Konkursy

Informacja o IV Międzypowiatowym Konkursie Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej "Gdzieś w nas błyszczą gwiazdy poezji"

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie, Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie oraz Biblioteka Publiczna w Witkowie serdecznie zapraszają uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatów: gnieźnieńskiego, wrzesińskiego i słupeckiego do udziału w IV Międzypowiatowym Konkursie Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej "Gdzieś w nas błyszczą gwiazdy poezji".

Termin zgłoszenia szkoły - 20.12.2022, termin przesyłania nagrań 26.02.2023.

Link do regulaminu: https://drive.google.com/file/d/1_ewwj9mwJhLtJ1d62_GHqIHG4bRMD9Xc/view?usp=share_link

Sowa w czterech porach roku

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie „Sowa w czterech porach roku”.

Do 30 listopada czekamy na prace z I etapu, pod hasłem „Jesienna sowa”. Każdy uczeń może wziąć udział w jednym z czterech etapów lub we wszystkich z nich.

Szczegółowy regulamin znajduje się w dzienniku elektronicznym.
Zachęcamy do udziału.

Konkurs fotograficzny dla uczniów klas siódmych "Odbite w lustrze"

Biblioteka Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium zaprasza uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego do udziału w międzyszkolnym konkursie fotograficznym "Odbite w lustrze…".
Zadaniem konkursowym jest zrobienie fotografii, której głównym motywem będzie odbicie - niekoniecznie w tradycyjnym lustrze, ale chociażby w tafli wody, szybie...

WARUNKI KONKURSU:

1. Każde zgłoszenie konkursowe musi zawierać:

a) autorską fotografię w dowolnym formacie JPG, PNG, PDF (pion, poziom, kwadrat), o maksymalnej wielkości pliku do 8 MB.

b) dane autora (imię i nazwisko, nazwę szkoły).

c) skan podpisanego oświadczenia

2. Prace konkursowe należy przesłać do 31 marca 2021 roku, na adres  BibliotekaMilenium@milenium.edu.pl

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, w tym bon upominkowy o wartości 150 zł do wybranego przez zwycięzcę sklepu (Empik, House, Rossmann, Media Expert, Yes).

Regulamin konkursu przesłany został uczniom i rodzicom klas siódmych w wiadomości w dzienniku librus. Na końcu regulaminu znajduje się oświadczenie, które należy dołączyć do zgłoszenia.

II Międzypowiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej
„Gdzieś w nas błyszczą gwiazdy poezji…”

W roku 2019 po raz pierwszy zorganizowaliśmy wspólnie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Witkowo Konkurs Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej pod hasłem „Gdzieś w nas błyszczą gwiazdy poezji…”. Inspiracją do realizacji konkursu było przystąpienie szkoły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na deskach Centrum Kultury wybrzmiały piękne utwory w wykonaniu młodych artystów z Witkowa i okolic, którzy zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie. Konkurs okazał się sukcesem, więc zdecydowanie podjęliśmy decyzję o kontynowaniu go w kolejnych latach.

II edycja zaplanowana została na marzec i właściwie wszystko było już dopięte na ostatni guzik. Tydzień przed planowaną datą wprowadzono jednak ograniczenie działalności szkół i zakaz przemieszczania się w związku z zagrożeniem epidemicznym. Aby jednak stworzyć szansę zaprezentowania talentów i zachęcić młodzież do odkrywania twórców poezji śpiewanej i piosenki poetyckiej konkurs przeniesiony został pod koniec ubiegłego roku do sieci i zaproponowany szkołom w formie online.

Na nasze zaproszenie odpowiedziało sześć placówek z terenu powiatu gnieźnieńskiego i słupeckiego. Młodzi artyści przepięknie wykonali utwory Jacka Wójcickiego, Starego Dobrego Małżeństwa, Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty oraz utwory z musicalu „Metro”, wykazując się ogromną wrażliwością, mądrością i talentem. Konkurs był również inspiracją do komponowania, bowiem laureat I miejsca sam stworzył muzykę do utworu Jana Kochanowskiego, który zaśpiewał razem z siostrą. Gratulujemy :)

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych/ ponadgimnazjalnych do odkrywania twórczości artystów poezji śpiewanej i piosenki poetyckiej i nie będzie to ich ostatnie spotkanie z tego rodzaju muzyką. Być może niektórzy z nich spotkamy w III edycji naszego konkursu, który planujemy na jesień 2021r.

Laureatami tegorocznej edycji zostali:

Szkoły podstawowe:
I miejsce – Rozalia Adamska – SP 2 Witkowo
II miejsce – Zofia Pustelnik – SP 2 Witkowo
III miejsce – Nadia Brzezińska – ZSP Powidz

Szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce – Weronika Pohl, Wojciech Pohl – Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium w Gnieźnie
II miejsce – Nikola Pajdała – ZSP Witkowo
III miejsce – Weronika Popek - II LO w Gnieźnie

W ramach obchodów Międzynorodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zaplanowane zostały konkursy czytelnicze dla uczniów klas 4-6. Jako pierwsi do konkursu przystąpili uczniowie klasy 4b, którzy rozwiązywali quiz ze znajomości książki Rene Goscinnego „Mikołajek”.

Losy Mikołajka i jego szkolnych przyjaciół najlepiej zapamiętał Bartosz S., który zajął I miejsce w konkursie. Gratulujemy. Bardzo dobrze z testem poradzili sobie również: Maja M., Paweł W., Tymon Ł. i Jakub K.

Zwycięzca konkursu nagrodzony zostanie upominkiem przygotowanym przez bibliotekę szkolną.
Losy tytułowego bohatera bardzo spodobały się czwartoklasistom i część z nich wypożyczyła już książki o kolejnych przygodach Mikołajka.

A kto jeszcze nie czytał książek Rene Goscinnego, musi koniecznie odwiedzić bibliotekę szkolną.