Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
  ul.Poznańska 47
  62-230 WITKOWO
 • (+48) 61-477-82-50


 • Dzień Pisania Listów

  Dzień Pisania Listów

  Ten dzień w naszej szkole należał do tych, którzy podjęli się przypomnienia o sztuce pisania listów. Starsi, młodsi, chłopcy, dziewczynki w czwartek, 17 października, zasiedli do redagowania listów do osób samotnych. Okazja do tego była doskonała, bo obchodziliśmy Ogólnopolski Tydzień Pisania Listów. Odwiedziła nas dziennikarka z „Głosu Wielkopolskiego” p. Sonia Ishkhanyan, która opowiedziała o ogromnej roli, jaką odegrały w jej życiu lity, gdy jeszcze nie było możliwości wysyłania SMS i pisania maili. A było to całkiem niedawno, choć trudno było nam uwierzyć, że jeszcze kilkanaście lat nie istniały portale społecznościowe.

  Nasze polonistki - p. Jolanta Chyba i p. Teresa Szkudlarek - przypomniały o zasadach redagowania listów, pokazały sposób adresowania koperty, służyły radą i pomocą. Adresatami listów byli podopieczni Domów Seniora w Gnieźnie, Jelitowie i Strzałkowie. Pisaliśmy o pasjach, marzeniach, o naszym młodym życiu. Chcieliśmy przekazać trochę radości tym, do których pisaliśmy. Mamy nadzieję, że się udało… Najmłodsi, którzy pisali listy pod opieką p. Natali Biesek, ozdobili je rysunkami. Kolorowe ilustracje też potrafią sprawić przyjemność.

  Całe przedsięwzięcie odbyło się pod opieką Wicedyrektor - Arlety Bekas. Bardzo ciekawe doświadczenie – napisać pierwszy albo drugi list w życiu do kogoś, kto na niego czeka… (JCh)

 • Udział uczniów klasy 5a w "Zielonej Szkole"

  Udział uczniów klasy 5a w "Zielonej Szkole"

  Edukacja w bliskości z naturą, poznawanie fauny i flory gatunków rodzimych, nabywanie umiejętności posługiwania się wiedzą w działaniu praktycznym, integracja przez naukę to pierwszy pobyt klasy V a w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie. Uczniowie wzięli udział w prelekcji multimedialnej o Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym, w formie gry dydaktycznej zwiedzali wystawę przyrodniczą. Obejrzeli film o jednym z licznych mieszkańców NPK - zimorodka. Wiedza została sprawdzona wypełniając kartę pracy. Najlepsi otrzymali nagrody. Mali tropiciele i odkrywcy przyrody wybrali się na spacer wokół OEP poszukując Pomników Przyrody. Z wykorzystaniem lornetek, lup oraz mikroskopów obserwowali mieszkańców Nadwarciańskiej Pradoliny. Relaksem było malowanie gipsowych liści w kolorze jesieni oraz miejscowych ptaków i zwierząt. Dzień zakończył się integracyjnym ogniskiem przy biesiadnej piosence.

  Cudze chwalicie swego nie znacie. To hasło pobytu drugiego dnia uczniów w Lądzie. Dzień rozpoczęliśmy od wyprawy do Budzisława Kościelnego. Uczniowie zwiedzili Wiatrak Szczepan oraz Izbę Pamięci Wsi, Młynarstwa i Rolnictwa. Spędzony czas wypełniony był opowieściami o życiu w dawnej wsi, młynarstwie, pszczołach i ekologii. 

  Nie zabrakło wątku historycznego. W Anastazewie stanęliśmy na granicy rosyjsko-pruskiej omawiając drogę Polaków do Odzyskania Niepodległości w 1918 r. Popołudnie to przygoda z garncarstwem. W trakcie warsztatów każdy mógł spróbować własnych sił na kole garncarskim i wykonać z gliny dzbanek lub skarbonkę. Dzień zakończył się dyskoteką połączoną z zabawami towarzyskimi.

