowicka z klasy 8b uzyskując wysoki wynik 18/20 punktów. 

  Spotkanie było też okazją do poznania kuchni europejskiej. Najmłodsi uczniowie uczestniczyli bowiem w warsztatach kulinarnych, w ramach których przygotowywali pyszne sałatki. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy ze szkołą ponadpodstawową i było jednym z elementów obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, promującego różnorodność językową i kulturową.

  Zapraszamy do galerii Międzyszkolne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych 

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego dobiegły końca. Uczniowie losy społeczności szkolnej powierzyli następującym osobom: Aleksandra Stondzik kl. 8b - przewodnicząca, Kacper Wojciechowski kl. 8c - zastępca przewodniczącego, Marianna Trzebińska kl. 8c - skarbnik oraz Zofia Nowicka kl. 8b - sekretarz.

  Członkom Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022 serdecznie gratulujemy i życzymy trafnych wyborów. Opiekunowie Samorządu: p. Angelika Stefańska, p. Kalina Piechowiak, p. Wojciech Ziółkiewicz.

  Zapraszamy do galerii Wybory do Samorządu Uczniowskiego 

 • Myślę, więc nie śmiecę

  Myślę, więc nie śmiecę

  Pod takim hasłem odbywała się tegoroczna akcja Sprzątanie Świata – Polska 2021. Tradycyjnie nasza szkoła przyłączyła się do czynnego udziału i posprzątała miejsca powszechnie odwiedzane przez młodszych i starszych mieszkańców Witkowa. Część uczniów posprzątała bezpośrednie okolice szkoły, inni udali się w rejon stadionu miejskiego oraz parku miejskiego i „Orlika” przy ulicy Wrzesińskiej. Wśród zebranych śmieci dominowały butelki, puszki, kartony oraz fragment gitary. Klasy 7-8, które w tym czasie przebywały na wycieczce w Krainie Wygasłych Wulkanów w Górach Kaczawskich także włączyli się w akcję. W ramach gry terenowej posprzątali miejsca w okolicach Sędziszowej. 

  Podsumowując należy stwierdzić, że coroczne akcje są ważnym elementem edukacji ekologicznej młodego pokolenia i być może za kilkanaście lat nie trzeba będzie ich organizować, bo zaczniemy wreszcie myśleć o przyszłości naszej i naszej Matki Ziemi.

  Zapraszamy do galerii Sprzątanie Świata – Polska 2021 

 • W Krainie Wygasłych Wulkanów

  W Krainie Wygasłych Wulkanów

  Wulkany, na które można się wspiąć, zamki, lasy, stare zabytkowe domy, rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i widoki to walory Krainy Wygasłych Wulkanów, do której w dniach 13 – 17 września 2021 roku wyprawili się uczniowie klasy 7 a i klas 8 a, b, c wraz z opiekunami – p. Arletą Bekas, p.Tomaszem Majchrzakiem, p.Iloną Musidlak, p.Violettą Cejman, p.Kaliną Piechowiak i p.Teresą Szkudlarek. 

  Pierwszą atrakcją wycieczki było zwiedzanie w Złotoryi niewielkiej kopalni złota „Aurelia”, jednej z najstarszych, wykutej ok. 1660 roku w skale pod górą Św. Mikołaja. Po jej zwiedzeniu uczniowie powędrowali na "Szlak Wygasłych Wulkanów" i zdobyli "Śląską Fudżijamę", czyli Ostrzycę mającą wysokość ok. 500 m n.p.m. - wulkan, jeden z wielu, powstały kilka milionów lat w wyniku aktywności geologicznej na tym terenie.

  Z kolei, w drugi dzień wycieczkowicze udali się do Geoparku w Lubiechowie, w którym uczestniczyli w lekcji na temat skarbów ukrytych w ziemi na Pogórzu Kaczawskim. Po części teoretycznej młodzi odkrywcy, jak prawdziwi geolodzy, ruszyli z młotkami w kamieniały w poszukiwaniu cennych minerałów – m. in. agatu, kwarcu, kalcytu, kryształów górskich. 

