Nawigacja

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
    ul.Poznańska 47
    62-230 WITKOWO
  • (+48) 61-477-82-50


  • Międzynarodowa lekcja online z Lucasem, studentem z Ratyzbony

    Międzynarodowa lekcja online z Lucasem, studentem z Ratyzbony

    25 maja po raz kolejny spotkaliśmy się z niemieckim studentem. Tematem miała być muzyka, ale Lukas zabrał nas w ciekawą podróż po Bawarii i opowiedział o Ratyzbonie, tętniącym życiem, przepięknym mieście, którego starówka wpisana została na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO oraz życiu Bawarczyków, ich kulturze i tradycji. O muzyce porozmawialiśmy pod koniec. Opowiedzieliśmy o swoich ulubionych zespołach i piosenkach oraz usłyszeliśmy parę propozycji od naszego gościa z Niemiec. Spotkanie dostarczyło nam sporą dawkę wiedzy krajo- i kulturoznawczej.

    Na zakończenie Lukas zaimponował nam znajomością języka polskiego. Tak jak my, zaczął od nauki po jednej godzinie w tygodniu. Mamy nadzieję, że my kiedyś też osiągniemy taką biegłość w niemieckim. Na pewno warto.

    Zapraszamy do galerii Międzynarodowa lekcja online z Lucasem, studentem z Ratyzbony 

  • Łączymy się regionalnie

    Łączymy się regionalnie

    To kolejne spotkanie w ramach Akcji "Projekte Gemeinsam Entwickeln" i Projektu "Deutsch Plus"13 maja podczas lekcji niemieckiego online spotkali się uczniowie 5 polskich szkół z Powidza, Witkowa, Rzeszowa, Bieganina i Ligoty. Spotkanie było kontynuacją realizowanego przez kilka ostatnich tygodni projektu „Padlet – Rund um das Essen”. Przedstawiciele każdej ze szkół poznali się, opowiedzieli o swoich ulubionych daniach i nawykach żywieniowych, pokazali przygotowane przez siebie plakaty i chmury wyrazów oraz zagrali w interaktywną grę Kahoot, która sprawdzała znajomość stworzonej przez nich wirtualnej tablicy.

    Gra dostarczyła jak zwykle najwięcej emocji. I było nam niezmiernie miło, że pojedynek ten wygrała Zosia z klasy 7b, a tuż za podium znalazła się Marysia z klasy 7c. Gratulujemy :). Pod koniec spotkania wszyscy wymienili się wrażeniami na temat pracy z padletem oraz korzyści, które przyniosło im zastosowanie tej metody podczas lekcji niemieckiego. Podsumowanie projektu już wkrótce.

    Zapraszamy do galerii Łączymy się regionalnie 

  • Majowe Święta

    Majowe Święta

    W pierwszych trzech dniach maja uczciliśmy w naszej szkole ważne w historii Polski święta: 1 Maja - Międzynarodowe Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, 2 Maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 Maja - Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Obchodziliśmy je po raz drugi w szczególny sposób – razem, a jednak osobno, bowiem w czasie nauczania zdalnego. Poprzez wirtualne propozycje dowiedzieliśmy, skąd się wzięły i komu je zawdzięczamy. Pokazaliśmy, że „patriotyzm jest w nas”, że czujemy się Polakami i jesteśmy dumni z Ojczyzny, nie tylko od święta, ale i na co dzień. 

    Zachętą do przeżywania pięknych wiosennych świąt była piosenka Marka Grechuty pt."Ojczyzna", do której prezentację przygotowali uczniowie kl. 7a, pokazując na zdjęciach historię i przyrodę naszej Małej Ojczyzny, a także swój dom rodzinny, tę najbliższą ojczyznę. 