  Trzeci i ostatni dzień pobytu uczniów w OEP w Lądzie również zawierał wiele atrakcji. Na nudę nie było co liczyć. W pierwszej kolejności wybraliśmy się z wizytą do Opactwa Cystersów a następnie uczestniczyliśmy w warsztatach wikliniarskich. Nasze zmierzenia z przyrodą i historią zostały podsumowane krótkim filmem przygotowanym przez organizatorów pobytu. Była to dla nas ogromna niespodzianka. W godzinach popołudniowych wróciliśmy do Witkowa z nadzieją na powrót wiosną. Był to świetnie spędzony czas.(NB)

  Wspomnienia uczniów klasy 5a z "Zielonej Szkoły" w OEP w Lądzie

  Zapraszamy do galerii Udział uczniów klasy 5a w „Zielonej Szkole".

 • Święto nauczycieli i uczniów

  Święto nauczycieli i uczniów

  Są w życiu szkoły dni wypełnione tylko pracą. Bywają jednak takie dni jak ten – 11 października – szczególne, przepełnione atmosferą niezwykłości i wyjątkowości. W tym dniu świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na apelu gościliśmy Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo, Mariana Gadzińskiego, Radę Rodziców, emerytowanych nauczycieli, rodziców. Bardzo ważnym wydarzeniem było wręczenie Nagród Burmistrza. W tym roku to wyróżnienie to otrzymali – p. Paweł Piniarski, p. Wiesława Papiewska i p. Maria Kaźmierczak

  Z kolei Dyrektor przedstawił tych nauczycieli, którzy zostali wyróżnieni Nagrodą Dyrektora. Są to: Natalia Betke, Natalia Biesek, Urszula Błach, Irena Borys, Violetta Cejman, Krzysztof Chołodecki, Jolanta Chyba, Marta Fischer, Marcin Krenc, Monika Licheniak, Tomasz Majchrzak, Eliza Marcinkowska, Ilona Musidlak, Anna Muszyńska, Kalina Piechowiak, Joanna Rzetelska, Magdalena Szcześniak i Teresa Szkudlarek.

  Wyróżnienia otrzymali także pracownicy administracji i obsługi - Ewa Gronowicz, Danuta Jakimowicz, Halina Rachelska, Jolanta Kulińska, Krzysztof Janowczyk, Ryszard Jaworski, Andrzej Krawczyk, Jolanta Kaźmierczak, Małgorzata Zamiar, Karolina Witczak, Agnieszka Szymańska, Małgorzata Malawko, Irena Misiak, Agnieszka Franczak, Iwona Orchowska, Joanna Szymaniak i Karolina Bronka

  Szczególne gratulacje przyjęli nauczyciele obchodzący jubileusz pracy pedagogicznej. Wśród tych osób są: Dyrektor szkoły, Marian Łukowski, Urszula Błach, Anna Boruta, Irena Borys, Wacława Filińska, Maria Kaźmierczak, Wiesława Papiewska, Małgorzata Zamiar i Ryszard Jaworski

  Był też moment niecodzienny – pożegnaliśmy p. Halinę Krych i p. Iwonę Nadowicz - Mróz, które odeszły już na emeryturę na końcu poprzedniego roku szkolnego. W tym dniu w uroczysty sposób podziękowaliśmy Paniom z długoletnią pracę. Wprowadzone w asyście naszych nauczycieli wych. fizycznego w szpalerze utworzonym przez przedstawicieli wszystkich klas nie kryły wzruszenia. Dyrektor przypomniał losy zawodowe obu Pań. Wysłuchały życzeń i słów pożegnania od koleżanek – p. Jolanty Chyby i p. Magdaleny Szcześniak. Specjalnie dla Nich dziewczyny z kl. VIIId i kl. VIIIe przygotowały recytacje humorystyczny wierszyka Jana Brzechwy, a nasi nauczyciele zaśpiewali ułożona na tę okazję piosenkę. To było coś niesamowitego! Później już nikt prawie nie krył łez. Wzruszone bohaterki tego wydarzenia podziękowały za tak uroczyste pożegnanie. 

  Dalsza część uroczystości dedykowana była już wszystkim nauczycielom. Dziewczyny z grupy ADHD zatańczyły nowoczesny układ, a później najmłodsi z klas II i III przedstawili swój program artystyczny pełen serdecznych życzeń i piosenek. Nie zabrakło też serduszek od Małego Samorządu i Samorządu Uczniowskiego. 

