Nawigacja

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
    ul.Poznańska 47
    62-230 WITKOWO
  • (+48) 61-477-82-50


  • Uroczyste wręczenie Stypendium Burmistrza GiM Witkowo

    Uroczyste wręczenie Stypendium Burmistrza GiM Witkowo

    18 czerwca 2020 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego najlepsi uczniowie otrzymali zaszczytne wyróżnienie – Stypendium Naukowe Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo. Po raz pierwszy uroczystość miała kameralny charakter, podyktowany zasadami bezpieczeństwa związanymi z panującą pandemią COVID – 19. W hali sportowej Dyrektor szkoły pan Marian Łukowski i wicedyrektor pani Arleta Bekas gościli Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo pana Mariana Gadzińskiego, Rodziców laureatów stypendium i uczniów, którzy za swoją pracę i najlepsze wyniki w nauce w II półroczu roku szkolnego 2019/2020 zostali nagrodzeni stypendium ufundowanym przez Burmistrza

    Wśród stypendystów znaleźli się uczniowie klas 8. Wyróżnienie otrzymali: Martyna Małecka kl. 8d, Maria Dębiak kl. 8d, Oskar Mizerski kl. 8c, Michał Rachelski kl. 8c, Maurycy Kubalik kl. 8b, Kornelia Krzysiek kl. 8b, Marcel Lemiesz kl. 8a oraz Weronika Mierzejewska kl.8a.

    Po wręczeniu nagród głos zabrał Burmistrz pan Marian Gadziński, który pogratulował Stypendystom, życząc im dalszych sukcesów w nauce. Wyrazy podziękowania skierował także do Rodziców wyróżnionych uczniów, dziękując im za wytrwałość, cierpliwość i wsparcie swoich pociech w trakcie całego trudu nauki szkolnej.
    Gratulacje oraz życzenia uczniom i ich Rodzicom złożył również Dyrektor szkoły. 

    Jesteśmy dumni z osiągnięć i sukcesów naszych uczniów, którzy teraz będą godnie nas reprezentować w kolejnym etapie edukacji i zdobywać następne laury.(KP)

    Zapraszamy do galerii Uroczyste wręczenie Stypendium Burmistrza GiM Witkowo.

  • Egzamin ósmoklasisty w niecodziennych warunkach

    Egzamin ósmoklasisty w niecodziennych warunkach

    W naszej szkole przez trzy czerwcowe dni (16, 17, 18) odbywały się egzaminy ósmoklasistów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że nasi uczniowie byli „uzbrojeni” w maseczki i rękawiczki, czekając na wejście do szkoły, stali w odpowiednich odległościach, a sam egzamin odbywał się w innym niż zazwyczaj czasie. Czas pandemii wymagał szczególnych środków ostrożności. Najważniejsze było to, aby ósmoklasiści napisali w bezpiecznych warunkach egzamin, który jest warunkiem ukończenia szkoły. Wszystko poszło zgodnie z wymogami sanitarnymi i procedurami ustalonymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Młodzież w pierwszym dniu rozwiązywała test z języka polskiego, w kolejnym – przyszedł czas na „królową nauk” – matematykę, a ostatni dzień był sprawdzianem znajomości języka angielskiego. Na wyniki trzeba będzie poczekać do końca lipca, ale na pewno teraz ósmoklasiści mogą już odpocząć. Czekamy na rezultaty i gratulujemy młodzieży dojrzałej postawy podczas egzaminów! (JCh)

  • Podróż przez świat

    Podróż przez świat

    Jakiś czas temu, chętni uczniowie klas 5-6 wzięli udział w rozwiązywaniu zagadek w przygotowanym dla nich geograficznym escape roomie. Obecna sytuacja sprawiła jednak, że nie ma możliwości przygotowania takiego pokoju zagadek w szkole. Mimo to, uczniowie klas 5-8 naszej szkoły mogą wziąć udział w zabawie, gdyż nauczyciel geografii p.Tomasz Majchrzak przygotował geograficzny escape room w wersji wirtualnej. 

