Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
  ul.Poznańska 47
  62-230 WITKOWO
 • (+48) 61-477-82-50


 • Światowy Dzień Książki i Tydzień Bibliotek

  Światowy Dzień Książki i Tydzień Bibliotek

  Na przełomie kwietnia i maja odbywają się dwa ważne wydarzenia biblioteczne. 22 kwietnia obchodzimy „Światowy Dzień Książki” a w dniach 8-15 maja „Ogólnopolski Tydzień Bibliotek”. Ich celem jest promowanie czytelnictwa. Wydarzenia te zaakcentowaliśmy również w naszej szkole. 22 kwietnia nas szkolnym Facebooku udostępniona została prezentacja z ciekawostkami na temat święta zainicjowanego w Hiszpanii. Tego dnia zachęciliśmy Was też do wyboru ulubionej literatury. 

  Ostatnim elementem obchodów „Światowego Dnia Książki” był konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Zadanie polegało na przygotowaniu plakatu zachęcającego do odwiedzin biblioteki szkolnej. Najbardziej aktywni w tym konkursie byli uczniowie klasy 4b. GRATULUJEMY zwycięzcom i innym uczestnikom.

  W maju obchodziliśmy tydzień Bibliotek, który tradycyjnie rozpoczyna się 8 maja, w Dzień Bibliotekarza. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało: „Zastaniesz mnie w bibliotece”. Z tej okazji przemówili do Was bohaterowie naszych książek. Nela, Zosia z ulicy Kociej, Tomek z powieści Kobra, Maja z waszej ulubionej serii „Tajemnica”, Kuki z „Magicznego Drzewa”, Miles Halter z powieści Johna Greena oraz stworzony przez Annę Onichimowską Olaf. Mamy nadzieję, że bohaterowie, którzy przemówili do Was na szkolnym Facebooku zachęcą was do odwiedzin biblioteki i odkrywania dalszych ich losów. 

  Zapraszamy do galerii Światowy Dzień Książki i Tydzień Bibliotek 

 • Międzynarodowe spotkania z niemiecką młodzieżą

  W kwietniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch międzynarodowych spotkaniach z Johannesem i Ludmillą, studentami z Niemiec. Młodzi Niemcy opowiedzieli o swoim kraju oraz poprowadzili warsztaty, podczas których siódmoklasiści mogli wykorzystać zdobywane w czasie lekcji umiejętności językowe. 

  Więcej w module Projekty językowe 

 • Kolejny sukces w Borysówce
  22 kwietnia został rozstrzygnięty Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej Archidiecezji Gnieźnieńskiej „Adalbertus”. Dwa zespoły z naszej szkoły - tercet wokalny w składzie Aleksandra Stondzik, Marta Nowicka i Zofia Nowicka oraz Zespół Wokalny „Wesołe Nutki” w składzie: Maja Skrzeszewska, Maja Szymańska, Gabriela Walczak, Kaja Kostyszyn, Marcelina Forszt, Oliwia Staszak i Zuzanna Robaszkiewicz zajęły 3 miejsce ex aequo w kategorii zespołów wokalnych.
 • „Jedynka” z klimatem

  „Jedynka” z klimatem

  W dniach 19 - 23 kwietnia 2021r. odbył się Tydzień Przyrodniczy pod hasłem „Jedynka” z klimatem. W tych dniach poruszana była szeroko rozumiana tematyka związana z klimatem, przyczynami i skutkami zmian klimatycznych oraz działaniami, które mogą chronić nasz klimat. 