  Muzyka, radość, wzruszenie – tak właśnie wyglądał ten dzień w naszej szkole. Apel przygotowały: p. Natalia Biesek, p. Alicja Bogielczyk, p. Małgorzata Kubacka, p. Agnieszka Stefańska-Biela oraz p. Jolanta Chyba. Nad strona muzyczną czuwała p. Kalina Piechowiak, dekoracje to dzieło p. Natalii Biesek, p. Hanny Tyll-Kasprzak i p. Grażyny Flicińskiej. Dzień Edukacji Narodowej w tym roku obfitował w niecodzienne przeżycia. Po apelu wróciliśmy do klas na spotkania z wychowawcami i innymi nauczycielami. Do końca dnia czuć jednak było w szkole atmosferę niezwykłości. Cieszyliśmy się z tego, bo przecież takie dni są tylko czasami... (JCh) 

  Zapraszamy do galerii Święto nauczycieli i uczniów.

 • Wycieczka edukacyjna do kina

  Wycieczka edukacyjna do kina

  10 października 2019r. uczniowie klasy V a i klasy VI a, b, c wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Kinepolis w Poznaniu na film pt. „Był sobie pies 2”. To niezwykła opowieść o przygodach psa Baileya, odradzającego się w kolejnych żywotach psa, który ma do spełnienia misję – opiekować się CJ, wnuczką swego najlepszego przyjaciela Ethana. Pies szef kilkakrotnie wracając do swojej nowej pani, przeżyje wiele żyć i sporo się nauczy się o ludziach, często ich nie rozumiejąc, ale zawsze mając pomysły na to, jak pomóc CJ. Nieważne, czy jest mały czy duży, czy jest suczką czy pieskiem - daje z siebie wszystko, jest jednocześnie przyjacielem i nauczycielem. Nie tylko pomaga swojej pani, stara się też połączyć skłóconą rodzinę, odnaleźć miłość.

  Historia psa Baileya to film, który młodych witkowskich widzów wzruszał, bawił i jednocześnie uczył. Niejednemu uczniowi popłynęły po policzku łzy w czasie scen pokazujących rozstania i powroty czworonoga. Niekiedy na twarzy młodego widza pojawiał się uśmiech, bowiem w sposób humorystyczny psiak opowiada o świecie widzianym oczami zwierzęcia. Ekranowy bohater uświadomił także, że człowiek i pies to najlepsi przyjaciele, którzy darzą się wyjątkowym uczuciem. 

  Po zakończeniu projekcji piątoklasiści i szóstoklasiści uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Jak zrozumieć czworonoga?”, podczas których przedstawiali historie swoich czworonożnych przyjaciół, opowiadali o relacjach z nimi, wykazali się ogromną wiedzą na temat roli psa w życiu człowieka. Ponadto podkreślali w dyskusji, że pies to istota żywa, która rozumie, odczuwa, cierpi i tęskni. 

  Czwartkowe spotkanie z bohaterem filmu wzbogacił dzieci o nowe, ciekawe przeżycia i doświadczenia. Dzięki niemu wiedzą, jak się zachowywać, co do nas mówi nasz psi przyjaciel, jakie ma potrzeby, co zrobić, by czuł się bezpieczny i szczęśliwy. Seansem filmowym i lekcją w kinie uczniowie uczcili także Światowy Dzień Zwierząt. (TSz)

  Zapraszamy do galerii Wycieczka edukacyjna do kina.

 • Młodzież wybrała!

  Młodzież wybrała!

  W środę 9 października 2019r. w naszej szkole odbyła się symulacja wyborów do Sejmu i Seantu RP. Celem symulacji było poznanie sympatii politycznych młodzieży, wdrażanie uczniów do aktywnego życia w społeczeństwie, a tym samym zaszczepienia w młodym pokoleniu obowiązku uczestnictwa w wyborach. 

