Nawigacja

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
    ul.Poznańska 47
    62-230 WITKOWO
  • (+48) 61-477-82-50


  • Przyroda z klasą

    Przyroda z klasą

    W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy 1c wraz wychowawczynią realizowali projekt „Przyroda z klasą". Zakładał on realizację 8 lekcji dzięki którym uczniowie poznali podstawowe gatunki roślin i zwierząt, dowiedzieli się, jak chronić przyrodę i segregować śmieci. Prowadzili proste obserwacje przyrodnicze i wykonywali doświadczenia. Za zakończony projekt otrzymaliśmy dyplom oraz certyfikat.

    Zapraszamy do galerii Przyroda z klasą.

  • W krainie wody, wiatru i piasku

    W krainie wody, wiatru i piasku

    W czwartkowy poranek uczniowie klas trzecich wyruszyli na ostatnia wycieczkę w dziejach gimnazjum, aby odkryć uroki Pobrzeża Słowińskiego. W drodze do Łeby zawitali do parku Rekreacyjno-Edukacyjnego Sea Park.

    Miejsce to stanowi centrum edukacji i zabawy, w którym znajdują się foki bałtyckie, uchatki kalifornijskie i kotiki południowo-amerykańskie. Jest to jedyny i największy tego typu park w Polsce, gdzie można zobaczyć pływające w basenach przedstawicielki gatunku foka szara i przedstawicieli uchatkowatych. Gimnazjaliści podczas pobytu w parku uczestniczyli w pokazach wcześniej wymienionych zwierząt, były to zabawy ze sprzętem sportowym, harce miłosne, śpiewy, tańce, hulanki i swawole.

    Po przyjeździe do Łeby uczniowie przywitali się z morzem a co odważniejsi w zimnym Bałtyku zamoczyli nogi. Pogoda w miarę dopisywała i humory uczestników nie opuszczały.

    Drugi dzień wycieczki uczestnicy spędzili bardzo intensywnie. Nasz dzień zaczął się od wizyty w Słowińskim Parku Narodowym, do którego dotarliśmy kolejka. Następnie czekał na nas rejs statkiem po jeziorze Łebsko, dzięki któremu nasza wędrówka na wydmy była znacznie krótsza. Po wejściu na wydmę Łącką gimnazjaliści podziwiali z jednej strony wody otwartego Bałtyku, a z drugiej – taflę jeziora Łebsko. Następnie spacerując brzegiem morza dotarliśmy do Muzeum Wyrzutni Rakietowych

    Po powrocie do pensjonatu i pysznym obiedzie zdecydowaliśmy się zmierzyć w podchodach chłopcy vs dziewczyny. Jak myślicie kto wygrał??? Wszyscy!!! Śmiechu, śpiewu i innych atrakcji było nie mało.

    W ostatnim dniu pobytu nad morzem, uczniowie pożegnali się z Łebą i zawitali do Sopotu. Obowiązkowo odbyli spacer po tzw. „moniaku”, aby ujrzeć symbole miasta: Krzywy Dom czy molo. W tym dniu pogoda dopisała w małym stopniu, gdyż gęsta mgła spowiła miasto i nie można było za wiele zobaczyć. Następnie w ulewach deszczu gimnazjaliści opuścili Trójmiasto i udali się w podróż powrotną do domu.

    Zapraszamy do galerii W krainie wody, wiatru i piasku.

  • Symulacja wyborów do Parlamentu Europejskiego

    Symulacja wyborów do Parlamentu Europejskiego

    W środę 22 maja 2019r. w naszej szkole, z inicjatywy nauczycieli wiedzy o społeczeństwie – p. Arlety Bekas i p. Tomasza Majchrzaka, odbyła się symulacja wyborów do Parlamentu Europejskiego

    Celem akcji było zwiększenie uczestnictwa młodzieży w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do udziału w wyborach (w życiu dorosłym) poprzez: umożliwienie uczniom udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze, dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów w życiu kraju czy Europy. 