  Aby ułatwić przyswajanie nowych treści, organizatorzy przygotowali szereg materiałów wizualnych, które systematycznie pojawiały się naszym szkolnym facebook-u. W ramach pakietu „O klimacie w pigułce” opracowano zestaw notatek graficznych dotyczących następujących treści: przyczyny i skutki zmian klimatu, jestem świadom i chronię klimat, jak dbać o Matkę Ziemię oraz mity o zmianach klimatycznych. Oprócz tego przygotowano krótki filmik ukazujący rekordy klimatyczne na świecie i w Polsce oraz eBooka pod tytułem „Ciekawostki o klimacie i pogodzie”

  W ramach zajęć edukacyjnych odbyły się tzw. „Lekcje z klimatem”, gdzie uczniowie klas 4-7 poznawali szczegółowe informacje związane z zagadnieniami klimatycznymi w ramach zrealizowanych tematów: np. Był sobie dom, Nasze klimatyczne drzewo czy Nasza misja to mniejsza emisja. W klasach młodszych także zagadnienia związane z ochroną Matki Ziemi były poruszane. 

  Ponieważ obchody tygodnia przyrodniczego odbywały się zdalnie, dla wszystkich uczniów zostały przygotowane gry interaktywne, pozwalające sprawdzić zdobytą wiedzę. Były to m.in. gry: Czy znasz klimatyczne rekordy?, Jestem świadom i chronię Błękitną Planetę, Milion dla Matki Ziemi oraz Wielki Quiz Klimatyczny. Nie zabrakło także wirtualnego escape roomu pod tytułem „Ratujmy świat”.

  W czwartek, kiedy przypadał Światowy Dzień Ziemi, dorośli oraz uczniowie złożyli specjalne życzenia Matce Ziemi. Miejmy nadzieję, że się one wszystkie spełnią!

  Reasumując należy stwierdzić, że cele zostały w pełni zrealizowane, a uczniowie wiedzą, jak ważna jest troska o nasze środowisko życia, a przede wszystkim potrafią chronić naszą planetę Ziemię. 
   

  Zapraszamy do galerii „Jedynka” z klimatem 

 • Ankieta dotycząca strategii rozwiązywania problemów społecznych na lata 2022-2030

  Ankieta dotycząca strategii rozwiązywania problemów społecznych na lata 2022-2030

  Szanowni Państwo!

  Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo zaprasza dorosłych mieszkańców do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa opinii na temat najważniejszych problemów społecznych występujących na terenie gminy i miasta Witkowa. Link do formularza https://witkowo-mieszkancy.webankieta.pl/

  Formularze ankiety w wersji papierowej można pobrać i złożyć w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Witkowie przy ul. Gnieźnieńskiej 4.

 • Święto Patrona Szkoły

  Święto Patrona Szkoły

  Nieco inaczej niż zwykle, ze względu na pandemię i zdalne nauczanie, obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. W piątek, 26 marca br., tradycyjnie w Kąciku Patrona reprezentanci uczniów z klas 1-3 złożyli kwiaty, wysłuchali krótkiej historii o Patronie. Następnie delegacja nauczycieli wraz z dyrekcją szkoły – w imieniu całej społeczności szkolnej - złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze na Jego grobie.

  O godzinie 11.00 uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w szkole w I półroczu roku szkolnego 2020/2021 otrzymali z rąk Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo, Mariana Gadzińskiego, Stypendium Naukowe.

  Stypendia te otrzymali: Antoni Bruch kl.7a, Jakub Krajniak kl. 7a, Maciej Muszyński kl. 7a, Mateusz Wabiński kl. 7a, Adam Wasielewski kl. 7a, Wojciech Wędzikowski kl. 7a, Zofia Nowicka kl. 7b, Julia Marczak kl. 7c, Franciszek Szymczak kl.7c, Kacper Wojciechowski kl. 7c, Liwia Ziemba kl. 7c.

  Laureatom oraz ich Rodzicom szczególne gratulacje złożył Pan Burmistrz, który podkreślił w swej wypowiedzi wartość nauki, rozwijania pasji i różnorakich umiejętności. Laureatom życzył kolejnych stypendiów, bowiem to było ich pierwsze. Życzył nam wszystkim, w tych trudnych czasach, dużo zdrowia oraz spokojnych, radosnych świąt Wielkanocnych. Pani Wicedyrektor, Arleta Bekas, przypomniała zgromadzonym o inicjatywach, jakie podjęliśmy w TYGODNIU Z PATRONEM, które zostaną dopiero podsumowane. 

