Nawigacja

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
    ul.Poznańska 47
    62-230 WITKOWO
  • (+48) 61-477-82-50


  • Album państw należących do Unii Europejskiej

    Album państw należących do Unii Europejskiej

    Na ostatnich lekcjach rozmawialiśmy o świętach majowych. Wiecie już czym jest Unia Europejska? Uczniowie klasy IIIb mogą Wam powiedzieć, że to organizacja, która jest wspólnotą państw i powstała na mocy umów międzynarodowych. Ciężko było nam zapamiętać te wszystkie państwa dlatego stworzyliśmy dla nich specjalny album, w którym możecie zobaczyć, które państwa należą do Unii Europejskiej. Podaliśmy również ich stolice, pięknie wykonaliśmy flagi oraz zapisaliśmy daty  przyłączyłączenia do tej organizacji. Pamietacie kiedy Polska przyłączyła się do Unii Europejskiej? Sprawdzcie sami... Klasa IIIb, wychowawa Angelika Stefańska.

    Zapraszamy do galerii Album państw należących do Unii Europejskiej.

  • Budka dla nietoperza

    Budka dla nietoperza

    Uczniowie klasy IIIb podczas ostatnich lekcji dowiedzieli się, że nie wszystkie zwierzęta są piękne, urocze i przyjazne ale są potrzebne. Należy je szanować i dbać o ich bezpieczeństwo. Nietoperze to fascynująe zwierzęta, które mają niezwykłą moc, jaką jest echolokacja. A czy wy wiecie już co to jest echolokacja? My już wiemy. Na znak tego jak szanujemy wszystkie zwierzęta podjeliśmy się zadania dla chętnych i wykonaliśmy budki dla nietoperza, aby mogły bezpiecznie się w niej schronić. Klasa III b, wychowawca Angelika Stefańska.

    Zapraszamy do galerii Budka dla nietoperza.

  • Wirtualny Rajd Patriotyczny

    Wirtualny Rajd Patriotyczny

    Wkrótce będziemy obchodzić Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Zazwyczaj w naszej szkole organizowany był pieszy rajd turystyczny poświęcony tym dwóm wydarzeniom. 

    W obecnej sytuacji jakiej się znajdujemy nie możliwości wybrania się grupą na pieszą wędrówkę po naszej gminie, co nie oznacza, że uczniowie nie mogą uczestniczyć w takim wydarzeniu. 

    Organizator rajdów z naszej szkoły, p. Tomasz Majchrzak wpadł na pomysł przygotowania wirtualnego rajdu turystycznego, który pokazuje piękne miejsca w naszej małej ojczyźnie.

    Podczas przygotowywania materiału nie zabrakło także działań związanych z Dniem Flagi oraz świętem 3 Maja. Uczniowie siedząc w domu mogą wyruszyć na wędrówkę po naszej gminie, przy okazji rozwiązując zadania związane z Dniem Flagi oraz świętem 3 Maja.Zadań zostało przygotowanych siedem, ale wszystkie są zapisane w postaci kodów QR. Na uczniów, którzy prześlą odpowiedzi rozwiązanych zadań do organizatora czekają nagrody w postaci dodatkowych ocen za aktywność. 

    Warto nadmienić, że wirtualny rajd  turystyczny jest przykładem działań wychowawczych w zakresie postaw patriotycznych, a także pozwala na łączenie treści z kilku przedmiotów: geografii, biologii, historii oraz wiedzy o społeczeństwie z informatyką. 

    Nagrany filmik jest krótki i znajduje się pod linkiem https://youtu.be/5K2nVXXYMfk Gorąco zapraszam do odbycia wirtualnej wędrówki po gminie Witkowo

  • Ogród w szkole

    Ogród w szkole

    Zadaniem uczniów klasy IIIb było wcielenie się tym razem w rolę ogrodników. Po szczegółowych instrukcjach zabrali się do pracy. Przygotowali naczynia, rośliny, ozdoby, ziemię oraz drenaż i wskrzesili swoją wyobraźnię! A co powstało? Zobaczcie sami! „Ogród w szkole” Wychowawca klasy Angelika Stefańska

    Zapraszamy do galerii Ogród w szkole.