    Odbyliśmy także historyczną podróż w czasy świetności Rzeczpospolitej szlacheckiej, w czasy, kiedy Polacy stworzyli i uchwalili pierwszą w Europie, a drugą na świecie konstytucję. W podróż zabrał nas escape room. W pokoju pełnym zagadek o Świętach Majowych przypomnieliśmy sobie wydarzenia z dziejów naszej ojczyzny, spotkaliśmy się z historycznymi postaciami, zajrzeliśmy do literatury pięknej. Przeżyliśmy świetną, niecodzienną przygodę. Dzięki naszej wiedzy i determinacji wielu z nas zdobyło skarb – szóstkę. 

    1 maja poznaliśmy historię Święta Pracy, które nasi dziadkowie i rodzice przeżywali zupełnie inaczej niż my. Uczestniczyli w pochodach pierwszomajowych, a dzisiaj my w ten dzień odpoczywamy od nauki i pracy, spędzając je rodzinnie. 

    2 maja w Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej zaprosiliśmy po raz kolejny do akcji #mojaflaga. Nasi uczniowie i rodzice podzielili się swoimi zdjęciami z flagą w komentarzu pod naszym postem na Facebooku, pokazując w ten sposób, że nasza biało – czerwona to piękny znak naszego patriotyzmu. Uczniowie klasy 1b z okazji święta naszych barw narodowych przepięknie recytowali wiersze o fladze

    W ostatnim dniu Świąt Majowych uczciliśmy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na Święto Konstytucji uczniowie klasy 7a, b i c oraz zespół wokalny „Wesołe Nutki” przygotowali wirtualny program artystyczny pt. „Kochany kraj”, który przeniósł nas do czasów „radości i nadziei” - czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, obrad Sejmu Wielkiego i uchwalenia Ustawy Rządowej z dnia 3 maja. W tym szczególnym dniu uczniowie klasy 1a dla upamiętnienie wydarzeń sprzed 230 lat zaprezentowali wiersze o Ojczyźnie, a Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i Rada Rodziców w hołdzie twórcom Konstytucji 3 Maja złożyli kwiaty pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

    Święta Majowe w naszej szkole były piękne, radosne i pełne zadumy. Pokazaliśmy, że kochamy naszą Ojczyznę. Obchody 1, 2, 3 Maja przygotowali: pani Arleta Bekas, pani Kalina Piechowiak, pani Jolanta Chyba, pani Ilona Musidlak, pani Teresa Szkudlarek pan Wojciech Ziółkiewicz oraz pani Natalia Biesek, pani Agnieszka Stefańska – Biela i pani Angelika Stefańska. Podziękowania składamy także Rodzicom, dzięki którym mogliśmy spotkać się wirtualnie i uczcić święta. 

    Zapraszamy do galerii Majowe Święta 

  • Światowy Dzień Książki i Tydzień Bibliotek

    Światowy Dzień Książki i Tydzień Bibliotek

    Na przełomie kwietnia i maja odbywają się dwa ważne wydarzenia biblioteczne. 22 kwietnia obchodzimy „Światowy Dzień Książki” a w dniach 8-15 maja „Ogólnopolski Tydzień Bibliotek”. Ich celem jest promowanie czytelnictwa. Wydarzenia te zaakcentowaliśmy również w naszej szkole. 22 kwietnia nas szkolnym Facebooku udostępniona została prezentacja z ciekawostkami na temat święta zainicjowanego w Hiszpanii. Tego dnia zachęciliśmy Was też do wyboru ulubionej literatury. 

    Ostatnim elementem obchodów „Światowego Dnia Książki” był konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Zadanie polegało na przygotowaniu plakatu zachęcającego do odwiedzin biblioteki szkolnej. Najbardziej aktywni w tym konkursie byli uczniowie klasy 4b. GRATULUJEMY zwycięzcom i innym uczestnikom.