    „Podróż przez świat” to przygotowany dla uczniów geograficzny pokój zagadek, którego celem jest utrwalenie wiadomości z krajobrazów świata oraz nauka poprzez zabawę. Odpowiednio przygotowana fabuła oraz misja sprawiają, że chce się tę podróż odbyć. Autor escape roomu zaprasza serdecznie wszystkich uczniów do udziału w zabawie, a przygotowany materiał znaleźć tutaj>>>

  • Podwórko Talentów NIVEA

    Podwórko Talentów NIVEA

    Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie, cały czas potrzebujemy waszych głosów w konkursie Podwórko Talentów NIVEA. Jednak, żeby móc zagłosować na naszą szkołę trzeba założyć konto na https://podworko.nivea.pl/ (potrzebny będzie do tego nasz e-mail). Każdy z nas posiada przynajmniej jedną pocztę elektroniczną, więc nie powinno to być żadnym problemem. Możemy codziennie oddać jeden głos, aż do 24 czerwca. 

    Bardzo prosimy o Wasz głos każdego dnia! 

    W szkole jest 389 uczniów, tyleż samo rodziców (licząc pojedynczo) + 56 pracowników… Głosujmy! Każdego dnia mogłoby przybywać po 400 głosów, przybywa zaledwie 30-40… Smutne, że nie włączacie się do akcji, która mogłaby pozwolić na wybudowanie za budynkiem oświatowym Podwórka Nivea dla naszych uczniów – Waszych dzieci! 

    Wiem, że codzienne głosowanie to pewna trudność, ale… przysłowie mówi: „dla chcącego, nic trudnego”. Głosować mogą także uczniowie… Po pierwszym zalogowaniu później będzie prościej. 
    Pamiętajmy:

    • Województwo: wielkopolskie
    • Powiat: gnieźnieński
    • Miejscowość: Witkowo (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie)
    • Lokalizacja: ul. Powstańców Wielkopolskich 17a

    Bardzo prosimy wszystkich o pełną mobilizację i udostępnianie tej wiadomości swoim znajomym, bliskim. Niech informacja o naszym udziale w konkursie dotrze do każdej możliwej osoby. Pokażmy, że potrafimy wspólnymi działaniami dojść do celu. 

    Bardzo prosimy o wasze głosy. Z wami możemy wszystko! Zmobilizujmy się! 
     

  • Szkolny Konkurs „Matematyczne Rebusy”
    W maju w naszej szkole przeprowadzono matematyczny konkurs dla klas V - VIII. Zadaniem uczestników było opracowanie i wykonanie  rebusu tak, aby utworzone hasło związane było z matematyką. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Efektem zabawy są pomysłowe prace uczestników. Hasła konkursowe: Matematyka nie zna granic, Matematyka - uniwersalny język, Matematyka – klucz do zrozumienia świata zachęcają do zmagań z tą dziedziną nauki. 
  • Szkolny Konkurs Matematyczny - Mali Architekci
    Wykonywanie brył pozwala uczniom doświadczyć geometrii przestrzennej, a także rozwija ich wyobraźnię i kreatywność. Piękno matematyki w szczególny sposób ukazują wielościany. W maju w naszej szkole ogłoszono konkurs dla uczniów klas I-III. Zadaniem uczestników było budowanie wielościanów z materiałów dostępnych w domu: patyczków, zapałek, wykałaczek, słomek, plasteliny, wełny, nitek.
  • Przygoda z przyrodą

    Przygoda z przyrodą

    Uczniowie klasy 6b oraz 6c w ramach lekcji biologii mieli - w normalnych warunkach – uczestniczyć w zajęciach terenowych. Niestety, pandemia zrobiła swoje. Zajęcia były zaplanowane w Powidzkim Parku Krajobrazowym, na ścieżce przyrodniczej „Przygoda z przyrodą”. Aby jednak nie zawieźć uczniów, nauczyciel geografii i biologii T. Majchrzak, zabrał swoich uczniów na te zajęcia terenowe – nie w realu, ale w wirtualu. 

    Wspomniany wcześniej  p. Tomek odbył pieszą wędrówkę ścieżką przyrodniczą, kręcąc filmik z tej wyprawy. Uczniowie oglądający ten materiał mogą się poczuć tak, jakby sami w tej wycieczce uczestniczyli.