  • Informacja dla ósmoklasistów i ich rodziców

    Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca

    Więcej w module Zdalne nauczanie 

  • Zdalne nauczanie

    Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. Dnia 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia. 

    Więcej informacji związanych z tym tematem znajdziecie w module Zdalne nauczanie 

  • Dzień Ziemi – nie zapomnieliśmy!

    Dzień Ziemi – nie zapomnieliśmy!

    W środę 22 kwietnia 2020 r. przypadało jakże ważne święto dla naszej planety – Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi, a obchody składają się zwykle z wielu wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. 

    My również nie zapomnieliśmy o tym ważnym dniu. Mimo iż nauczanie jest zdalne, to uczniowie z naszej szkoły wzięłi udział w dwóch wydarzeniach edukacyjnych.  Oczywiste jest to, że o szacunku do naszej planety uczniowie słyszą od nauczycieli przez cały czas trwania edukacji, ale dzisiejsze konkursy mają zasygnalizować udział w tym wydarzeniu. 

    Uczniowie klas 1-3 mieli za zadanie przygotować plakat do hasła konkursu „Ziemia moim domem”. Do organizatora konkursu spłynęło 17 prac plastycznych, które zostały wykonane w różnych technikach. Nadesłane prace plastyczne są bardzo piękne i dlatego komisja konkursowa w składzie: Natalia Biesek, Klaudia Kosz i Tomasz Majchrzak uznała, że wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zajmują I miejsce. W nagrodę każdy uczestnik otrzyma pochwałę za zaangażowanie w dodatkową działalność edukacyjną oraz stosowną ocenę z edukacji plastycznej. Wszystkie prace obejrzeć można na naszej stronie szkoły i zobaczyć, jak najmłodsi członkowie społeczności szkolnej rozumieją hasło konkursowe.

    Trochę inną formę miał dwuetapowy Szkolny Konkurs Ekologiczny przygotowany dla starszych uczniów z klas 5-8. W ciągu 30 minut uczestnicy konkursu musieli odpowiedzieć na 20 pytań związanych z szeroko rozumianą ekologią i sozologią. Uczestnicy musieli się wykazać m.in. wiedzą z zakresu segregacji odpadów, zachowaniem w lesie i nad rzeką oraz sposobami ochrony naszej planety. Do konkursu zgłosiło się 36 uczniów, a test konkursowy rozwiązało 35. Do etapu drugiego zakwalifikowało się 11 uczestników, przed którymi było nowe wyzwanie. 

    Drugi etap konkursu był dla uczniów tajemnicą, gdyż informację o tym co będą musieli zrobić otrzymali dopiero dzisiaj po południu. Na tym etapie zadaniem każdego uczestnika było przygotowanie autorskiej pocztówki wraz życzeniami dla Ziemi. Aby zadanie nie było takie łatwe, życzenia będą musieli napisać w języku angielskim. 

    Finaliści z klas 5-8 przesłali swoje kartki pocztowe, aby komisja mogła ocenić efekt ich pracy. Podczas oceny 11 kartek pocztowych zwracano uwagę na poprawność stylistyczną, ortograficzną itp., a także jak została kartka pocztowa zaadresowana, czy została podpisana itp. Komisja konkursowa po burzliwych obradach wyłoniła zwycięzców Szkolnego Konkursu Ekologicznego, a wyniki przedstawiają się następująco:

    1. miejsce – Filip Kosz (5a)
    2. miejsce – Maria Dębiak (8d) i Zofia Nowicka (6b)
    3. miejsce – Zuzanna Tomczak (5a) i Kacper Trelka (8b).

    Organizatorzy konkursu składają gratulacje nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom konkursów. Bardzo cieszy nas fakt, że mimo edukacji na odległość są uczniowie, którzy chętnie podejmują się dodatkowych działań i coś robią ponad obowiązkową naukę. 