  Swoje zdobycze oszlifowali w Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej. Jak każdego dnia, we wtorek młodzi turyści udali się na wyprawę górską, tym razem na Skopiec – liczący 724 m n.p.m., będący najwyższym szczytem Gór Kaczawskich.

  W trzeci dzień wycieczki uczniowie i ich opiekunowie poznawali Karkonosze. Tym razem w Kowarach odwiedzili kopalnię uranu, w której przywitał ich Liczyrzepa, duch tego pasma górskiego. Dowiedzieli się, że w kopalni, sięgającej swoją historią XII wieku, wydobywano polskie minerały, a w szczególności rudy uranu, cenne po II wojnie światowej i wysyłane do Związku Radzieckiego. Po południu wycieczkowicze udali się na ścieżki górskie i zdobyli Sokolik oraz Górę Krzyżową – najwyższe (niełatwe do zdobycia) szczyty w Górach Sokolich w Rudawach Janowickich.

  Przedostatni dzień wyprawy siódmoklasiści i ósmoklasiści spędzili u podnóża góry Wielisławki. W godzinach dopołudniowych udali się na spacer, by podziwiać słynne Organy Wielisławskie, które wyrzeźbiła natura na zboczach góry, a swoim kształtem przypominają piszczałki w organach. W godzinach popołudniowych została zorganizowana na terenie ośrodka „Eden” gra terenowa pod hasłem „U podnóża Wielisławki”, pozwalająca sprawdzić nie tylko wiedzę i pomysłowość uczestników wycieczki, ale i zintegrować się całej grupie. Wszyscy podczas gry doskonale się bawili. 

  W drodze do domu, w ostatni dzień wycieczki, uczestnicy zwiedzili średniowieczny zamek w Bolkowie, jeden z licznych na terenie Dolnego Śląska, oraz podziwiali wpisany na Światową Listę Dziedzictwa Unesco Kościół Pokoju w Jaworzu, zabytek z ciekawą historią i o niezwykłej konstrukcji.

  Pogórze i Góry Kaczawskie oraz Karkonosze to niezwykłe miejsca, pełne tajemnic i magii, dlatego uczniowie i ich opiekunowie wrócili do Witkowa, przywożąc ze sobą nie tylko pamiątki dla bliskich, ale przede wszystkim niezapomniane wrażenia. Młodzi turyści nie zapomnieli także podczas wycieczki o włączeniu się w akcję Sprzątanie Świata 2021 i posprzątali okolicę „Edenu”, miejsca swojego zakwaterowania.

  Na pewno wyprawa w Krainę Wygasłych Wulkanów była bardzo udana. (TSz)

  Zapraszamy do galerii W Krainie Wygasłych Wulkanów 

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

  1 września w naszej szkole uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne dzień naszego powrotu do szkoły wyglądał zupełnie inaczej niż zwykle. 

  Po mszy świętej w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli klasy pierwsze wraz z rodzicami i wychowawcami oraz zaproszonymi gośćmi spotkały się w hali sportowej. Na początku uroczystości Dyrektor szkoły przekazał sztandar społeczności uczniowskiej. Następnie najmłodsi uczniowie naszej placówki, po wysłuchaniu przemówienia Dyrektora, ślubowali dbać o honor i dobre imię szkoły, tworzyć jej tradycję, przestrzegać zasad tolerancji i patriotyzmu oraz wypełniać wartości, jakimi kierował się nasz Patron. Po ślubowaniu pan Dyrektor pasował Pierwszoklasistów na uczniów. Od wychowawców najmłodsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Również starsi uczniowie powitali nowych uczniów bardzo serdecznie w murach naszej Jedynki. 

  Na ręce Dyrekcji i uczniów klas pierwszych goście – Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo Marian Gadziński i przewodniczący Rady Rodziców pan Leszek Kryszak – złożyli życzenia z okazji nowego roku szkolnego.

  Nie zabrakło w hali podniosłej chwili związanej z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Zgromadzeni uczcili minutą ciszy pamięć wrześniowych wydarzeń sprzed 82. lat. 
   
  Na zakończenie uroczystości Pierwszoklasiści usłyszeli pierwszy dzwonek szkolny, który wezwał ich na spotkanie z wychowawcą w sali szkolnej. 