    Podczas pieszej marszruty uczniowie zapoznają się z florą, a przede wszystkim z fauną PPK, licznymi jeziorami oraz okolicznym drzewostanem. Oprowadzający szczególny nacisk kładzie na treści zawarte na tablicach informacyjnych, które znajdują się na trasie ścieżki. Przy każdej z nich pojawiają się krótkie zadania, które uczniowie muszą rozwiązać w zeszycie przedmiotowym. Podczas tej wirtualnej wycieczki nie brakuje także głosu ptaków, ciekawostek i obiektów kulturowych. Relacje z tej wyprawy można znaleźć pod zamieszczonym linkiem: https://youtu.be/jRL9vpQb_w0

    Podsumowując można stwierdzić, że nawet w czasie pandemii istnieje możliwość zorganizowania dla przebywających w domach uczniów coś innego, zabrać je w odludne i ciekawe miejsca naszej małej Ojczyzny.
     

    Zapraszamy do galerii Przygoda z przyrodą.

  • Dzień Mamy w klasie IIIb

    Uczniowie klasy IIIb z wychowawcą Angeliką Stefańską postanowili w tym roku nie tylko złożyć życzenia, kwiaty i prezenty swoim mamom. W ramach edukacji polonistyczno-informatycznej wcielili w rolę poety, który utworzy i zapisze komputerowo wiersz dla mamy i graficznie go ozdobi. Ich prace stały się wspaniałą formą podziękowań! A za co? Zobaczmy!

    Zapraszamy do galerii Dzień Mamy w klasie IIIb.

  • Dla Ciebie Mamo

    Dla Ciebie Mamo

    Dzień 26 maja jest dniem wyjątkowym. To właśnie wtedy wszystkie dzieci małe i duże kierują moc najlepszych życzeń w stronę swoich Mam. W tym dniu przypada – jak wszyscy wiemy – Dzień Matki. Początki tego święta sięgają czasów dawnych, bo aż starożytnych Greków i Rzymian. Wtedy to właśnie szczególnym kultem otaczano wszystkie matki – boginie. W Polsce i na całym świecie,  w tym szczególnym dniu, matki są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci. Celem tego święta jest okazanie wszystkim mamom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie. 

    W obchody tego święta włączyli się także uczniowie z klasy 6c wraz ze swoim wychowawcą Tomaszem Majchrzakiem. Specjalnie zrobione zdjęcia przyczyniły się do powstania kilku kolaży, na których uczniowie wyrażają swoje uczucia w stronę swoich mam. 

    Z okazji Dnia Matki wasze pociechy życzą Wam, drogie Mamy, wszystkiego co najlepsze, dużo zdrowia, cierpliwości oraz uśmiechu na twarzy w każdym dniu swojego życia.

    Zapraszamy do galerii Dla Ciebie Mamo.

  • Podwórko Talentów NIVEA

    Podwórko Talentów NIVEA

    Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Borysa bierze udział w konkursie Podwórko Talentów NIVEA. Aby wziąć udział w konkursie, dzieci musiały nagrać film, prezentujący ich talenty. Było to utrudnione, ponieważ film nagrywany był w trakcie pandemii koronawirusa. Jednak rodzice i dzieci z klas 1-3 stanęły na wysokości zadania i powstał trzy minutowy film konkursowy. Uczniowie którzy biorą udział w filmie to: Damian D., Maja Sz., Miłosz K., Maja S., Zuzanna R., Oliwia S. - 2c; Julian N., Piotr W., Ewelina G., Gabriela D., Dorota L., Marcel W., Igor K., Olgierd Sz., Sebastian M. - 3a; Bruno J., Marek S., - 1b; Amelia i Zuzanna G. - 2a. 

    Od 18 – do 22 maja trwają obrady jury, które przyzna 5 Podwórek Talentów NIVEA za najlepsze filmy i prezentacje. Po tym czasie rozpocznie się  głosowanie internautów, które rusza już 22.05. W lokalizacjach z największą liczbą głosów powstanie kolejnych 15 Podwórek Talentów NIVEA

  • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2020

    Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2020

    Uwaga uczniowie! Komitet Organizacyjny Konkursu postano-wił przeprowadzić tegoroczne testy za pośrednictwem Internetu na platformie dzwonek.pl Instrukcje dla uczestników zostały przesłane przez Wiadomości na librusie na konta uczniów i ich rodziców. Konkurs zostanie poprzedzony tzw. konkursem próbnym.