  Aby uczniowie klas VI oraz VIII mogli zagłosować musiały zostać przygotowane plakaty wyborcze komitetów zarejestrowanych w naszym okręgu wyborczym. Owe plakaty zostały przygotowane przez uczniów klas ósmych, w ramach lekcji metodą projektu z wiedzy o społeczeństwie. 

  Do głosowania upoważnionych było 192 uczniów, a głosów oddano 182, w tym ważnych 166. Młodzież wybrała, a wyniki przedstawiają się następująco:

  • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: 56 głosów (33,7%)
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO, N., IPL Zieloni: 34 głosy (20,5%)
  • Komitet Wyborczy Akcja Zawiedzionych Emerytów i Rencistów: 32 głosy (19,3%)
  • Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość: 19 głosów (11,4%)
  • Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej: 18 głosów (10,8%)
  • Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz ’15: 7 głosów. (4,2%)

  Tak zdecydowała młodzież, a jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się już wkrótce, gdyż 13 października br. wszystkie osoby pełnoletnie dokonają wyboru swoich reprezentantów na kolejne cztery lata.(TM)

  Zapraszmy do galerii Młodzież wybrała!.

 • Powiatowe Dni Cichociemnych

  Powiatowe Dni Cichociemnych

  W dniu 4 października w Zespole Szkół Ponadpodstaowywch w Witkowie miało miejsce uroczyste rozpoczęcie trzydniowych obchodów IV Powiatowych Dni Cichociemnych, których celem jest upamiętnienie męstwa oraz bohaterskiej postawy pochodzących z Witkowa żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych desantowanych do okupowanej Polski w okresie II wojny światowej. 

  Tegorocznym obchodom przyświecała 110 rocznica urodzin ppłka Adama Borysa - ps."Pług", 105 rocznica urodzin ppor. T.Jaworskiego - ps."Gont" oraz 75 rocznica śmierci Powstańców Warszawskich z Witkowa - braci Łukowskich: Zbigniewa ps."Blondyn" i Alfreda ps."Tygrys".

  W trakcie trzydniowych uroczystości nasza szkoła reprezentowana była przez dyrekcję, poczet sztandarowy oraz przedstawicieli klas VIII wraz z opiekunami.(WZ)

  Zapraszamy do galerii Powiatowe Dni Cichociemnych.

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
  06.10.2019 4 października 2019r. odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła uczestniczyła w tym wydarzeniu po raz pierwszy. Głównym celem akcji jest zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Nasi uczniowie, od klasy trzeciej do ósmej, przez cały tydzień ćwiczyli na lekcjach matematyki oraz w domu, wciągając w zabawę dorosłych. W piątek, pod hasłem: „Młodzi sprawdzają, czy dorośli tabliczkę mnożenia znają” ruszyli do akcji. Najpierw, na lekcji matematyki, rozwiązywali łamigłówki matematyczne a następnie przystąpili do pisemnej części konkursu. 116 uczniów udzieliło 5 poprawnych odpowiedzi w ustalonym limicie czasowym adekwatnym do wieku ucznia. 
 • Pierwszaki w ogólnopolskim projekcie "Czytam z klasą"

  Pierwszaki w ogólnopolskim projekcie "Czytam z klasą"

  Uczniowie klas 1a i 1b wraz z wychowawczyniami przystąpili do projektu czytelniczego, który będzie realizowany jako innowacja pedagogiczna. Przygodę z książkami rozpoczęła już klasa 1a, którą odwiedził dziś szczególny gość. Pierwszy rozdział książki "Niesmowite przygody 10 skarpetek" przeczytała dzieciom mama ich wychowawczyni, emerytowana nauczycielka - pani Danuta Stefańska. Spotkanie czytelnicze upłynęło w bardzo sympatycznej atmosferze, a to dopiero początek wielkiej, czytelniczej przygody.(AM)

  Zapraszamy do galerii Pierwszaki w ogólnopolskim projekcie "Czytam z klasą".

 • Dzień Bezpieczeństwa

  Dzień Bezpieczeństwa

  1 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie został zrealizowany projekt szkoleniowy „Dzień Bezpieczeństwa”. Celem szkolenia było przygotowanie wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracyjno-obsługowych do radzenia sobie w sytuacji zaistnienia najbardziej prawdopodobnych zagrożeń, takich jak wtargnięcie do szkoły „aktywnego strzelca”, to jest osoby bezpośrednio zagrażającej dzieciom i osobom dorosłym. 