  Cała społeczność szkolna gratuluje stypendystom osiąganych wyników w nauce i zachowaniu.

  Zapraszamy do galerii Święto Patrona Szkoły 

 • Tydzień z Patronem Szkoły

  Tydzień z Patronem Szkoły

  Stało się tradycją, że w marcu przypominamy życie i zasługi Patrona naszej szkoły, Adama Borysa. Tydzień z Patronem Szkoły pod hasłem „Pamiętamy” trwał od 22 do 26 marca. W tym roku szkolnym ze względu na pandemię i nauczanie zdalne odbywał się online. Mimo tego, uczniowie z dumą i zaangażowaniem wzięli udział w różnych inicjatywach, które pozwoliły im na kreatywność i zaprezentowanie swoich talentów muzycznych, plastycznych, fotograficznych, literackich, recytatorskich, a nawet krawieckich. 
   
  Dla najmłodszych uczniów z klas I – III przygotowaliśmy Konkurs Plastyczny „Zakładka z Patronem”. Nasi artyści wykazali się dużą pomysłowością. Przygotowane prace są piękne i wyjątkowe, dlatego jury postanowiło nagrodzić wszystkie nadesłane zakładki . Na pewno będą one służyły dzieciom do czytania książek i będą przypominały, kim był Adam Borys

  Ciekawym przedsięwzięciem dla całej społeczności uczniowskiej był Konkurs Fotograficzny „Patriotyzm współcześnie’. Jego celem było opowiedzenie poprzez fotografię, jak wyrażamy to, kim jesteśmy, czym dla nas jest poczucie przynależności narodowej, jaki wymiar ma patriotyzm – wartość, która była najważniejsza w życiu naszego Patrona. Nadesłane zdjęcia prezentują uczniów, ich rodziny, najbliższe otoczenie, lub dalsze – poznawane podczas podróży po Polsce. Świetnie obrazują postawy obywatelskie młodych ludzi. Prace konkursowe miały wymiar niepowtarzalny, indywidualny i osobisty, dlatego organizatorzy nagrodzili wszystkich młodych fotografów. 

  W ramach Tygodnia z Patronem Szkoły został przeprowadzony również Konkurs Piosenki z Powstania Warszawskiego. Uczestnicy poznali utwory z czasów powstania, w którym uczestniczył także Adam Borys. W konkursie wyróżnione zostały dwie uczennice z klasy 7b - Aleksandra Stondzik i Zofia Nowicka

  Z kolei czwartoklasiści zmierzyli się z rymem, uczestnicząc w Konkursu Poetyckiego pod hasłem „Portret Adama Borysa słowem malowany”. Okazało się, że mamy w szkole wiele poetyckich talentów! Poziom utworów był bardzo wyrównany. I miejsce zajął Tymon Łasiński z kl. IVb, II równorzędnie Bartosz Kubacki z kl. IVa i Joanna Sierszulska z kl. IVb, a III – Klara Warkocka i Maja Nowak – obie uczennice z klasy IVb. Wyróżnienie otrzymała Ewelina Gromadzińska z kl. IVa. 

  Również w świetlicy obchodzono Tydzień z Patronem Szkoły. Dzieci wysłuchały opowieści o powstaniu warszawskim pt. „Opowiedz mi, proszę…” i wykonały opaski powstańcze 
  na rękę. 

  26 marca br. na zakończenie obchodów Tygodnia z Patronem Szkoły, przedstawiciele społeczności szkolnej złożyli kwiaty w Kąciku Patrona i na Jego grobie na witkowskim cmentarzu. Tego samego dnia odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Naukowego Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo. Laureaci tego wyróżnienia udowodnili, że ideały życiowe Patrona szkoły są dla nich są motywacją do zdobywania wiedzy i osiągania sukcesów. 

  Ogromne gratulacje i podziękowania należą się wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy włączyli się w obchody Tygodnia z Patronem Szkoły, dając w ten sposób piękne świadectwo przynależności do społeczności szkolnej. Dziękujemy też nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie wyjątkowych dni z Patronem. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia efektów naszych działań na profilu szkoły na Facebooku oraz na stronie internetowej SP 1.

