Insta.Ling dla szkół Europejski Dzień Języków Obcych Niemiecki - Język Twojej Pasji Europejski Dzień Języków Obcych Projekt eTwinning Konkursy Europejski Dzień Języków Obcych

Projekty językowe

Wyzwanie, konkursy i quizy z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych

Z okazji świętowania językowej różnorodności Europy uczniowie naszej szkoły mogli „spotkać się” z różnymi europejskimi językami.

Na drzwiach sal lekcyjnych znalazły się informacje o podróży dziewczynki o imieniu Lara z ciekawostkami na temat danego kraju, powitaniami i liczbami do 10. Po zeskanowaniu kodu QR uczniowie mogli wysłuchać brzmienia tych zwrotów w różnych językach. Akcja ta miała ukazać bogactwo językowe Europy i zachęcić naszych uczniów do nauki języków obcych.

Wśród gier i informacji z drzwi sal lekcyjnych nie zabrakło też ciekawostek o Niemczech i niemieckiej muzyce oraz gier językowych, które mają zachęcać do nauki poprzez zabawę oraz informacji o samym Europejskim Dniu Języków Obcych, który obchodzony jest już od 2001roku.

Uczniowie naszej szkoły wzięli też udział w międzyszkolnym konkursie językowo – plastycznym zorganizowanym przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Powidzu. Na plakatach przedstawiali słowa podobnie brzmiące w języku niemieckim i angielskim. Konkurs miał zachęcić do wykorzystania umiejętności z jednego języka do odkrywania kolejnych oraz pozwolił poszerzyć zasób słownictwa w obydwu językach.

Zapraszamy do galerii Europejski Dzień Języków Obcych