  Ostatnie wypadki w szkołach w Europie, a także w Polsce pokazują, że do tego typu sytuacji dochodzi coraz częściej. Sytuacja taka miała miejsce 27 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim. Kilka dni wcześniej uczeń zabił kolegę nożem na oczach innych uczniów i nauczycieli w szkole w Wawrze

  W trakcie „Dnia Bezpieczeństwa”, uczniowie praktycznie trenowali takie procedury bezpieczeństwa jak: ewakuacja w trakcie lekcji, ewakuacja w trakcie przerwy, azyl w trakcie lekcji czy azyl w trakcie przerwy. Kilka tygodni wcześniej miało miejsce szkolenie teoretyczno-metodyczne dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły. Autorski projekt zrealizowany został, przez płk. rez. dr. Krzysztofa Danielewicza, właściciela firmy i portalu internetowego Security in practice. Z dużym zadowoleniem należy podkreślić, że z procedury na procedurę, dzieci coraz sprawniej realizowały stawiane przed nimi zadania, skracając czas zarówno ewakuacji jak i chowania się przed potencjalnym zamachowcem. Cała ewakuacja, od ogłoszenia sygnału, do dotarcia do docelowego miejsca ewakuacyjnego trwała nie dłużej niż kilkanaście minut. Ewakuacja do oddalonego i zadaszonego miejsca powoduje, że odsuwamy dzieci w bezpieczne miejsce, jednocześnie dając swobodny dostęp do obiektu szkolnego, służbom porządkowym. W przeciwnym razie szkoła mogłaby być zablokowana przez samochody rodziców, próbujących odebrać swoje pociechy. Proponowane i trenowane procedury mają umożliwić wszystkim dzieciom uratowanie życia w sytuacji krytycznej, to jednak wymaga poważnego podejścia i dyscypliny ze strony wszystkich uczniów. Brak dyscypliny ze strony nawet jednego ucznia może skutkować śmiercią wielu jego kolegów i koleżanek. Zarówno dzieci, jak i nauczyciele byli bardzo zadowoleni ze wspólnego treningu praktycznego i proponowanych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa.(KD)

  Zapraszamy do galerii Dzień Bezpieczeństwa.

 • Biblioteka szkolna

  W październiku 2018r. rozpo-częliśmy starania o pozyskanie środków na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przygotowany przez nas wniosek spełnił kryteria i w marcu bieżącego roku zostaliśmy wpisani na listę szkół zakwalifikowanych do programu. Pod koniec maja rozpoczęliśmy zakupy książek, które wcześniej zaproponowali nasi uczniowie, nauczyciele i rodzice. Do wydania mieliśmy ogromną kwotę, 15 tysięcy zł. Wszystko tylko na książki. Dzięki temu mogliśmy zakupić kilkaset nowych woluminów, które na bieżąco trafiają w ręce czytelników. 

  Więcej w zakładce Biblioteka szkolna 

 • Dzień Chłopaka

  Z okazji Dnia Chłopaka wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości, długich wakacji i moc słodyczy Tego Ci dzisiaj Mały Samorząd życzy. 

  Z takimi życzeniami Mały Samorząd Uczniowski ruszył do Dyrektora szkoły i Panów pracujących w naszej
  szkole. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

  Zapraszamy do galerii Dzień Chłopaka.