  Zapraszamy do galerii Tydzień z Patronem Szkoły 

 • Tydzień Matematyczny

  W dniach 15 - 19 marca 2021r. w naszej szkole trwał Tydzień Matematyczny. Uczniowie wzięli udział w konkursach matematycznych: W krainie figur geometrycznych - klasy 1, 2 i 3, Liczby na skrzyżowaniu - klasy czwarte oraz Księga szyfrów - klasy 6 i 7.

  Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie rozwiązywali zadania geometryczne, rachunkowe i łamali szyfry.

 • Światowy Dzień Wody

  Światowy Dzień Wody

  W poniedziałek 22 marca 2021r. na świecie obchodzony był Światowy Dzień Wody, który w naszej szkole także się odbył. W ramach tego dnia zostały podjęte różnorodne inicjatywy, które swym działaniem objęły wszystkich uczniów. Pierwszym działaniem było zrealizowanie na lekcjach przedmiotowych scenariuszy lekcji poruszających szeroko rozumianą tematykę wodną. Nauczyciele omówili zagadnienia związane z właściwościami wody, jej ochroną, problemami związanymi z dostępem do wody itp. Oprócz tego, w edukacji wczesnoszkolnej uczniowie wykonywali prace plastyczne oraz uczestniczyli w wykonywaniu doświadczeń chemicznych dotyczących wody. 

  W ramach obchodów tego święta został również zorganizowany Szkolny Konkurs Fotograficzny pod hasłem „Woda dookoła Nas”. W realizację celów konkursu zaangażowali się uczniowie edukacji wczesnoszkolnej i klas 4-7. Więcej szczegółów dotyczących tego konkursu można znaleźć w oddzielnym wpisie na stronie internetowej naszej szkoły.

  Ostatnim przedsięwzięciem zrealizowanym w ramach obchodów tego święta był Konkurs Wiedzy pod hasłem „Woda – jako globalne wyzwanie”. Do konkursu zgłosiło się ponad 20 śmiałków z klas 6-7, którzy musieli wykazać się sporą wiedzą dotyczącą globalnych problemów z dostępem do wody oraz kryzysem wodnym i klimatycznym. 

  Laureatami konkursu „Woda – jako globalne wyzwanie” są:

  1. m.: Filip Kosz, 6a
  2. m.: Maciej Muszyński, 7a
  3. m.: Kinga Walczak, 7b; Liwia Ziemba, 7c

  Organizator konkursu bardzo serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom gratuluje osiągniętych wyników. Oprócz tych przedsięwzięć, na szkolnym FB pojawiały się sketchnotki, które ujmowały temat wody przez pryzmat różnych przedmiotów szkolnych, np. woda w Biblii, biologiczne znaczenie wody, woda w chemii, na geografii, w fizyce itp. Należy dodać, że owe sketchnotki zostały przygotowane przez zespół „Bazgrolących Belfrów”.

  Światowy Dzień Wody już za nami. Nie oznacza to jednak, że przestajemy zwracać uwagę na problemy związane z dostępem do wody, jej wykorzystaniem i ochroną. W dalszym ciągu nauczyciele będą realizować te zagadnienia na zajęciach edukacyjnych. Organizatorzy Światowego Dnia Wody: p. Tomasz Majchrzak i p. Natalia Biesek uważają, że całościowe podejście do tematu, w tym przypadku WODY, może przynieść wymierne korzyści uczniom, ich rodzinom i naszej planecie. Organizatorzy dziękują wszystkim nauczycielom zaangażowanym w realizację celów związanych z tym dniem, uczniom za podejmowane aktywności oraz ich rodzicom, którzy pewnie niejednokrotnie zachęcali swoje pociechy do dodatkowego wysiłku. 