  W tym samym czasie uczniowie klas II – V i VII – VIII spotkali się w wyznaczonych salach tylko z wychowawcami, którzy przekazali im najważniejsze informacje dotyczące nowego roku szkolnego. Wysłuchali inauguracyjnego przemówienia Dyrektora szkoły, podczas którego nie tylko oficjalnie otworzył nowy rok szkolny, ale przypomniał nam o najważniejszym obowiązku – obowiązku uczenia się. Podkreślił, że czekają nas nowe wyzwania, szczególnie uczniów klas 8, którzy będą zdawać egzamin na koniec szkoły podstawowej. Przywołał w przemówieniu wartości, którymi powinniśmy się kierować - szacunek, prawda, dobro i piękno. Życzył całej naszej społeczności szkolnej stacjonarnego nauczania, realizowania marzeń, rozwijania talentów, osiągania celów i sukcesów. 

  Rok szkolny 2021/2022 w naszej szkole został rozpoczęty. Mimo wielu obaw i niewiadomych związanych z pandemią, pełni optymizmu i zapału do pracy wracamy do ławy szkolnej, by przenieść się do tajemniczego świata wiedzy.

  Zapraszamy do galerii Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 

 • Funkcjonowanie szkoły w warunkach epidemii

  Funkcjonowanie szkoły w warunkach epidemii

  Rozpoczynamy rok szkolny 2021/2022. To już kolejny rok, w którym musimy funkconować w warunkach epidemii. Chcąc jak najdłużej korzystać z stacjonarnego trybu nauczania, wszyscy uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele i pracownicy szkoły, zobowiązani są do ścisłego przestrzegania procedur ustanowionych na czas pandemii koronawirusa COVID-19. Procedury te zostały zebrane w regulaminie funkcjonowania szkoły w warunkach epidemii. 

  Regulamin_funkcjonowania_szkoly_w_warunkach_epidemii.pdf​​​​​​​​​​​​​​

 • Organizacja szczepień w szkołach

  Organizacja szczepień w szkołach

  Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej (tutaj) .

  Do wiadomości dołączamy również list Ministra Zdrowia do dyrektorów, nauczycieli i rodziców w sprawie szczepień uczniów w wieku 12-15 lat. List odpowiada na wiele pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniami nastolatków.

  Wśród załączników znajdą Państwo także Deklarację na szczepienia oraz Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19, a także materiały informacyjne dotyczące szczepień uczniów w wieku 12-18 lat, które jeszcze przed wakacjami wysyłaliśmy do szkół i placówek.

  Zachęcamy Państwa do śledzenia strony internetowej, szczególnie zakładki Bezpieczny powrót do szkół, w której znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje związane z bezpieczną organizacją roku szkolnego 2021/2022 .

  Z wyrazami szacunku
  Anna Ostrowska
  Rzecznik Prasowy 
  Ministerstwo Edukacji i Nauki

  Załączniki:

  1. List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców w sprawie szczepień nastolatków
  2. Deklaracja na szczepienia
  3. Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19
  4. Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – plakat informacyjny
  5. Organizacja szczepień – informacja dla dyrektorów szkół i placówek – komunikat MEiN
  6. Organizacja szczepień – informacja dla dyrektorów szkół i placówek – materiały informacyjne
  7. Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat informacyjny
 • Szkolny wykaz podręczników na rok szkolny 2021/2022

  Szkolny wykaz podręczników na rok szkolny 2021/2022

  Prezentujemy szkolny wykaz podręczników na rok szkolny 2021/2022 obowiązujący w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie w nadchodzącym roku szkonym (dokument w postaci pliku *.pdf do pobrania)

 • Niech żyją wakacje!

  Niech żyją wakacje!

  Koniec wieńczy dzieło - łacińska maksyma dobrze podsumowuje uroczystość, która zakończyła rok szkolny 2020/2021. Ze względu na ograniczenia wynikające z trwającej pandemii nie mogliśmy wszyscy świętować zakończenia roku wspólnie z koleżankami i kolegami z innych klas. Spotkaliśmy się więc ze swoimi wychowawcami, wysłuchaliśmy nagranego wcześniej przemówienia Dyrektora, otrzymaliśmy świadectwa, a wyróżnieni także nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Nasi Rodzice czekali z niecierpliwością na boisku, aby zabrać nas na wymarzone wakacje. I wreszcie nastał ten moment - wakacje się zaczęły! Do zobaczenia we wrześniu!