 • 29. Jesienne Biegi Osiedla Winiary w Gnieźnie
  Jesteśmy po biegach w Gnieźnie. Biegi odbyły się pod patronatem Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan. Drużynowo zajęliśmy 5 miejsce. W kategorii wiekowej na 800m drugie miejsce zajęła Amelia Jankowska. Natomiast na 1000m trzecie miejsce zajął Szymon Walerus.
 • Tydzień bogaty w nowe doświadczenia

  26 polsko – niemieckie spotkanie młodzieży zorganizowane zostało w dniach 23-28 września na terenie gminy Land-Hadeln w Niemczech. Uczestnicy zakwaterowani zostali w malowniczej miejscowości Otterndorf, w miejscu oddalonym zaledwie o kilkaset metrów od ujścia Łaby do Morza Pólnocnego. Podczas tygodnia wymiany grupa odwiedziła szkołę Schule am Dobrock w Cadenberge, w której uczestniczła w warsztatach MINT, rozwijających umiejętności z zakresu przedmiotów matematyczno – przyrodniczych. Pary polsko – niemieckie wykonywały wspólnie doświadczenia, przygotowywały dekoracje i gadżety, poznawały historię telefonów i łączyły się ze sobą przy pomocy stuletnich prawie aparatów i nowoczesnych smartfonów.

  Więcej w zakładce Międzynarodowa wymiana młodzieży 

 • Z wizytą w parku edukacyjno-rozrywkowym

  Z wizytą w parku edukacyjno-rozrywkowym

  Uczniowie klas 2c i 3b wraz z wychowawcami udali się do parku edukacyjno-rozrywkowego w Trzebawiu. Pod opieką pani przewodniczki uczestnicy wyjazdu odbyli podróż w czasie, podczas której zobaczyli okazy zwierząt prehistorycznych takich jak: mamut, nosorożec włochaty czy tur. Ich rozmiary zrobiły na nich ogromne wrażenie. Na ekspozycji GIGANTYCZNE OWADY podziwiali to, co na co dzień jest niedostrzegalne – chronione gatunki owadów z Wielkopolskiego Parku Narodowego w rozmiarze XXL. Zwiedzili współczesne MINI ZOO, w którym były m.in.: lemury, alpaki, koniki, pawie i bażanty. Podziwiali też miniatury znanych budowli z całego świata. Na wszystkich czekało mnóstwo wspaniałych atrakcji, takich jak: interaktywne place zabaw, Park Miniatur, Mini Zoo, Mini Park Linowy, plac zabaw Krokodyl, kreatywna piaskownica oraz wizyta w papugarni Duże wrażenie na dzieciach zrobiła "Podniebna Eko Wioska"- to 250 m tras wiodących wśród drzew: domki, tarasy, wiszące mosty i tajemnicze przejścia.

  Zapraszamy do galerii Z wizytą w parku edukacyjno-rozrywkowym.

 • Zakamarki Sonostworków

  Nasi najmłodsi uczniowie spotkali się 26 września (czwartek) z niezwykłymi stworzeniami - Sonostworkami. Miało to miejsce w Centrum Kultury podczas przedstawienia muzycznego "Zakamarki Sonostworków". Dzieci poznały niezwykłe instrumenty muzyczne, dowiedziały się jak powstaje w nich dźwięk. Przy okazji wszyscy świetnie się bawili. (AM)

  Zapraszamy do galerii Zakamarki Sonostworków.

 • Zostań wolontariuszem

  W dniu 26 września 2019r. odwiedziła nas siostra Władysława - dominikanka. Siostra opowiedziała uczniom klas ósmych o możliwości zostania wolontariuszem w Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie. 

  Wolontariat stały jest wpisywany na świadectwie i punktowany w czasie rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. W naszej szkole działa Szkolny Klub Wolontariatu, który chętnie angażuje się w wiele akcji charytatywnych i wspiera różne instytucje. 

  Zapraszamy do galerii Zostań wolontariuszem.

 • Profilaktyka wśród najmłodszych

  Profilaktyka wśród najmłodszych

  W dniach 23 i 24 września odbyły się zajęcia profilaktyczne "Szkoła przyjazna - tolerancja i szacunek dla innych" skierowane do uczniów klas 1-3 oraz zajęcia "Agresja rówieśnicza - wyeliminowanie zachowań zagrażających bezpieczeństwu" dla uczniów klas piątych. 

  Zajęcia przeprowadziła Pani Zofia Kowalska - trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Zajęcia miały charakter pogadanki, dyskusji i warsztatów. Uczniowie byli zaangażowani, uważnie słuchali, ale także wyrażali swoje opinie. 

  Zajęcia odbyły się dzięki wsparciu Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo oraz Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

  Zapraszamy do galerii Profilaktyka wśród najmłodszych.