  Zapraszamy do galerii Światowy Dzień Wody 

 • Woda dookoła Nas!
  W ramach obchodów Światowego Dnia Wody w naszej szkole został zorganizowany konkurs fotograficzny pod hasłem „Woda dookoła Nas”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na substancję bardzo ważną dla każdego organizmu żywego – wodę. Występuje ona wszędzie i wystarczy dobrze poszukać a zawsze ją znajdziemy. Tak też zrobili uczestnicy konkursu, którzy nadesłali swoje zdjęcia zgodne z tematyką konkursu. W konkursie brali udział uczniowie klas 1-7, a oceniani byli w kategoriach: edukacja wczesnoszkolna i klasy 4-7. 
 • Wiosna na szkle

  Uczniowie klasy 3c na lekcji plastyki postanowili przywołać wiosnę. Wykonali przepiękne wiosenne rysunki na szkle. Zadanie było utrudnione, ponieważ malowali lakierami do paznokci. Jednak świetnie sobie poradzili. Miejmy nadzieję, że wiosna wkrótce do nas przyjdzie.

  Zapraszamy do galerii Wiosna na szkle 

 • Łączymy się regionalnie

  W I półroczu powstał pomysł realizacji wspólnych projektów w ramach sieci szkół Deutsch Plus. Właśnie dlatego, 11 marca spotkaliśmy się  online z uczniami szkoły w Bieganinie. Mogliśmy się poznać, opowiedzieć o sobie, naszych szkołach i miejscowościach. Oczywiście po niemiecku. Teraz, wspólnie z czterema innymi szkołami realizować będziemy projekt „Rund um das Essen”, do którego wykorzystamy padlet, czyli wirtualną tablicę. Pozwoli nam to rozwijać umiejętność reagowania językowego, wykorzystywać poznane zwroty do komunikowania się z koleżankami i kolegami, a tym samym przygotowywać się do skutecznego porozumiewania się w języku niemieckim.

  Więcej w zakładce Projekty językowe 

 • Tydzień Przyrodniczy - Różnorodność dookoła Nas
  W poniedziałek 1 marca 2021r. rozpoczął się w naszej szkole Tydzień Przyrodniczy pod hasłem „Różnorodność dookoła Nas”. Celem organizacji tego tygodnia było zwrócenie uwagi na ogromne bogactwo natury i jej kondycję, zwiększenie zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi oraz kształtowanie uczciwych postaw podczas trwania konkursów online. Na cały tydzień przygotowano różnorodne konkursy, w których chętni uczniowie zmierzyli się ze swoją wiedzą i umiejętnościami.
 • Spotkania ze sztuką w ramach projektu i-Teatr dla szkół

  26 lutego uczniowie klasy 3a obejrzeli spektakl „Daszeńka” prosto z desek radomskiego teatru im. Jana Kochanowskiego

  „Daszeńka” to spektakl na podstawie opowieści Karela Čapka, opowiadający o uczeniu się świata oraz odpowiedzialności, szczególnie za posiadane zwierzątka. Jego bohaterka, urocza foksterierka Daszeńka, z pasją gania za własnym ogonem, jest smakoszem mleka, uwielbia bajki na dobranoc, rozrabia i psoci, ma przy tym nieprzebrane pokłady wdzięku, zadaje morze pytań i nieustannie dziwi się wszystkiemu. 

  Więcej informacji w module Biblioteka szkolna 

 • Konkurs fotograficzny dla uczniów klas siódmych - Odbite w lustrze

  Biblioteka Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium zaprasza uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego do udziału w międzyszkolnym konkursie fotograficznym "Odbite w lustrze…".Zadaniem konkursowym jest zrobienie fotografii, której głównym motywem będzie odbicie - niekoniecznie w tradycyjnym lustrze, ale chociażby w tafli wody, szybie... 

  Więcej w zakładce Biblioteka szkolna 

 • II Międzypowiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej

  W roku 2019 po raz pierwszy zorganizowaliśmy wspólnie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Witkowo Konkurs Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej pod hasłem „Gdzieś w nas błyszczą gwiazdy poezji…”. Inspiracją do realizacji konkursu było przystąpienie szkoły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na deskach Centrum Kultury wybrzmiały piękne utwory w wykonaniu młodych artystów z Witkowa i okolic, którzy zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie. Konkurs okazał się sukcesem, więc zdecydowanie podjęliśmy decyzję o kontynowaniu go w kolejnych latach.