  Zapraszamy do galerii Niech żyją wakacje!

 • Zakończyliśmy kolejny rok z projektem Deutsch Plus

  Jako szkoła partnerska Goethe Institut zakończyliśmy kolejny rok z projektem Deutsch Plus. W ciągu roku zorganizowane zostały konkursy, kampanie promocyjne, spotkania z niemiecką młodzieżą, która poprowadziła dla nas lekcje językowo – krajoznawcze, zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, koncert niemieckiego zespołu, wspólne lekcje niemieckiego młodzieży z kilku polskich szkół, wspólne pisanie postów i komentowanie swoich wypowiedzi, konferencje, webinary, warsztaty. Wszystko po to, aby w przyszłości było nam łatwiej z niemieckim w zawodzie.

  Zapraszamy do zakładki Projekty językowe 

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Łączymy się regionalnie - Padlet Rund um das Essen

  Przez ostatnie kilka tygodni uczniowie klas siódmych rozwijali umiejętności komunikowania się w języku niemieckim podczas wspólnej pracy z rówieśnikami z Powidza, Bieganina, Ligoty, Rzeszowa i Katowic w ramach projektu „Padlet – rund um das Essen” i akcji „Łączymy się regionalnie”. Celem projektu było stworzenie w klasie sytuacji zbliżonej do autentycznej komunikacji, podnoszenie motywacji do nauki języka niemieckiego i rozwijanie kompetencji komunikacyjnej. Młodzież dodawała wpisy i zdjęcia przedstawiające ich codzienne zwyczaje i nawyki żywieniowe oraz reagowała na wpisy innych uczestników projektu.

  Więcej w zakładce Projekty językowe 

 • Międzynarodowa lekcja online z Lucasem, studentem z Ratyzbony

  Międzynarodowa lekcja online z Lucasem, studentem z Ratyzbony

  25 maja po raz kolejny spotkaliśmy się z niemieckim studentem. Tematem miała być muzyka, ale Lukas zabrał nas w ciekawą podróż po Bawarii i opowiedział o Ratyzbonie, tętniącym życiem, przepięknym mieście, którego starówka wpisana została na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO oraz życiu Bawarczyków, ich kulturze i tradycji. O muzyce porozmawialiśmy pod koniec. Opowiedzieliśmy o swoich ulubionych zespołach i piosenkach oraz usłyszeliśmy parę propozycji od naszego gościa z Niemiec. Spotkanie dostarczyło nam sporą dawkę wiedzy krajo- i kulturoznawczej.

  Na zakończenie Lukas zaimponował nam znajomością języka polskiego. Tak jak my, zaczął od nauki po jednej godzinie w tygodniu. Mamy nadzieję, że my kiedyś też osiągniemy taką biegłość w niemieckim. Na pewno warto.

  Zapraszamy do galerii Międzynarodowa lekcja online z Lucasem, studentem z Ratyzbony 

 • Łączymy się regionalnie

  Łączymy się regionalnie

  To kolejne spotkanie w ramach Akcji "Projekte Gemeinsam Entwickeln" i Projektu "Deutsch Plus"13 maja podczas lekcji niemieckiego online spotkali się uczniowie 5 polskich szkół z Powidza, Witkowa, Rzeszowa, Bieganina i Ligoty. Spotkanie było kontynuacją realizowanego przez kilka ostatnich tygodni projektu „Padlet – Rund um das Essen”. Przedstawiciele każdej ze szkół poznali się, opowiedzieli o swoich ulubionych daniach i nawykach żywieniowych, pokazali przygotowane przez siebie plakaty i chmury wyrazów oraz zagrali w interaktywną grę Kahoot, która sprawdzała znajomość stworzonej przez nich wirtualnej tablicy.

  Gra dostarczyła jak zwykle najwięcej emocji. I było nam niezmiernie miło, że pojedynek ten wygrała Zosia z klasy 7b, a tuż za podium znalazła się Marysia z klasy 7c. Gratulujemy :). Pod koniec spotkania wszyscy wymienili się wrażeniami na temat pracy z padletem oraz korzyści, które przyniosło im zastosowanie tej metody podczas lekcji niemieckiego. Podsumowanie projektu już wkrótce.

