W dniu 20.03.2024 w sali OSP Witkowo odbył się Turniej wiedzy pożarniczej. Bardzo dużą wiedzą praktyczną i teoretyczną wykazali się uczniowie naszej szkoły. W grupie kl I-IV trzy pierwsze miejsca zdobyli:
1. miejsce Filip Walczak,
2. miejsce Mikołaj Beńka,
3. miejsce Jakub Depczyński.
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu Veto dla hejtu w sieci.
Poziom klas I - III
1. Sucholas Gabriela kl. 2a
2. Lutomska Lena kl. 1a
3. Hęś Kornelia kl. 2a / Beńka Lena kl. 1a
Dnia 26 lutego, rozpoczęły się w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzą je w tym roku zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny. Podczas pierwszego spotkania poznaliśmy sylwetkę założyciela Zgromadzenia. Ciekawa opowieść przeplatana była piosenkami religijnymi, które śpiewaliśmy razem z Siostrami. Przed nami dwa kolejne dni Wielkopostnych duchowych ćwiczeń.
Zapraszamy do galerii Rekolekcje Wielkopostne
8 lutego 2024 roku uczniowie klas 5a i 5b wraz z dyrektorem szkoły – panem Marianem Łukowskim i opiekunami - panią Kaliną Piechowiak, panią Teresą Szkudlarek i panem Tomaszem Majchrzakiem uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Celem wyprawy było poznanie wielkomiejskiego krajobrazu na przykładzie naszej stolicy, w której nowoczesność łączy się z chlubną historią tego miasta.
Zwiedzanie miasta rozpoczęli wizytą na PGE Narodowy, gdzie przeszliśmy tzw. „Trasę piłkarską”. PGE Narodowy zachwycił uczestników wycieczki swoją nowoczesnością, wielofunkcyjnością. Kiedy dzieci zajęły miejsce na trybunach dla vipów, wyobrażały sobie najlepsze mecze piłkarskie, rywalizację sportowców w różnych konkurencjach. Poczuły też atmosferę koncertów gwiazd muzycznych. Wizyta w szatni polskiej reprezentacji pozwoliła spotkać się i zrobić sobie zdjęcia z najlepszymi piłkarzami - Lewandowskim, Szczęsnym, Milikiem.
Do następnego miejsca - Pałacu Kultury i Nauki - piątoklasiści udali się metrem. Przejażdżka podziemną kolejką dostarczyła niezapomnianym emocji. Wielu z uczniów po raz pierwszy jechało podziemną kolejką.
W Pałacu Kultury i Nauki uczestnicy wycieczki wjechali na 30. piętro, górujące nad miastem na wysokości 114 m, podziwiali z niego panoramę Warszawy. Dobra pogoda pozwoliła na wypatrywanie dzielnic odległych od centrum, znanych miejsc i zabytków. Była to dla wszystkich mała lekcja geografii, a przy tym czas na relaks i pamiątkowe zdjęcia.
Przyjemnie mali witkowianie spędzili również czas podczas spaceru Krakowskim Przedmieściem. Po drodze zatrzymali się przy Grobie Nieznanego Żołnierza i poznali jego historię. Odwiedzili kościół św. Krzyża z sercem Fryderyka Chopina. Podziwiali także architekturę tej części stolicy. Z kolei na Placu Zamkowym powitał młodych turystów stojący na kolumnie Zygmunt III Waza.
Ostatnim miejscem, które odwiedzili uczniowie, było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas zwiedzania ekspozycji uważnie słuchali przewodnika i oglądali eksponaty, by wypełnić kartę pracy. Dzięki temu zdobyli cenną wiedzę o tysiącletniej historii i kulturze żydowskiej na ziemiach polskich oraz o relacjach Polaków i Żydów na przestrzeni wieków. Wizyta w muzeum uczy młode pokolenie postawy tolerancji i szacunku wobec innych ludzi.
Po zakończeniu wycieczki wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wrócili do autokaru, aby rozpocząć podróż powrotną do domu z bagażem nowej wiedzy, nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń. Na pewno klasy piąte przekonały się, że Warszawa jest piękna, i postanowiły, że jeszcze nieraz ją odwiedzą. (T.Sz.)
Zapraszamy do galerii: Warszawa da się lubić
W czwartek, 7 lutego, podsumowaliśmy osiągnięcia naszych uczniów w I półroczu. Wyróżnieni otrzymali listy pochwalne, będące swoistą nagrodą za wyniki w nauce i zachowanie. Poza tym wręczono nagrody dla laureatów konkursów, które odbyły się w związku z realizacją projektu Z ekologią na ty!.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zapraszamy do galerii: Podsumowanie pracy w I półroczu
Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo oraz Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie organizuje Konkurs dla Placówek Oświatowych (publicznych i prywatnych).
TYTUŁ: Konkurs na dekorację 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Witkowie
CEL: Stworzenie konkursowej dekoracji w myśl 32. Finału WOŚP. Inspiracja do dekoracji może być zaczerpnięta z grafik 32. Finału WOŚP (kolorowe instrumenty), a także z tematu “Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”, a także dodatkowego hasła WOŚP na 32. Finał “Tu wszystko gra”.
KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW: Zdobywanie umiejętności pracy zespołowej, rozwijanie kreatywności, zwiększenie świadomości na temat akcji społecznych, budowanie aktywnej postawy.
MIEJSCE: Wśród zespołów, które zgłoszą chęć udziału w konkursie zostaną przydzielone przez Dyrektora OKSiR miejsca (fragmenty pomieszczeń) w Centrum Kultury oraz holu SP nr 2 i Hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Czerniejewskiej 14 w Witkowie.
CZAS: Konkurs rozpoczyna się z dniem ogłoszenia i trwa do dnia 28.01.2023 r. Chęć udziału należy zgłaszać niezwłocznie do Dyrektora OKSiR Tomasza Radacza, który wyznaczy miejsce do dekoracji. Ostateczne zamontowane i modyfikowane dekoracji musi nastąpić do dnia 25.01.2023 r. Termin montażu dekoracji należy ustalić z Dyrektorem OKSiR Witkowo.
ZGŁOSZENIA: Do konkursu zgłasza się Placówka Oświatowa lub jej określona część (np. klasa, oddział przedszkolny, szkolne koło zainteresowań, samorząd uczniowski) wraz z opiekunem.
UCZESTNICY: Uczestnikami mogą być dzieci reprezentujące daną placówkę oświatową. Udział mogą brać dzieci w różnym wieku uczęszczające do danej placówki w wraz z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami.
KOMISJA KONKURSOWA: Komisja w dniu 28.01.2023 r. po obejrzeniu wszystkich dekoracji wyłoni zwycięzcę, któremu przyzna nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo.
WYGRANY: Wygrany zostanie ogłoszony podczas 32. Finału WOŚP w Witkowie podczas wydarzeń odbywających się na Hali widowiskowo-sportowej przy ul. Czerniejewskiej.
W piątek, 12 stycznia, gościliśmy w naszej szkole... dwa niezwykłej urody psy - owczarka i berneńczyka. Zwierzaki przyjechały pod opieką swoich treserów i opiekunów. Oprócz tego, że psy pokazały nam swoje umiejętności - aport, szukanie, "psią matematykę", to jeszcze poznaliśmy techniki obrony przed atakiem i podstawy tresury zwierząt. To był wspaniały, pożytecznie spędzony czas. Dziekujemy!
Zapraszamy do galerii: Niecodzienna lekcja
„Czym są dla nas Święta Bożego Narodzenia?" - takim pytaniem rozpoczęły się w piątek, 22 grudnia, szkolne jasełka. Przy dźwięku pięknych świątecznych piosenek byliśmy świadkami poszukiwania Miłości - Mały Książę doskonale poprowadził widzów przez drogi, na których można Ją znaleźć. W przedświątecznym czasie doskonale zrozumieliśmy przesłanie jasełek. Kolejny raz zobaczyliśmy, jak Prawda o Narodzeniu Jezusa odnajduje swoje odzwierciedlenie we współczesnym świecie. Całości dopełniły życzenia płynące ze sceny. Poczuliśmy, że Święta Bożego Narodzenia naprawdę są już blisko...
Aby podtrzymać przedświąteczną radość, podsumowano konkursy, których tematyka dotyczyła Świąt Bożego Narodzenia. (JCh)
Zapraszamy do galerii Święta już blisko...
Sobotnie przedpołudnie 2 grudnia br. upłynęło w naszej szkole pod znakiem zabawy z Mikołajem. Pod przewodnictwem Mikoaja i Śnieżynek rozegraliśmy turniej na miarę świąt. Współzawodnictwo sportowe klas, a także rozgrywki indywidualne przyniosły emocje jak na mistrzostwach świata! Rada Rodziców natomiast zadbała o bogaty wybór ciast i atrakcje związane z malowaniem twarzy. Czas umilały piosenki świąteczne. Żal było wracać do domu! Dziękujemy!
Zapraszamy do galerii Turniej Świętego Mikołaja!
Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Andrzeja Krawczyka - wspaniałego kolegi, sumiennego pracownika, Człowieka wielkiej miary...
Słowa nie wystarczą, aby wyrazić ból i żal społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 wobec nieuchronności losu i odejścia tak szlachetnego człowieka. Jesteśmy pełni smutku.
Andrzeju! "Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych"- napisał ksiądz Jan Twardowski. To prawda! Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach! Składamy szczere wyrazy współczucia Bliskim.
W minionych tygodniach uczniowie z klasy 6a dyskutowali o odpowiedzialnej konsumpcji. Dla części z nich było to pojęcie nowe, inni zaś słyszeli to określenie, ale nie za bardzo rozumieli. Podczas zajęć przyrodniczych ich wątpliwości zostały rozwiane, gdyż wspólnie po wielu dyskusjach doszli do wniosku, że są to nasze zachowania, postawy, które mogę przyczynić się do życia w „lepszym świecie”, tzn. bardziej czystym środowisku, odpowiedzialnym społeczeństwie, które wie co robi.