  Więcej w zakładce: Biblioteka szkolna 

 • Niemiecki - Język Twojej Pasji

  Od września 2019r. nasza szkoła realizuje projekt Deutsch Plus w ramach współpracy z Goethe Institut. Patronat nad projektem objęła Ambasada Niemiec w Polsce a jego celem jest zaangażowanie społeczności szkolnej w działania na rzecz propagowania języka niemieckiego, stworzenie silnej sieci szkół oferujących naukę języka niemieckiego w zwiększonym zakresie, zapewnienie wysokiego poziomu kwalifikacji zawodowych nauczycieli i polepszenie tym samym jakości zajęć oraz zaangażowanie nauczycieli i uczniów w realizację projektów i konkursów.

  Więcej w zakładce: Projekty językowe 

 • Półkolonie zimowe "W Borysówce 2021"

  Półkolonie zimowe "W Borysówce 2021"

  Od 4 do 15 stycznia 36 uczniów  naszej szkoły uczestniczyło półkoloniach w ramach ferii zimowych. Uczestnicy półkolonii brali udział w szczegółowo przygotowanym  programie, który składał się z wielu atrakcyjnych propozycji wypoczynku oraz zajęć o charakterze profilaktycznym.Właściwie dobrane formy aktywności i metody pracy pozwoliły na stworzenie pozytywnego klimatu zachęcającego do rekreacji,  zabawy i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Każdego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji.

  Pierwszego dnia uczniowie skorzystali z wielu rozrywek m.in. zajęć tanecznych; warsztatów plastycznych; gier i zabaw na świeżym powietrzu oraz zajęć fitness.

  Drugiego dnia półkoloniści wyruszyli na wycieczkę autokarową do Stanicy Myśliwskiej w Skorzęcinie oraz do Powidza. W Stanicy Myśliwskiej członek Koła Łowieckiego Łoś przeprowadził pogadankę na temat życia ptaków w okresie zimy. Uczestnicy wyprawy do lasu wzięli udział w konkursie plastycznym -"Ptaki zimą" oraz w konkursie "Zwierzęta zamieszkujące nasze lasy". Na zakończenie odbyli spacer po lesie z dokarmianiem ptaków oraz  wysłuchali koncertu na rogu - hejnałów myśliwskich. Natomiast w Powidzu uczniowie obserwowali pogodę oraz ptactwo zimą. Oglądali makiety ryb, które można spotkać w Jeziorze Powidzkim. Po obiedzie wszystkie dzieci wyruszyły "Do krainy baśni ". Przypominano sobie losy bohaterów, a zabawy dramowe i wykreślanki jeszcze bardziej pozwoliły poczuć magiczny klimat baśni. Wystawa prac plastycznych zakończyła to wspaniałe spotkanie.

  Trzeci dzień dla uczestników półkolonii to rywalizacje sportowe. Półkoloniści zmagali się w konkurencjach sportowych "W mini spartakiadzie sportowej'' w hali sportowej ale także rywalizowali na świeżym powietrzu lepiąc bałwany. Poznali sporty zimowe oraz znanych sportowców, którzy wpisali się w historię Polski. Śpiewali piosenki o tematyce zimowej. Bawili się ścianą interaktywną,innowacyjnym urządzeniem interaktywnym połączonym wirtualną rozrywką z elementami sportu i dobrej zabawy.

  Czwarty dzień półkolonii dzieci spędziły na świeżym powietrzu, korzystając z pięknej zimowej aury. Oczywiście nie zabrakło bitwy na śnieżki. Uczniowie skorzystali również z zajęć przygotowanych przez panią Beatę Szkudlarek w bibliotece publicznej. Po smacznym obiedzie i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa podczas wycieczki autokarowej udaliśmy się na wycieczkę do Pawłowa do żywej  szopki. Zwierzęta były zachwycone, gdyż dzieci chętnie je dokarmiały. Tak zakończył się pierwszy tydzień półkolonii. Było świetnie.