    Terminarz konkursu:
    Kategoria Żaczek (klasa II)

    • Konkurs próbny - 26.05.2020 godz. 16:45
    • Konkurs Kangur 2020 - 05.06.2020 (piątek) godz. 16:45

    Kategoria Maluch (klasa III)

    • Konkurs próbny - 26.05.2020 godz. 14:30
    • Konkurs Kangur 2020 - 04.06.2020 (czwartek) godz. 17:00

    Kategoria Beniamin (klasa V, VI)

    • Konkurs próbny - 25.05.2020 godz. 17:15
    • Konkurs Kangur 2020 - 03.06.2020 (środa) godz. 17:15

    Kategoria Kadet (klasa VIII)

    • Konkurs próbny - 25.05.2020 godz. 14:15
    • Konkurs Kangur 2020 - 02.06.2020 (wtorek) godz. 16:45
  • 100 Rocznica Urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II

    Biblioteka szkolna również  włączyła się do obchodów 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Zapraszamy do zapoznania się z dwiema prezentacjami o Ojcu Świętym. Kalendarium jego życia oraz przesłaniem dla młodzieży. W module e-nauczanie w dzienniku elektronicznym czeka na was jeszcze jedna prezentacja z anegdotami o Janie Pawle II, pieśniami bliskimi jego sercu i słowami, które do Was kierował. A w związku z tym, iż 100 rocznica jego urodzin przypada w poniedziałek, kontynuujemy naszą biblioteczną akcję „Poniedziałki z poezją śpiewaną”, w której prezentujemy wam kilka utworów Karola Wojtyły zaśpiewanych przez współczesnych artystów. Utworów można wysłuchać również w module e-nauczanie dziennika Librus.

    Więcej informacji w module Biblioteka szkolna 

  • Dar na 100 lecie Jana Pawła II

    Dar na 100 lecie Jana Pawła II

    W tym roku mija 100 lat od dnia urodzin świętego papieża Jana Pawła II. Ta wielka rocznica przypada na dzień 18 maja. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Borysa mimo pandemii i związanej z nią izolacji społecznej uczciła wydarzenie szeregiem działań, które ułożyły się tygodniowy plan obchodów. 

    Postanowiliśmy uczcić ten jubileusz poprzez pracę zdalną. Dla nauczycieli i uczniów nie stanowiło to większego problemu, bo przecież pracujemy już w ten sposób od ponad dwóch miesięcy. W poniedziałek, 12 maja, na stronie internetowej i na Facebooku pojawiała się wiadomość o działaniach, jakie zostaną przeprowadzone w czasie tygodnia Jana Pawła II.

    Ofiarowaliśmy swoisty „Dar na 100-lecie urodzin Jana Pawła II” i takie też było hasło tygodnia. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Klasy najmłodsze piekły torty urodzinowe i nagrywały swoje wykonanie ulubionej piosenki Jana Pawła II. Klasy V sprawdzały swoje zdolności plastyczne, biorąc udział w konkursie na najładniej wykonany herb Jana Pawła II. W pracownie cukiernicze zamienili swoje kuchnie uczniowie klas VI, bo przecież obchody nie mogły obejść się bez kremówek! Należało je w ramach współzawodnictwa upiec. Najstarsi natomiast pokazali swoje talenty literackie, pisząc wiersze, opowiadania i przeprowadzając wywiady z osobami, które pamiętają czas pontyfikatu papieża-Polaka. Dużym zainteresowaniem cieszył się quiz na temat życia Jana Pawła II. Mogły w nim wziąć wszystkie grupy wiekowe. Wielu wirtualnych turystów przyciągnął rajd „Śladami Jana Pawła II po naszej małej ojczyźnie”. Skoro na rzeczywiste podróże jeszcze nie pora, można je odbywać w wirtualnym świecie! „Kadr z życia Jana Pawła II” to kolejna forma uczczenia rocznicy. Wykonanie pracy plastycznej pod tym tytułem dało możliwości ujęcia dokonań wielkiego Rodaka w niezwykły „film”. 

    Obchody tego wyjątkowego Tygodnia zakończone zostały 18 maja złożeniem kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II przy kościele w naszym mieście. 

    Mimo izolacji i pracy zdalnej podczas wszystkich przedsięwzięć łączyła nas myśl, którą wypowiedział Jan Paweł II – „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”. Poczuliśmy wspólnotę i zdaliśmy sobie sprawę, że uczestniczymy w czymś niezwykłym, nawet w takiej niecodziennej sytuacji. 