    Poza tym można stwierdzić, że realizując zdalne nauczanie można organizować konkursy dla uczniów, które łączą wiedzę ekologiczną z plastyką, językiem angielskim oraz kreatywnością i pomysłowością młodych ekologów. 

    Zapraszamy do galerii Dzień Ziemi – nie zapomnieliśmy!.

  • Informacja o rekrutacji do klasy I

    Informuję, że wszystkie dzieci, których Rodzice złożyli dokumenty w naszej szkole, zostały przyjęte w roku szkolnym 2020/2021 do klasy I. Jednocześnie informuję, że podział klas, spotkanie organizacyjne i dopełnienie formalności odbędą się w późniejszym terminie, kiedy wrócimy do szkoły. Zaprosimy także kandydatów i ich Rodziców na „DRZWI OTWARTE", których termin ustalimy. 

    Wszelkie informacje zostaną przekazane Rodzicom indywidualnie drogą mailową lub telefoniczną, a także poprzez stronę internetową i FB. 

    Marian Łukowski - dyrektor

    Zobacz moduł Reforma oświaty 

  • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

    W dniach 12-25 marca br. decyzją Ministra Edukacji Narodowej, w związku z realnym zagrożeniem koronawirusem (COVID-19) szkoły są zamknięte. Czas ten przeznaczony jest na kwarantannę – izolację, po to, aby zminimalizować ryzyko zakażenia tym wirusem. Dlatego bardzo proszę nie bagatelizować zaleceń Ministerstwa Zdrowia i czas ten spędzić w domu. Proszę zatem unikać spotkań grupowych, wyjazdów do galerii i innych miejsc zagrożeń. 

    Informuję, że od 16 marca br. nauczyciele będą się z uczniami (Rodzicami) kontaktować poprzez dziennik elektroniczny – LIBRUS Synergia. Na platformie e-Nauczanie lub poprzez Wiadomości zamieszczane będą materiały edukacyjne dla uczniów – lekcje, krzyżówki, notatki i inne formy zadań. Proszę uczniów o wypełnianie bieżące lekcji, gdyż nauczyciel zweryfikuje wiedzę. Rodziców zatem proszę o dopilnowanie, by uczniowie wywiązywali się z tej dodatkowej pracy. Czas ten proszę wykorzystać na czytanie lektur, powtarzanie (szczególnie uczniowie klas 8) omówionego dotąd materiału. 

    Pamiętajmy, że dni wolne, które są przed wami – to nie jest okres ferii! 

    Raz jeszcze proszę o zachowanie daleko idącego bezpieczeństwa i ostrożności oraz stosowanie się do instrukcji i ostrzeżeń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

    Marian Łukowski - dyrektor

  • Informacja Burmistrza GiM w Witkowie

    Burmistrz Gminy i Miasta w Witkowie zgodnie z informacją Prezesa Rady Ministrów informuje, że funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że od dnia 12 marca 2020r. do 25 marca 2020r. przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

    W placówkach oświatowych na terenie Gminy Witkowo w dniach 12 i 13.03.2020r. będą zapewnione zajęcia opiekuńcze. Natomiast od 12.03.2020r. do odwołania zawiesza się dowozy uczniów do szkół. 

    OKSiR w Witkowie od dnia 12.03.2020r. zawiesza wszystkie zajęcia i imprezy kulturalne do odwołania. Biblioteka Publiczna w Witkowie od dnia 12.03.2020r. do 25 marca 2020r. będzie zamknięta.

    Proszę także mieszkańców o ograniczenie przebywania w dużych skupiskach ludzi, powstrzymanie się od uczestnictwa w zbiorowych wydarzeniach kulturowych oraz zachowania wszelkich norm higienicznych.

    Rekomenduje się mieszkańcom ograniczanie wizyt w Urzędzie Gminy i Miasta w Witkowie do niezbędnego minimum i przypomina się o możliwości załatwiania spraw urzędowych przez telefon bądź drogą elektroniczną.

    Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo
    Marian Gadziński

  • Poznajemy świat nauki

    Kim jest naukowiec? Jak powstaje tęcza? Co to jest iluzja? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała dziś (10.03) dzieciom Pani Agnieszka Dąbek wprowadzając nas tym samym w świat naukowca. Było bardzo interesująco! Okazało się, że wśród uczniów mamy mnóstwo naukowców. 

    Zapraszamy do galerii Poznajemy świat nauki.

  • Tydzień Geografii

    W poniedziałek 2 marca 2020r. w naszej szkole oficjalnie rozpoczęliśmy Tydzień Geografii, który trwał do końca tygodnia, a organizator przewidział liczne konkursy geograficzne, które miały poszerzać horyzonty myślowe młodych geografów. W tym dniu, jako pierwsi do zmagań geograficznych zasiedli przedstawiciele najmłodszych, tzn. uczniowie z klas 2 oraz 3. Został dla nich przygotowany konkurs pod hasłem Z GEOGRAFIĄ ZA PAN BRAT. Trzyosobowe drużyny zmagały się z różnorodnymi zadaniami geograficznymi, których treści realizowane są na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej.

  • Święto Kobiet

    6 marca 2020 roku w naszej szkole obchodziliśmy Święto Kobiet. Z tej okazji wszystkim Paniom chłopcy złożyli najserdeczniejsze życzenia oraz podarowali drobne upominki. 

    Najserdeczniejsze przyjmij życzenia,
    zamiarów i marzeń spełnienia,
    w działaniu i w pracy - sukcesu.
    Niech szczęście pilnuje Twojego adresu,
    jak wierny cień trwa obok stale,
    niech sprzyja Ci wytrwale.

    Tego właśnie życzyli nasi chłopcy...

    Zapraszamy do galerii Święto Kobiet.

  • Do Hymnu

    Do Hymnu

    Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Zadaniem uczniów jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz wybranych pieśni hymnicznych. 

    3 marca 2020 roku nasi uczniowie wzięli udział w III edycji tego konkursu. Wykonali oprócz Hymnu Państwowego, Rotę oraz utwór z XIII wieku Gaude Mater Polonia. 246 uczniów wspaniale zaprezentowało się przed komisją konkursową. Swoim ubiorem i zaangażowaniem do śpiewu pokazali, jak ważna jest dla nich Ojczyzna. 

    W dniach 17 lutego – 10 kwietnia br. jurorzy odwiedzą aż 300 szkół podstawowych w 273 miejscowościach, by wysłuchać wykonań Hymnu Państwowego oraz dwóch pieśni hymnicznych. Ogłoszenie wyników nastąpi do 30 kwietnia br. 

    Zapraszamy do galerii Do Hymnu.

  • Korzenny świat, czyli wyprawy po przyprawy

    Korzenny świat, czyli wyprawy po przyprawy

    W sobotę 29 lutego 2020r. grupa uczniów z naszej szkoły (Filip Kosz, Antek Bruch, Adrian Borys, Adam Wasielewski, Mateusz Wabiński, Remik Szymczak, Wojtek Wędzikowski, Amelia Nowicka, Kacper Wojciechowski) uczestniczyła w interdyscyplinarnych zajęciach geograficzno-historyczno-biologicznych w formie pokoju zagadek zwanego escape room. Temat escape room-u brzmiał: Korzenny świat, czyli wyprawy po przyprawy

    Podstawowym wątkiem tematycznym były wyprawy geograficzne i ich konsekwencje na przykładzie historii przypraw oraz ich aspekty społeczno-kulturowe i gospodarcze. Śmiałkowie rozwiązując zagadki dotyczące przypraw pochodzących spoza Europy musieli wykorzystać w praktyce umiejętność pracy z mapą. Ten sposób dodatkowych zajęć otwiera przestrzeń do korelacji treści z podstawy programowej, przede wszystkim z geografii i historii z edukacją globalną.