    W maju obchodziliśmy tydzień Bibliotek, który tradycyjnie rozpoczyna się 8 maja, w Dzień Bibliotekarza. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało: „Zastaniesz mnie w bibliotece”. Z tej okazji przemówili do Was bohaterowie naszych książek. Nela, Zosia z ulicy Kociej, Tomek z powieści Kobra, Maja z waszej ulubionej serii „Tajemnica”, Kuki z „Magicznego Drzewa”, Miles Halter z powieści Johna Greena oraz stworzony przez Annę Onichimowską Olaf. Mamy nadzieję, że bohaterowie, którzy przemówili do Was na szkolnym Facebooku zachęcą was do odwiedzin biblioteki i odkrywania dalszych ich losów. 

    Zapraszamy do galerii Światowy Dzień Książki i Tydzień Bibliotek 

  • Międzynarodowe spotkania z niemiecką młodzieżą

    W kwietniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch międzynarodowych spotkaniach z Johannesem i Ludmillą, studentami z Niemiec. Młodzi Niemcy opowiedzieli o swoim kraju oraz poprowadzili warsztaty, podczas których siódmoklasiści mogli wykorzystać zdobywane w czasie lekcji umiejętności językowe. 

    Więcej w module Projekty językowe 

  • Kolejny sukces w Borysówce
    22 kwietnia został rozstrzygnięty Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej Archidiecezji Gnieźnieńskiej „Adalbertus”. Dwa zespoły z naszej szkoły - tercet wokalny w składzie Aleksandra Stondzik, Marta Nowicka i Zofia Nowicka oraz Zespół Wokalny „Wesołe Nutki” w składzie: Maja Skrzeszewska, Maja Szymańska, Gabriela Walczak, Kaja Kostyszyn, Marcelina Forszt, Oliwia Staszak i Zuzanna Robaszkiewicz zajęły 3 miejsce ex aequo w kategorii zespołów wokalnych.
  • „Jedynka” z klimatem

    „Jedynka” z klimatem

    W dniach 19 - 23 kwietnia 2021r. odbył się Tydzień Przyrodniczy pod hasłem „Jedynka” z klimatem. W tych dniach poruszana była szeroko rozumiana tematyka związana z klimatem, przyczynami i skutkami zmian klimatycznych oraz działaniami, które mogą chronić nasz klimat. 

    Aby ułatwić przyswajanie nowych treści, organizatorzy przygotowali szereg materiałów wizualnych, które systematycznie pojawiały się naszym szkolnym facebook-u. W ramach pakietu „O klimacie w pigułce” opracowano zestaw notatek graficznych dotyczących następujących treści: przyczyny i skutki zmian klimatu, jestem świadom i chronię klimat, jak dbać o Matkę Ziemię oraz mity o zmianach klimatycznych. Oprócz tego przygotowano krótki filmik ukazujący rekordy klimatyczne na świecie i w Polsce oraz eBooka pod tytułem „Ciekawostki o klimacie i pogodzie”

    W ramach zajęć edukacyjnych odbyły się tzw. „Lekcje z klimatem”, gdzie uczniowie klas 4-7 poznawali szczegółowe informacje związane z zagadnieniami klimatycznymi w ramach zrealizowanych tematów: np. Był sobie dom, Nasze klimatyczne drzewo czy Nasza misja to mniejsza emisja. W klasach młodszych także zagadnienia związane z ochroną Matki Ziemi były poruszane. 

    Ponieważ obchody tygodnia przyrodniczego odbywały się zdalnie, dla wszystkich uczniów zostały przygotowane gry interaktywne, pozwalające sprawdzić zdobytą wiedzę. Były to m.in. gry: Czy znasz klimatyczne rekordy?, Jestem świadom i chronię Błękitną Planetę, Milion dla Matki Ziemi oraz Wielki Quiz Klimatyczny. Nie zabrakło także wirtualnego escape roomu pod tytułem „Ratujmy świat”.

    W czwartek, kiedy przypadał Światowy Dzień Ziemi, dorośli oraz uczniowie złożyli specjalne życzenia Matce Ziemi. Miejmy nadzieję, że się one wszystkie spełnią!

    Reasumując należy stwierdzić, że cele zostały w pełni zrealizowane, a uczniowie wiedzą, jak ważna jest troska o nasze środowisko życia, a przede wszystkim potrafią chronić naszą planetę Ziemię. 
     