  Zapraszamy do galerii Łączymy się regionalnie 

 • Majowe Święta

  Majowe Święta

  W pierwszych trzech dniach maja uczciliśmy w naszej szkole ważne w historii Polski święta: 1 Maja - Międzynarodowe Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, 2 Maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 Maja - Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Obchodziliśmy je po raz drugi w szczególny sposób – razem, a jednak osobno, bowiem w czasie nauczania zdalnego. Poprzez wirtualne propozycje dowiedzieliśmy, skąd się wzięły i komu je zawdzięczamy. Pokazaliśmy, że „patriotyzm jest w nas”, że czujemy się Polakami i jesteśmy dumni z Ojczyzny, nie tylko od święta, ale i na co dzień. 

  Zachętą do przeżywania pięknych wiosennych świąt była piosenka Marka Grechuty pt."Ojczyzna", do której prezentację przygotowali uczniowie kl. 7a, pokazując na zdjęciach historię i przyrodę naszej Małej Ojczyzny, a także swój dom rodzinny, tę najbliższą ojczyznę. 

  Odbyliśmy także historyczną podróż w czasy świetności Rzeczpospolitej szlacheckiej, w czasy, kiedy Polacy stworzyli i uchwalili pierwszą w Europie, a drugą na świecie konstytucję. W podróż zabrał nas escape room. W pokoju pełnym zagadek o Świętach Majowych przypomnieliśmy sobie wydarzenia z dziejów naszej ojczyzny, spotkaliśmy się z historycznymi postaciami, zajrzeliśmy do literatury pięknej. Przeżyliśmy świetną, niecodzienną przygodę. Dzięki naszej wiedzy i determinacji wielu z nas zdobyło skarb – szóstkę. 

  1 maja poznaliśmy historię Święta Pracy, które nasi dziadkowie i rodzice przeżywali zupełnie inaczej niż my. Uczestniczyli w pochodach pierwszomajowych, a dzisiaj my w ten dzień odpoczywamy od nauki i pracy, spędzając je rodzinnie. 

  2 maja w Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej zaprosiliśmy po raz kolejny do akcji #mojaflaga. Nasi uczniowie i rodzice podzielili się swoimi zdjęciami z flagą w komentarzu pod naszym postem na Facebooku, pokazując w ten sposób, że nasza biało – czerwona to piękny znak naszego patriotyzmu. Uczniowie klasy 1b z okazji święta naszych barw narodowych przepięknie recytowali wiersze o fladze

  W ostatnim dniu Świąt Majowych uczciliśmy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na Święto Konstytucji uczniowie klasy 7a, b i c oraz zespół wokalny „Wesołe Nutki” przygotowali wirtualny program artystyczny pt. „Kochany kraj”, który przeniósł nas do czasów „radości i nadziei” - czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, obrad Sejmu Wielkiego i uchwalenia Ustawy Rządowej z dnia 3 maja. W tym szczególnym dniu uczniowie klasy 1a dla upamiętnienie wydarzeń sprzed 230 lat zaprezentowali wiersze o Ojczyźnie, a Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i Rada Rodziców w hołdzie twórcom Konstytucji 3 Maja złożyli kwiaty pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

  Święta Majowe w naszej szkole były piękne, radosne i pełne zadumy. Pokazaliśmy, że kochamy naszą Ojczyznę. Obchody 1, 2, 3 Maja przygotowali: pani Arleta Bekas, pani Kalina Piechowiak, pani Jolanta Chyba, pani Ilona Musidlak, pani Teresa Szkudlarek pan Wojciech Ziółkiewicz oraz pani Natalia Biesek, pani Agnieszka Stefańska – Biela i pani Angelika Stefańska. Podziękowania składamy także Rodzicom, dzięki którym mogliśmy spotkać się wirtualnie i uczcić święta. 

  Zapraszamy do galerii Majowe Święta 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
  ul.Poznańska 47
  62-230 WITKOWO
 • (+48) 61-477-82-50

Galeria zdjęć