 • Zajęcia rytmiczno-taneczne dla klas młodszych

  Zajęcia rytmiczno-taneczne dla klas młodszych

  W dniu 24 września br. odbył się pokaz zajęć rytmiczno-tanecznych "Crea Dance Fit" realizowany przez Centrum Rozwoju Młodego Człowieka Hajdasz. Uczniowe klas I, II i III z zainteresowaniem obejrzeli program, którego celem jest zapewnienie dzieciom jak najlepszych warunków dla rozwoju ich zainteresowań oraz przyczynienie się do kształtowania ich osobowości. Ważnym elementem programu jest rekreacja, realizowana poprzez zajęcia rytmiczno-taneczne, integracyjne zabawy i gry ruchowe. Uczestnicząc w takich zajęciach dziecko rozwija ambicję i wytrwałość, a także buduje pozytywną samoocenę. Na całość programu składają się elementy nauki tańca, zasad dobrego zachowania oraz zasad zdrowego stylu życia.

  Zapraszamy do galerii Zajęcia rytmiczno-taneczne dla klas 1-3.

 • Przed nami wymiana

  Przed nami wymiana

  Ostatnie dni września młodzież naszej szkoły spędzi na polsko-niemieckim spotkaniu młodzieży w Cadenberge. W maju gościliśmy u nas uczniów Schule Am Dobrock. Tym razem swoich niemieckich partnerów i ich rodziny odwiedzi nasza młodzież. W programie przewidziano szereg atrakcji, m.in. wspólne warsztaty, lekcje muzealne, pobyt z rodzinami, wizytę w Hamburgu i udział w święcie szkoły. Czekamy na wrażenia.

 • Uczniowie w akcji Sprzątanie Świata 2019

  Uczniowie w akcji Sprzątanie Świata 2019

  Co roku w trzeci weekend września wszyscy, którym nie jest obca idea dbania o naszą planetę Ziemię, ruszają, aby wziąć udział w ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie świata”. W tym roku towarzyszyło jej hasło: „Nie śmiecimy-sprzątamy-zmieniamy”

  Ósmoklasiści z naszej szkoły w sobotę, 21 września pod opieką p. Borys, p. Brząkowskiej i p. Chyby, wybrali się do Skorzęcina, aby tam choć trochę posprzątać nasz mały świat. W akcji nie chodzi o to, że wyręczamy służby odpowiedzialne za porządek. My po prostu w praktyce pokazujemy, że nie jesteśmy obojętni na powolne niszczenie zasobów Ziemi, zwłaszcza na nadmierną konsumpcję i towarzyszące jej odpady. Skorzęcin to turystyczna perełka, dlatego właśnie tam pokazujemy naszą proekologiczną postawę. Nikt nas nie zmusza – działania ekologiczne to część naszego życia. 

  Zaopatrzeni w rękawice i worki pozbieraliśmy głównie to, co turyści zostawiają, a raczej porzucają w lesie i na Orlej Górze- gruz, deski, grille, telewizor kineskopowy, zniszczone buty, plastikowe krzesła, szklanki, mnóstwo butelek, folia… Nasza ekologiczna akcja stała się przypadkowo także lekcją techniki, ponieważ w głębi lasu, wśród zarośli znaleźliśmy odtwarzacz video ! Wielu z nas pierwszy raz widziało takie urządzenie… Pogoda dopisywała. Na koniec zmęczeni, ale zadowoleni z dobrze wykonanej pracy, zostaliśmy ugoszczeni przez Dyrektora Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, pana Tomasza Radacza. Nic tak nie smakuje, jak gorąca herbata i ciastka zjedzone nad brzegiem jeziora w piękny, jesienny dzień. Do domów wracaliśmy z refleksją, że może całego świata nie zmienimy, nie posprzątamy po wszystkich, ale choć trochę uprzątnęliśmy nasz najbliższy zakątek. (JCh)

  Zapraszamy do galerii Uczniowie w akcji Sprzątanie Świata 2019.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
  ul.Poznańska 47
  62-230 WITKOWO
 • (+48) 61-477-82-50

Galeria zdjęć