    Zapraszamy do galerii „Jedynka” z klimatem 

  • Ankieta dotycząca strategii rozwiązywania problemów społecznych na lata 2022-2030

    Ankieta dotycząca strategii rozwiązywania problemów społecznych na lata 2022-2030

    Szanowni Państwo!

    Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo zaprasza dorosłych mieszkańców do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa opinii na temat najważniejszych problemów społecznych występujących na terenie gminy i miasta Witkowa. Link do formularza https://witkowo-mieszkancy.webankieta.pl/

    Formularze ankiety w wersji papierowej można pobrać i złożyć w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Witkowie przy ul. Gnieźnieńskiej 4.

  • Święto Patrona Szkoły

    Święto Patrona Szkoły

    Nieco inaczej niż zwykle, ze względu na pandemię i zdalne nauczanie, obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. W piątek, 26 marca br., tradycyjnie w Kąciku Patrona reprezentanci uczniów z klas 1-3 złożyli kwiaty, wysłuchali krótkiej historii o Patronie. Następnie delegacja nauczycieli wraz z dyrekcją szkoły – w imieniu całej społeczności szkolnej - złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze na Jego grobie.

    O godzinie 11.00 uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w szkole w I półroczu roku szkolnego 2020/2021 otrzymali z rąk Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo, Mariana Gadzińskiego, Stypendium Naukowe.

    Stypendia te otrzymali: Antoni Bruch kl.7a, Jakub Krajniak kl. 7a, Maciej Muszyński kl. 7a, Mateusz Wabiński kl. 7a, Adam Wasielewski kl. 7a, Wojciech Wędzikowski kl. 7a, Zofia Nowicka kl. 7b, Julia Marczak kl. 7c, Franciszek Szymczak kl.7c, Kacper Wojciechowski kl. 7c, Liwia Ziemba kl. 7c.

    Laureatom oraz ich Rodzicom szczególne gratulacje złożył Pan Burmistrz, który podkreślił w swej wypowiedzi wartość nauki, rozwijania pasji i różnorakich umiejętności. Laureatom życzył kolejnych stypendiów, bowiem to było ich pierwsze. Życzył nam wszystkim, w tych trudnych czasach, dużo zdrowia oraz spokojnych, radosnych świąt Wielkanocnych. Pani Wicedyrektor, Arleta Bekas, przypomniała zgromadzonym o inicjatywach, jakie podjęliśmy w TYGODNIU Z PATRONEM, które zostaną dopiero podsumowane. 

    Cała społeczność szkolna gratuluje stypendystom osiąganych wyników w nauce i zachowaniu.

    Zapraszamy do galerii Święto Patrona Szkoły 

  • Tydzień z Patronem Szkoły

    Tydzień z Patronem Szkoły

    Stało się tradycją, że w marcu przypominamy życie i zasługi Patrona naszej szkoły, Adama Borysa. Tydzień z Patronem Szkoły pod hasłem „Pamiętamy” trwał od 22 do 26 marca. W tym roku szkolnym ze względu na pandemię i nauczanie zdalne odbywał się online. Mimo tego, uczniowie z dumą i zaangażowaniem wzięli udział w różnych inicjatywach, które pozwoliły im na kreatywność i zaprezentowanie swoich talentów muzycznych, plastycznych, fotograficznych, literackich, recytatorskich, a nawet krawieckich. 
     