Niezwykle podniosłe chwile przeżyliśmy dziś podczas świętowania Narodowego Święta Niepodległości. O godz. 11.11 odśpiewaliśmy hymn narodowy - tak jak szkoły w całej Polsce - aby symbolicznie uczcić Niepodległość. Wzięliśmy też udział w koncercie pieśni patriotycznych.Wiele refleksji i wzruszeń wywołał symboliczny taniec z flagami wykonany przez dziewczyny z klas VI. Wieczorem czeka nas piknik historyczny. Świętujmy razem! Cieszmy się z Niepodległości! (JCh)
Zapraszamy do galerii: Dla Niepodległej
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Borysa w Witkowie ogłasza nabór na stanowisko Referenta ds. kadr i płac w wymiarze ¾ etatu.
Wymagania niezbędne:
Wymagania dodatkowe:
Główne obowiązki:
Wymagane dokumenty i oświadczenia:
Osoby zainteresowane prosimy o składanie ofert osobiście bądź pocztą na adres: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Borysa, ul. Poznańska 47, 62 – 230 Witkowo z dopiskiem: „Oferta pracy – Referent ds. kadr i płac”
w terminie do dn. 10.11.2023 r. do godz. 10.00
Oferty, które wpłyną po terminie nie będą rozpatrywane.
Kandydaci zakwalifikowani zostaną powiadomieni o terminie rozmowy wstępnej.
Dyrektor
/-/ Marian Łukowski
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie
ul. Poznańska 47
62-230 Witkowo
tel. (+48) 61 477 82 50
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informuje, że: Administratorem przetwarzanych Pana/ Pani danych osobowych jest: Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Borysa z siedzibą w Witkowie, ul. Poznańska 47, 62-230 Witkowo, tel. 61 4778250, e-mail: sp.adamborys@wp.pl. Dodatkowe informacje dotyczące ochrony danych osobowych mogą Państwo znaleźć na stronie: https://www.sp1.witkowo.pl/text23/
W dniu 23 października uczniowie klasy Va i Vb wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Bydgoszczy, pięknego miasta położonego nad rzeka Brdą. Podczas naszej wyprawy udaliśmy się do Muzeum Mydła i Historii Brudu, w którym odbyliśmy bardzo interesująca podróż do świata mydła i pochłonęliśmy sporą dawkę wiedzy. Z zaciekawieniem słuchaliśmy ciekawostek i zabawnych anegdot, poznaliśmy historię mydła i rozwoju higieny osobistej od starożytności po dziś dzień. Próbowaliśmy prać dawnymi sposobami, zobaczyliśmy, jak wyglądały kiedyś łaźnie i toalety oraz jak rozwijała się produkcja mydła na przestrzeni wieków. Wzięliśmy również udział w warsztatach mydlarskich i wyprodukowaliśmy własnoręcznie mydełko o wybranych przez nas zapachu. Na pewno kąpiel w domu w takim mydle będzie bardzo przyjemna.
Następnym punktem naszej wycieczki była Karmelowa Kraina, czyli Manufaktura Słodyczy, zajmująca się własnoręczną produkcją cukierków i lizaków z karmelu. Tutaj wzięliśmy udział w pokazie produkcji słodyczy oraz w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonaliśmy lizaki o smaku śmietankowo - truskawkowym.
Po słodkościach przyszedł czas na zwiedzanie i poznawanie Bydgoszczy poprzez zabawę. Uczestniczyliśmy bowiem w grze miejskiej, podczas której przemieszczaliśmy się po mieście jak po planszy, biorąc udział w rozwiązywaniu zadań i odnajdywaniu miejsc z duszą i historią. Uczyliśmy się posługiwania planem miasta oraz umiejętności obserwacji terenu, rozwijaliśmy logiczne myślenie i współpracę w grupie, a nawet poznawaliśmy język łaciński. Rozpoczęliśmy nasza wędrówkę od Wyspy Młyńskiej, serca miasta z dawnymi młynami i spichlerzami, z których mąkę transportowano w daleki świat. Podziwialiśmy kamienice – perły architektury secesyjnej miasta - i spacerowaliśmy malowniczymi uliczkami, by zakończyć grę przy fontannie Potop, przedstawiającej kulminacyjny moment biblijnego potopu. W tym miejscu rozwiązaliśmy hasło naszej gry miejskiej, które brzmiało po łacinie: In aqua sanitas, czyli w wodzie zdrowie.
Bydgoszcz to piękne, ciekawe i pełne uroku miasto, które zaprezentowało się nam w jesiennej odsłonie. Na pewno tu wrócimy! Z naszej wycieczki zabraliśmy więc niezapomniane wrażenia oraz zdjęcia i zakupione pamiątki. Zmęczeni, ale zadowoleni, wróciliśmy do domu. (TSz)
Zapraszamy do galerii Wycieczka klas piątych do Bydgoszczy