  W kolejnym tygodniu również nie zabrakło atrakcji dla naszych półkolonistów.

  Poniedziałek był dniem gier planszowych. Każdy mógł przynieść swoją ulubioną grę i zagrać w nią z kolegami i koleżankami. Było mnóstwo śmiechu i zabawy.  Uczestniczyliśmy również w zajęciach tanecznych i plastycznych. Zostaliśmy zaproszeni do biblioteki publicznej przez panią Beatę Szkudlarek i wysłuchaliśmy historii pisma i książki. Po prezentacji mogliśmy wypożyczyć interesujące nas publikacje.

  We wtorek półkoloniści kolejny raz opuścili mury szkoły i wybrali się na wycieczkę autokarową. Tym razem uczniowie klas pierwszych i drugich odwiedzili leśniczówkę w Skorzęcinie. Wysłuchali pogadanki na temat życia ptaków w okresie zimy przeprowadzonej przez członka Koła Łowieckiego "Leśnik 92" Michała Golla. Uczestniczyli również w wielu konkursach, skosztowali kiełbasek oraz szukali śladów zwierząt na śniegu. Natomiast uczniowie klas trzecich tym razem wybrali się na wycieczkę do Powidza. Obserwowali krajobraz zimowy Jeziora Powidzkiego oraz zwierzęta, które udało nam się spotkać. Oczywiście wykorzystaliśmy również czas na zabawy na śniegu. Po powrocie uczestniczyliśmy w zajęciach z pierwszej pomocy. Ćwiczyliśmy jak należy prawidłowo dzwonić po pomoc. Uczyliśmy się jak sprawdzić czy ktoś jest przytomny. Natomiast po obiedzie przyszedł czas na zabawę w teatr. Najpierw były ćwiczenia przygotowujące do recytacji- łamańce językowe to świetne ćwiczenie, ale także i zabawa. Po takim wstępie „przenieśliśmy się" na stragan z warzywami. Warzywa wdały się w kłótnię tak wielką, że rozsądzić je musiała... kapusta. Tak! Inscenizacja wiersza Jana Brzechwy była dla nas okazją do pokazania swoich emocji. Sami byliśmy z siebie dumni, że tak dobrze nam poszło. Zabawa w teatr to świetna sprawa!

  W środę aura za oknem skłoniła nas do zabawy na śniegu. Lepiliśmy bałwany i wielkie kule, których nie szło ruszyć. Zorganizowaliśmy bitwę na śnieżki. Korzystaliśmy w pełni z pięknej zimowej pogody. Po powrocie mieliśmy zajęcia taneczne i plastyczne. Rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu. Stworzyliśmy piramidę żywienia. Graliśmy w gry planszowe. Ćwiczyliśmy pozycję boczną ustaloną u poszkodowanego. Mieliśmy zajęcia sportowe na hali.

  W czwartek wyruszyliśmy na wycieczkę do Skorzęcina, gdzie bawiliśmy się w podchody. Półkoloniści w trzech grupach wyruszyli na trasy po ośrodku wypoczynkowym. W trakcie wędrówki musieli zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez pana T. Majchrzaka i panią K. Piechowiak. Tematem przewodnim była ochrona klimatu i tego dotyczyły zadania, które mogliśmy znaleźć w kopertach rozmieszczonych po ośrodku. Aby nie było zbyt prosto niektóre z poleceń były zapisane w formie odbicia lustrzanego oraz kodu QR. Wszyscy uczestnicy świetnie sobie poradzili z zadaniami. A co najważniejsze wszyscy dotarli do mety. Świetnie się bawiliśmy. Po smacznym obiedzie przyszedł czas na warsztaty plastyczne i ozdabianie toreb na zakupy. Każdy mógł wykazać się kreatywnością i pomysłowością w projektowaniu swojej własnej torby. Może któraś zapoczątkuje nowy trend mody?

