Insta.Ling dla szkół Europejski Dzień Języków Obcych Niemiecki - Język Twojej Pasji Europejski Dzień Języków Obcych Projekt eTwinning Konkursy Europejski Dzień Języków Obcych

Projekty językowe

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września to święto językowej i kulturowej różnorodności na naszym kontynencie. Różnorodnie było też tego dnia w naszych salach lekcyjnych oraz na szkolnym korytarzu. Uczniowie klas 4-8 dzielili się bowiem swoją wiedzą o wylosowanych krajach i ich językach. Młodzież, przy pomocy wychowawców i rodziców przygotowała plakaty, gazetki ścienne, wystawki, zwroty oraz piosenki w językach obcych. Dodatkowo na szkolnych korytarzach spotkać mogliśmy młodych "Włochów, Szkotów, Anglików, Niemców, Francuzów, Austriaków i Portugalczyków”, przystrojonych w barwy narodowe.

Wszystko po to, aby lepiej poznać europejskie kraje, ich kultury i języki. Wszystkie klasy wykazały się ogromnym zaangażowaniem. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania a o miejscach na podium decydowały szczegóły. Pojedynek ten wygrała ostatecznie klasa 4a prezentująca Wielką Brytanię/ Anglię, a tuż za nią znaleźli się młodzi „Szkoci” z klasy 4b i „Włosi” z klasy 6b. Laureaci otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

O językach mogliśmy się też trochę dowiedzieć z okazjonalnej wirtualnej gazetki, z ciekawostkami na temat języków europejskich, najdłuższymi słowami , czy łamańcami językowymi. A tradycyjne europejskie zabytki i symbole wybranych państw poznawaliśmy i tworzyliśmy podczas wyjątkowych warsztatów w pracowni technicznej, podczas których po raz pierwszy wykorzystaliśmy sprzęt zakupiony w ramach „Laboratoriów przyszłości”. Warsztaty i nowe doświadczenia sprawiły uczniom dużo przyjemności i na pewno nie będą ostatnią próbą "zabawy" nowymi narzędziami.

Europejski Dzień Języków Obcych był różnorodny, kolorowy i ciekawy, tak jak cała Europa, którą warto dalej poznawać i odkrywać. Warto też na pewno rozwijać umiejętności językowe, aby poznawanie nowych miejsc i ich mieszkańców, było jeszcze łatwiejsze. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych i wspólne świętowanie europejskiej różnorodności.

Zapraszamy do galerii Europejski Dzień Języków Obcych