    Nasze działania związane z urodzinami Jana Pawła II biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie pt. „Dar na 100”.

    Organizatorzy, Szkoła Podstawowa nr 1 w Witkowie.

    Zapraszamy do galerii Dar na 100 lecie Jana Pawła II.

  • Bezpieczeństwo w sieci

    Z naturalnych przyczyn w czasie epidemii dużo więcej czasu spędzamy w sieci. Większości młodzieży nie trzeba uczyć, jak wykonać na komputerze podstawowe czynności, ale warto sobie przypomnieć, jak posługiwać się nim bezpiecznie. Zachęcamy Was do przejrzenia prezentacji, w której znajduje się słownik pojęć, 9 najważniejszych zasad oraz wyjaśnienie mitów na temat bezpieczeństwa. 

    Więcej w module Biblioteka szkolna 

  • Śladami Jana Pawła II po naszej małej Ojczyźnie

    Śladami Jana Pawła II po naszej małej Ojczyźnie

    W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II zapraszamy całą społeczność szkolną do sentymentalnej podróży po Ziemi Gnieźnieńskiej. Odwiedzimy miejsca, które bezpośrednio lub pośrednio są związane z obecnością papieża podczas dwóch pielgrzymek – w 1979 oraz 1997 roku. 

    Podróży towarzyszą zagadki, do rozwiązania których gorąco namawiamy. Swoje odpowiedzi możecie przesyłać do Pana Tomasza Majchrzaka w wiadomościach na Librusie – do poniedziałku 18 maja br. włącznie. Życzymy wszystkim udanej podróży. Link do odbycia wirtualnej podróży: https://youtu.be/QXtadYKHuuM 

  • Europa naszym wspólnym domem

    Europa naszym wspólnym domem

    9 maja Dzień Europy – to oficjalny symbol Unii Europejskiej. W tym tygodniu uczniowie klasy 2c zajmowali się tematem Europy. Na mapie świata szukali naszego kontynentu i poznawali inne kraje europejskie. Zapoznali się również z historią Unii Europejskiej oraz jej symbolami. Dowiedzieli się „Co łączy mieszkańców Europy". Uczniowie łączyli flagi z poszczególnymi państwami oraz oglądali dziedzictwo kulturowe Europy czyli zabytki z listy UNESCO. Mieli także możliwość sprawdzenia swojej wiedzy podczas rozwiązywania zadań dotyczących znajomości Europy i jej krajów.

    Zwieńczeniem tygodniowej pracy było wykonanie plakatów pt: „Europa naszym wspólnym domem".

    Zapraszamy do galerii Europa naszym wspólnym domem.

  • Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

    Dnia 8 maja rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Jest to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

    Każdy z nas zastanawia się czasem, co może zrobić jeszcze lepiej, by zapewnić dziecku dobrą przyszłość, a obecnie – by we względnym spokoju przetrwać ten trudny czas. Odpowiedź jest prosta: czytać dzieciom książki. A gdy są starsze, to czytać je razem z nimi. Więcej w module Biblioteka szkolna 

  • Majowe święta

    Majowe święta

    Majowe święta to ulubione święta Polaków. Kojarzą się z piękną, wiosenną pogodą i flagami wywieszonymi na budynkach. Mimo, że w tym roku wyglądały one nieco inaczej, społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie, chociaż wirtualnie, ale uczciła je bardzo pięknie. Wszystko to dzięki wielu propozycjom świętowania przygotowanym przez nauczycieli pod hasłem: „Łączy nas Biało-Czerwona”.

    Program Szkolnych Obchodów Dnia Flagi i Konstytucji 3 Maja obejmował wiele inicjatyw, konkursów i zadań skierowanych zarówno do młodszych, jak i starszych uczniów. Była to przede wszystkim ogromna dawka informacji przygotowana przez nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie. W przekazywanie tej wiedzy włączyła się także biblioteka szkolna. Uczniowie otrzymali prezentacje multimedialne, w których zawarte były informacje dotyczące Majowych Świąt począwszy od 1 Maja-Święta Pracy, poprzez Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja

    Dla klas 1-3 zorganizowano konkurs plastyczny „Flaga biało-czerwona”, który miał na celu utrwalenie wizerunku flagi państwowej, popularyzację wiedzy o symbolach narodowych i ich poszanowaniu. Zadaniem uczniów było wykonanie flagi dowolną techniką i z dowolnych materiałów. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Do organizatorów wpłynęły aż 54 prace. Mali patrioci wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Świadczyły o tym wyszukane techniki i zaskakujące materiały wykorzystane do stworzenia biało-czerwonej flagi. Wszystkie prace można obejrzeć na stronie szkoły, wyniki konkursu zostały zamieszczone w szkolnym Librusie.

    Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest organizowany z okazji wydarzeń majowych pieszy rajd turystyczny. Tym razem ze względu na zaistniałą sytuację odbył się on w innej, wirtualnej formie. Wirtualny Rajd Patriotyczny pozwolił na wędrówkę po gminie i odwiedzenie pięknych miejsc naszej małej ojczyzny. Obfitował także w szereg zadań związanych z Dniem Flagi i świętem 3 Maja. Aby wziąć udział w wirtualnej wycieczce wystarczył laptop z dostępem do Internetu i telefon komórkowy z aplikacją kodów QR. 

    W takiej postaci zostały bowiem zapisane zadania. Filmik z wirtualnym majowym rajdem można było znaleźć pod linkiem https://youtu.be/5K2nVXXYMfk Uczniowie, którzy wzięli udział w rajdzie i przesłali rozwiązane zadania otrzymali nagrody w postaci ocen za aktywność. 

    Kolejną propozycją szkolnych obchodów majowych dni było świetlicowe wyzwanie na każdy dzień w postaci zestawu zadań, łamigłówek i testów stworzonych za pomocą prezentacji interaktywnej. Pod hasłem „Polska-moja Ojczyzna” uczniowie każdego dnia poznawali symbole narodowe, szukali odpowiedzi na pytania, dlaczego flaga jest biało-czerwona, dlaczego w polskim godle jest orzeł i co to jest Konstytucja. Mogli też sprawdzić, czy dobrze znają Hymn Narodowy

    W ramach patriotycznego banku pomysłów uczniowie dzielili się swoimi propozycjami, w jaki sposób można obchodzić święta majowe. Na stronie szkoły pojawiło się wiele zdjęć przedstawiających ich z barwami narodowymi w tle, co było wyrazem patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. Święto Flagi można obchodzić także śpiewająco. Dowodem na to była piosenka „Polska flaga”, którą pod hasłem wspólnego śpiewania przygotowały uczennice klasy 6b

    Zwieńczeniem wszystkich przedsięwzięć, które dla upamiętnienia majowych świąt odbyły się w szkole było złożenie kwiatów przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 1 pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    Organizatorami i inicjatorami różnych przedsięwzięć podjętych z okazji obchodów majowych świąt byli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1: A Bekas, N. Betke, N. Biesek, A. Stefańska-Biela, G. Flicińska, T. Majchrzak, E. Marcinkowska, K. Piechowiak i W. Ziółkiewicz.

    Zapraszamy do galerii Majowe święta.

  • Dziękujemy!

    Uczniowie klasy III b podejmowali ostatnio trudne tematy dotyczące obecnej sytuacji w Polsce i na świecie.
    Dziękujemy i bardzo doceniamy pracę wszystkich, którzy się dla nas poświęcają. Wspieramy również wszytkich, którzy pracę utracili, a także osoby samotne, cierpiące i walczące o zdrowie. Chcemy Wam bohaterowie podziękować i powiedzieć, że "wszystko będzie dobrze, a po każdej burzy wychodzi słońce!" 
    Zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy... Klasa III b, wychowawca Angelika Stefańska.

    Zapraszamy do galerii Dziękujemy!.

  • Dzień Flagi #ŁączyNasBiałoCzerwona
    Uczniowie klas 1-3 z okazji Dnia Flagi uczestniczyli w konkursie plastycznym „Flaga biało-czerwona". Mimo nauczania zdalnego zainteresowanie konkursem było ogromne. Aż 54 prace plastyczne wpłynęły do organizatorów konkursu. Flagi wykonane przez dzieci odznaczały się dużą pomysłowością, kreatywnością oraz zaangażowaniem. Mali patrioci udowodnili, że flaga jest dla nich ważnym symbolem narodowym. Technika i wykorzystane materiały często zaskakiwały. 
strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
    ul.Poznańska 47
    62-230 WITKOWO
  • (+48) 61-477-82-50

Galeria zdjęć