    Dla najmłodszych uczniów z klas I – III przygotowaliśmy Konkurs Plastyczny „Zakładka z Patronem”. Nasi artyści wykazali się dużą pomysłowością. Przygotowane prace są piękne i wyjątkowe, dlatego jury postanowiło nagrodzić wszystkie nadesłane zakładki . Na pewno będą one służyły dzieciom do czytania książek i będą przypominały, kim był Adam Borys

    Ciekawym przedsięwzięciem dla całej społeczności uczniowskiej był Konkurs Fotograficzny „Patriotyzm współcześnie’. Jego celem było opowiedzenie poprzez fotografię, jak wyrażamy to, kim jesteśmy, czym dla nas jest poczucie przynależności narodowej, jaki wymiar ma patriotyzm – wartość, która była najważniejsza w życiu naszego Patrona. Nadesłane zdjęcia prezentują uczniów, ich rodziny, najbliższe otoczenie, lub dalsze – poznawane podczas podróży po Polsce. Świetnie obrazują postawy obywatelskie młodych ludzi. Prace konkursowe miały wymiar niepowtarzalny, indywidualny i osobisty, dlatego organizatorzy nagrodzili wszystkich młodych fotografów. 

    W ramach Tygodnia z Patronem Szkoły został przeprowadzony również Konkurs Piosenki z Powstania Warszawskiego. Uczestnicy poznali utwory z czasów powstania, w którym uczestniczył także Adam Borys. W konkursie wyróżnione zostały dwie uczennice z klasy 7b - Aleksandra Stondzik i Zofia Nowicka

    Z kolei czwartoklasiści zmierzyli się z rymem, uczestnicząc w Konkursu Poetyckiego pod hasłem „Portret Adama Borysa słowem malowany”. Okazało się, że mamy w szkole wiele poetyckich talentów! Poziom utworów był bardzo wyrównany. I miejsce zajął Tymon Łasiński z kl. IVb, II równorzędnie Bartosz Kubacki z kl. IVa i Joanna Sierszulska z kl. IVb, a III – Klara Warkocka i Maja Nowak – obie uczennice z klasy IVb. Wyróżnienie otrzymała Ewelina Gromadzińska z kl. IVa. 

    Również w świetlicy obchodzono Tydzień z Patronem Szkoły. Dzieci wysłuchały opowieści o powstaniu warszawskim pt. „Opowiedz mi, proszę…” i wykonały opaski powstańcze 
    na rękę. 

    26 marca br. na zakończenie obchodów Tygodnia z Patronem Szkoły, przedstawiciele społeczności szkolnej złożyli kwiaty w Kąciku Patrona i na Jego grobie na witkowskim cmentarzu. Tego samego dnia odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Naukowego Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo. Laureaci tego wyróżnienia udowodnili, że ideały życiowe Patrona szkoły są dla nich są motywacją do zdobywania wiedzy i osiągania sukcesów. 

    Ogromne gratulacje i podziękowania należą się wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy włączyli się w obchody Tygodnia z Patronem Szkoły, dając w ten sposób piękne świadectwo przynależności do społeczności szkolnej. Dziękujemy też nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie wyjątkowych dni z Patronem. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia efektów naszych działań na profilu szkoły na Facebooku oraz na stronie internetowej SP 1.

    Zapraszamy do galerii Tydzień z Patronem Szkoły 

  • Tydzień Matematyczny

    W dniach 15 - 19 marca 2021r. w naszej szkole trwał Tydzień Matematyczny. Uczniowie wzięli udział w konkursach matematycznych: W krainie figur geometrycznych - klasy 1, 2 i 3, Liczby na skrzyżowaniu - klasy czwarte oraz Księga szyfrów - klasy 6 i 7.

    Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie rozwiązywali zadania geometryczne, rachunkowe i łamali szyfry.

  • Światowy Dzień Wody

    Światowy Dzień Wody

    W poniedziałek 22 marca 2021r. na świecie obchodzony był Światowy Dzień Wody, który w naszej szkole także się odbył. W ramach tego dnia zostały podjęte różnorodne inicjatywy, które swym działaniem objęły wszystkich uczniów. Pierwszym działaniem było zrealizowanie na lekcjach przedmiotowych scenariuszy lekcji poruszających szeroko rozumianą tematykę wodną. Nauczyciele omówili zagadnienia związane z właściwościami wody, jej ochroną, problemami związanymi z dostępem do wody itp. Oprócz tego, w edukacji wczesnoszkolnej uczniowie wykonywali prace plastyczne oraz uczestniczyli w wykonywaniu doświadczeń chemicznych dotyczących wody. 