    Dodatkowo zajęcia umożliwiają kształtowanie u uczniów kompetencji kluczowych. Uczestnicy zajęć z wielkim zaangażowaniem i zaciętością rozwiązywali wszystkie zagadki wykazując się logicznym myśleniem i sprytem. Po odnalezieniu kodów do szyfrowanych kłódek udało im się dotrzeć do najważniejszego elementu całej zabawy - krypteksu. To właśnie w nim znajdował się klucz otwierający-uwalniający ich z pokoju zagadek. Przy okazji zabawy, uczniowie sporo dowiedzieli się na temat niektórych przypraw, kraju ich pochodzenia czy konsekwencjach ich sprowadzania do Europy. Po upływie jednej godziny, młodzi miłośnicy tej formy nauki mogli „opuścić” escape room. 

    Po zakończonej zabawie uczniowie rozmawiali z organizatorem escape room-u p. Tomaszem Majchrzakiem na temat odbytej zabawy, która bardzo im się podobała. Poprosili o organizacje i przygotowanie kolejnych tematycznych pokojów zagadek. Kto wie, może już wkrótce uczniowie zawitają do nowego escape room-u? Warto dodać, że przygotowany escape room był kolejną imprezą towarzysząca rozpoczynającemu się w najbliższy poniedziałek (2 marca) Tygodnia Geografii.(TM)

    Zapraszamy do galerii Korzenny świat, czyli wyprawy po przyprawy.

  • Zew Północy

    Zew Północy

    W piątek 28 lutego 2020r. uczniowie klas 2–6 naszej szkoły uczestniczyli w nietypowej lekcji geografii, biologii i podróżowania. Spotkali się oni z witkowską podróżniczką Anitą Pieczyńską, studentką zoofizjoterapii UTP w Bydgoszczy. Nasza prelegentka mimo młodego wieku odwiedziła już około 40 krajów świata, ale upodobała sobie Skandynawię, a szczególnie - Arktykę

    Anita Pieczyńska pokazała przyszłym podróżnikom osobliwości przyrodnicze i krajobrazowe Norwegii, Islandii, Grenlandii oraz Svalbardu. Uczniowie mogli zobaczyć przepiękne krajobrazy, fiordy, wodospady, kaniony, tereny wulkaniczne oraz lodowce, które odwiedziła p. Anita. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali różnorodnych przygód i ciekawostek związanych z podróżowaniem po tym terenie.

    Na licznych fotografiach ujrzeli także typowych przedstawicieli fauny arktycznej: renifery, wieloryby, foki, niedźwiedzia polarnego, lisy polarne, konie islandzkie, wszechobecne na Islandii owce oraz nurzyki i maskonury. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli także przyrodnicze pamiątki przywiezione przez p. Anitę z odwiedzanych terenów. 

    Wszyscy mogli dotknąć wełny owczej oraz zobaczyć jak wygląda sweter islandzki wykonany z tego typu wełny, potrzymać w dłoniach poroże renifera czy dolną szczękę tego zwierzęcia. Nie zabrakło chrobotka reniferowego oraz skał, w których znajdowały się skamieniałości. Niektórzy uczniowie, którzy byli bardzo aktywni podczas spotkania otrzymali od p. Anity słodki poczęstunek – zostali poczęstowani cukierkiem przywiezionym ze Svalbardu, położonym około 1400 km od bieguna północnego

    Podczas spotkania nie zabrakło pytań kierowanych do prelegentki od uczniów oraz oznak ich zdziwienia, zwłaszcza podczas omawiania zjawisk dnia i nocy polarnej oraz zorzy polarnej. Największą wartością tego spotkania było również to, że p. Anita przekazywała treści na podstawie własnych doświadczeń co jest rzeczą bardzo cenną. Zachęcała dzieci i młodzież do podróżowania po Polsce, Europie, a zwłaszcza na tereny które zaprezentowała naszym uczniom. 