  Ostatniego dnia podsumowaliśmy dwa tygodnie półkolonii. Burmistrz Marian Gadziński i zastępca burmistrza Marek Wiatrowski wręczyli wszystkim uczestnikom półkolonii pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Dyrektor Marian Łukowski podziękował wszystkim za pomoc w organizacji i opiekę nad dziećmi w trakcie półkolonii. Wspólnie zaśpiewaliśmy poznane piosenki. Po obiedzie przyszedł czas na zabawę karnawałową. Wszyscy byli pięknie przebrani i świetnie się bawili. Zmęczeni wróciliśmy do sal. Dokończyliśmy zajęcia z pierwszej pomocy. Wsparliśmy także Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy drobnymi datkami. Niesamowicie szybko minęły nam te dwa tygodnie.

  Współorganizatorami zimowego wypoczynku jest Urząd Gminy i Miasta w Witkowie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Witkowie.

  Zapraszamy do galerii Półkolonie zimowe "W Borysówce 2021" 

 • Szanowni Uczniowie,

  Szanowni Uczniowie,

  Zapraszamy do podzielenia się opinią na temat atrakcyjności Gminy i Miasta Witkowo jako miejsca do życia. Zdajemy sobie sprawę ze szczególnych okoliczności, w jakich się znaleźliście, ale gdy minie kryzys związany z koronawirusem, to nadal będzie Wasze Witkowo, Wasze miejsce do nauki, zabawy i pracy. 

  Zależy nam na Waszych potrzebach i opiniach, chcemy dowiedzieć się, jak Gmina wygląda z Waszej perspektywy i jak powinna się zmieniać w następnych latach. Badanie jest dobrowolne, a wyniki anonimowe. Wnioski z badania będą pomocne przy podejmowaniu decyzji dotyczących przyszłości Gminy i Miasta Witkowo i pozwolą lepiej dostosować zarządzanie Gminą do potrzeb ludzi młodych. 

  Wypełnienie całej ankiety zajmie kilka minut. Dziękujemy za poświęcony czas. Prosimy o uważne czytanie pytań i udzielenie przemyślanych odpowiedzi. 

  Ankieta przeznaczona jest dla młodzieży w wieku 11-21 lat.

  Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo
  Marian Gadziński

  Link do ankiety: https://witkowo-mlodziez.webankieta.pl/ 

 • Szkoła Dialogu

  Szkoła Dialogu

  Nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu edukacyjnego Szkoła Dialogu, prowadzonego przez najstarszą i największą polską organizację pozarządową - Forum Dialogu, zajmującą się dialogiem polsko-żydowskim. Celem programu jest zapoznanie uczniów z historią Żydów w Polsce i ich wkładem w społeczny, kulturalny i ekonomiczny rozwój kraju i ich własnych miejscowości. 

  Stąd też, w naszej szkole zawiązała się grupa uczniów, którzy poprzez udział w warsztatach online z trenerami Forum Dialogu - p. Katarzyną Winiarską i p. Magdaleną Ogieniewską-Małecką oraz inne działania, m.in. kwerendy źródłowe i badania terenowe, odkryli zapomnianą historię i kulturę społeczności żydowskiej związanej z Witkowem od wczesnych lat XVIII wieku. Celem uczniów jest przywrócenie pamięci o miejscach związanych ze społecznością żydowską oraz świadomości wielokulturowej tradycji naszego miasteczka. W tym celu przygotowana została wycieczka online “Żydzi na terenie Witkowa” oraz ulotka zawierająca materiały archiwalne związane ze społecznością żydowską dawnego Witkowa. 

  W zespole znaleźli się uczniowie klas 7: Julia Fijałkowska, Zofia Nowicka, Antonina Zakrzewska, Maciej Muszyński, Mateusz Wabiński, Adrian Kostyszyn, Andrzej Sikorski, Kacper Wojciechowski i Maurycy Luranc. Opiekunami grupy są: nauczyciel historii - p. Wojciech Ziółkiewicz i nauczycielka muzyki - p. Kalina Piechowiak

  Zapraszamy do galerii Szkoła Dialogu.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
  ul.Poznańska 47
  62-230 WITKOWO
 • (+48) 61-477-82-50

Galeria zdjęć