    W ramach obchodów tego święta został również zorganizowany Szkolny Konkurs Fotograficzny pod hasłem „Woda dookoła Nas”. W realizację celów konkursu zaangażowali się uczniowie edukacji wczesnoszkolnej i klas 4-7. Więcej szczegółów dotyczących tego konkursu można znaleźć w oddzielnym wpisie na stronie internetowej naszej szkoły.

    Ostatnim przedsięwzięciem zrealizowanym w ramach obchodów tego święta był Konkurs Wiedzy pod hasłem „Woda – jako globalne wyzwanie”. Do konkursu zgłosiło się ponad 20 śmiałków z klas 6-7, którzy musieli wykazać się sporą wiedzą dotyczącą globalnych problemów z dostępem do wody oraz kryzysem wodnym i klimatycznym. 

    Laureatami konkursu „Woda – jako globalne wyzwanie” są:

    1. m.: Filip Kosz, 6a
    2. m.: Maciej Muszyński, 7a
    3. m.: Kinga Walczak, 7b; Liwia Ziemba, 7c

    Organizator konkursu bardzo serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom gratuluje osiągniętych wyników. Oprócz tych przedsięwzięć, na szkolnym FB pojawiały się sketchnotki, które ujmowały temat wody przez pryzmat różnych przedmiotów szkolnych, np. woda w Biblii, biologiczne znaczenie wody, woda w chemii, na geografii, w fizyce itp. Należy dodać, że owe sketchnotki zostały przygotowane przez zespół „Bazgrolących Belfrów”.

    Światowy Dzień Wody już za nami. Nie oznacza to jednak, że przestajemy zwracać uwagę na problemy związane z dostępem do wody, jej wykorzystaniem i ochroną. W dalszym ciągu nauczyciele będą realizować te zagadnienia na zajęciach edukacyjnych. Organizatorzy Światowego Dnia Wody: p. Tomasz Majchrzak i p. Natalia Biesek uważają, że całościowe podejście do tematu, w tym przypadku WODY, może przynieść wymierne korzyści uczniom, ich rodzinom i naszej planecie. Organizatorzy dziękują wszystkim nauczycielom zaangażowanym w realizację celów związanych z tym dniem, uczniom za podejmowane aktywności oraz ich rodzicom, którzy pewnie niejednokrotnie zachęcali swoje pociechy do dodatkowego wysiłku. 

    Zapraszamy do galerii Światowy Dzień Wody 

  • Woda dookoła Nas!
    W ramach obchodów Światowego Dnia Wody w naszej szkole został zorganizowany konkurs fotograficzny pod hasłem „Woda dookoła Nas”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na substancję bardzo ważną dla każdego organizmu żywego – wodę. Występuje ona wszędzie i wystarczy dobrze poszukać a zawsze ją znajdziemy. Tak też zrobili uczestnicy konkursu, którzy nadesłali swoje zdjęcia zgodne z tematyką konkursu. W konkursie brali udział uczniowie klas 1-7, a oceniani byli w kategoriach: edukacja wczesnoszkolna i klasy 4-7. 
  • Wiosna na szkle

    Uczniowie klasy 3c na lekcji plastyki postanowili przywołać wiosnę. Wykonali przepiękne wiosenne rysunki na szkle. Zadanie było utrudnione, ponieważ malowali lakierami do paznokci. Jednak świetnie sobie poradzili. Miejmy nadzieję, że wiosna wkrótce do nas przyjdzie.