    To piątkowe spotkanie było jedną z imprez towarzyszących rozpoczynającemu się w najbliższy poniedziałek Tygodnia Geografii.  Miejmy nadzieję, że spotkania tego typu z młodymi ludźmi, miejscowymi ambasadorami było jednym z pierwszych w naszej placówce.(TM)

    Zapraszamy do galerii Zew Północy.

  • Dzień z Talesem
    Dnia 24 lutego 2020 roku zorganizowano w naszej szkole dla uczniów klas VIII „Dzień z Talesem”. W tym dniu na lekcjach matematyki uczniowie mieli okazję spotkać się z jednym z najwybitniejszych starożytnych myślicieli – Talesem z Miletu. Dowiedzieli się o jego osiągnięciach w dziedzinie matematyki, ale również fizyki, astronomii, poznali jego poglądy filozoficzne. Jednym z punktów tego dnia był konkurs dotyczący zastosowania najsłynniejszego twierdzenia uczonego. 
  • Zdrowie to największy skarb

    W dniu 25 lutego 2020r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne "Mam haka na raka". Prelegentami byli uczniowie 1 LO im. Boleslawa Chrobrego w Gnieźnie. Główne przesłanie tego spotkania moglibyśmy zawrzeć w słowach: "Zdrowie to największy skarb".

    Zapraszamy do galerii Zdrowie to największy skarb.

  • Podziękowanie za lata pracy

    Podziękowanie za lata pracy

    W czwartek, 20 lutego, w kameralnej atmosferze podziękowaliśmy za lata pracy p. Krystynie Scheffs – nauczycielowi bibliotekarzowi. Pani Krystyna Scheffs pracowała w naszej szkole od początku swojej kariery zawodowej. Zmieniały się nazwy placówek – najpierw Szkoła Podstawowa nr 1 im. Romualda Traugutta, później Gimnazjum im. Adama Borysa i wreszcie – po reformie oświaty – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Borysa. Od stycznia jest na emeryturze.

    Dziękujemy Pani za zarażanie nas książkowymi fascynacjami, za porady w doborze lektur, za życzliwość i uśmiech. Życzymy odpoczynku, rozwijania pasji i realizacji marzeń! (JCh)

    Zapraszamy do galerii Podziękowanie za lata pracy.

  • W świecie fizyki i chemii

    W świecie fizyki i chemii

    We wtorek 11 lutego 2020r. do naszej szkoły zawitała grupa animatorów z zespołu „Zaelektryzowani” z Lublina, która zaprezentowała interaktywny spektakl pod tytułem „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. Celem spotkania było przybliżenie młodszym i starszym uczniom tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla wszystkich. 

    Nasi goście zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia związane z naukami przyrodniczymi. Wśród nich znalazły się: wybuchowa zabawa z wodorem, nadmuchiwanie powietrzem rękawa foliowego. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak działa „wodorowa mamba” i latający balon na ciepłe powietrze oraz na czym polega wytwarzanie wodoru. Starali się odpowiedzieć na pytanie: czy istnieje idealny kształt? Różne rekwizyty i substancje sprawiły że uczestnicy pokazów mogli się poczuć jak w prawdziwym laboratorium. 

    Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu, zwłaszcza ten, w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika, z jednoczesnym powtarzaniem zdania – "zmiana głosu". Niewątpliwie największą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrody. Należy dodać, że Panowie Michał i Daniel przekazali trudną wiedzę z fizyki i chemii z elementami humoru oraz zadbali o to, aby nikt na widowni się nie nudził. Co ważne, uczestnicy pokazu zwrócili uwagę na kwestie bezpieczeństwa przy samodzielnej próbie wykonywania doświadczeń, a raczej odwodzili ich od tego zamiaru.(TM)

    Zapraszamy do galerii W świecie fizyki i chemii.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
    ul.Poznańska 47
    62-230 WITKOWO
  • (+48) 61-477-82-50

Galeria zdjęć