    Zapraszamy do galerii Wiosna na szkle 

  • Łączymy się regionalnie

    W I półroczu powstał pomysł realizacji wspólnych projektów w ramach sieci szkół Deutsch Plus. Właśnie dlatego, 11 marca spotkaliśmy się  online z uczniami szkoły w Bieganinie. Mogliśmy się poznać, opowiedzieć o sobie, naszych szkołach i miejscowościach. Oczywiście po niemiecku. Teraz, wspólnie z czterema innymi szkołami realizować będziemy projekt „Rund um das Essen”, do którego wykorzystamy padlet, czyli wirtualną tablicę. Pozwoli nam to rozwijać umiejętność reagowania językowego, wykorzystywać poznane zwroty do komunikowania się z koleżankami i kolegami, a tym samym przygotowywać się do skutecznego porozumiewania się w języku niemieckim.

    Więcej w zakładce Projekty językowe 

  • Tydzień Przyrodniczy - Różnorodność dookoła Nas
    W poniedziałek 1 marca 2021r. rozpoczął się w naszej szkole Tydzień Przyrodniczy pod hasłem „Różnorodność dookoła Nas”. Celem organizacji tego tygodnia było zwrócenie uwagi na ogromne bogactwo natury i jej kondycję, zwiększenie zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi oraz kształtowanie uczciwych postaw podczas trwania konkursów online. Na cały tydzień przygotowano różnorodne konkursy, w których chętni uczniowie zmierzyli się ze swoją wiedzą i umiejętnościami.
  • Spotkania ze sztuką w ramach projektu i-Teatr dla szkół

    26 lutego uczniowie klasy 3a obejrzeli spektakl „Daszeńka” prosto z desek radomskiego teatru im. Jana Kochanowskiego

    „Daszeńka” to spektakl na podstawie opowieści Karela Čapka, opowiadający o uczeniu się świata oraz odpowiedzialności, szczególnie za posiadane zwierzątka. Jego bohaterka, urocza foksterierka Daszeńka, z pasją gania za własnym ogonem, jest smakoszem mleka, uwielbia bajki na dobranoc, rozrabia i psoci, ma przy tym nieprzebrane pokłady wdzięku, zadaje morze pytań i nieustannie dziwi się wszystkiemu. 

    Więcej informacji w module Biblioteka szkolna 

  • Konkurs fotograficzny dla uczniów klas siódmych - Odbite w lustrze

    Biblioteka Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium zaprasza uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego do udziału w międzyszkolnym konkursie fotograficznym "Odbite w lustrze…".Zadaniem konkursowym jest zrobienie fotografii, której głównym motywem będzie odbicie - niekoniecznie w tradycyjnym lustrze, ale chociażby w tafli wody, szybie... 

    Więcej w zakładce Biblioteka szkolna 

  • II Międzypowiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej

    W roku 2019 po raz pierwszy zorganizowaliśmy wspólnie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Witkowo Konkurs Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej pod hasłem „Gdzieś w nas błyszczą gwiazdy poezji…”. Inspiracją do realizacji konkursu było przystąpienie szkoły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na deskach Centrum Kultury wybrzmiały piękne utwory w wykonaniu młodych artystów z Witkowa i okolic, którzy zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie. Konkurs okazał się sukcesem, więc zdecydowanie podjęliśmy decyzję o kontynowaniu go w kolejnych latach.

    Więcej w zakładce: Biblioteka szkolna 

  • Niemiecki - Język Twojej Pasji

    Od września 2019r. nasza szkoła realizuje projekt Deutsch Plus w ramach współpracy z Goethe Institut. Patronat nad projektem objęła Ambasada Niemiec w Polsce a jego celem jest zaangażowanie społeczności szkolnej w działania na rzecz propagowania języka niemieckiego, stworzenie silnej sieci szkół oferujących naukę języka niemieckiego w zwiększonym zakresie, zapewnienie wysokiego poziomu kwalifikacji zawodowych nauczycieli i polepszenie tym samym jakości zajęć oraz zaangażowanie nauczycieli i uczniów w realizację projektów i konkursów.

    Więcej w zakładce: Projekty językowe 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
    ul.Poznańska 47
    62-230 WITKOWO
  • (+48) 61-477-82-50

Galeria zdjęć