    W naszej szkole do udziału w symulacji zostali zaproszeni uczniowie, przede wszystkim uczniowie klas 8 oraz klas III gimnazjum. Osób uprawnionych do głosowania było 247, a oddano w sumie 207 głosów.
    Każdy uczestnik wyborów do PE otrzymał kartę wyborczą, na której zamieszczono 6 komitetów wyborczych zarejestrowanych w naszym okręgu wyborczym. Po zliczeniu głosów przez komisję wyborczą w składzie: Angelika Kaźmierczak, Katarzyna Ceglewska, Bartosz Majerczyk i Jeremiasz Ottenburger wyniki symulacji wyborów w naszej szkole przedstawiają się następująco:

    • KW WIOSNA Roberta Biedronia – 66 głosów
    • KW Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy – 60 głosów
    • KW Koalicja Europejska – 22 głosy
    • KW Prawo i Sprawiedliwość – 18 głosów
    • KWW Kukiz’15 – 7 głosów
    • KKW Lewica Razem – 4 głosy.

    Tak wybrała młodzież naszej szkoły! Jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się już w najbliższą niedzielę, podczas właściwych wyborów do Parlamentu Europejskiego.

    Organizacja tego typu przedsięwzięcia ma ogromny walor edukacyjny, gdyż uczy i przygotowuje młodzież do aktywności obywatelskiej w dorosłym życiu. Pokolenie młodych ma swoje zadania, ale też i poglądy. Dzięki takiej symulacji mają możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej.

    Zapraszamy do galerii Symulacja wyborów do Parlamentu Europejskiego.

  • Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

    Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

    W dniach 8-15 maja w całym kraju obchodzono „Ogólnopolski Tydzień Bibliotek”. Do akcji włączyła się również nasza szkoła. Najmłodsi uczniowie zostali pasowani na czytelnika,  biliśmy  rekord w czytaniu podczas przerw w IV ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”, podsumowaliśmy  konkurs „Sowa biblioteczna” oraz wzięliśmy udział w konkursie „Z książką mi do twarzy”. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do wspólnej zabawy. Już wkrótce rozdanie nagród laureatom konkursów oraz pierwsze zakupy książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Do wydania mamy aż 15000 zł.

    Zapraszamy do galerii Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

  • Pasowanie na czytelnika

    Pasowanie na czytelnika

    W dniach 8 i 9 maja,  z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek do grona czytelników naszej szkolnej biblioteki dołączyli uczniowie klasy Ia, Ib oraz Ic. Nasi najmłodsi koledzy i koleżanki powitani zostali przez królowe książek oraz starszych czytelników, którzy przedstawili im prośby książek i zasady korzystania z biblioteki i czytelni. Uczniowie śpiewająco zdali „egzamin z bajkowych zagadek” i po złożeniu przysięgi dołączyli do zacnego grona naszych czytelników. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wspaniałych przygód podczas czytania.

    Zapraszamy do galerii Pasowanie na czytelnika.

  • Przerwa na czytanie

    Przerwa na czytanie

    Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek nasza szkoła wzięła udział w akcji zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim „Przerwa na czytanie”. Czytaliśmy w poniedziałek, podczas dużych przerw: w salach, czytelni, na boisku ... W akcji wzięli udział przede wszystkim nasi najmłodsi uczniowie, ale po książkę podczas przerwy sięgnęli też niektórzy ich starsi koledzy i koleżanki. Razem około 100 osób. Może w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej...

    Zapraszamy do galerii Przerwa na czytanie.

  • "Oko w oko z puszczą" - wycieczka piątoklasistów na Podlasie

    "Oko w oko z puszczą" - wycieczka piątoklasistów na Podlasie

    W poniedziałkowy wczesny ranek z naszymi opiekunami wyruszyliśmy na kolejną wyprawę, tym razem na wschód Polski, na Podlasie. Zwiedzanie regionu rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Obejrzeliśmy odtworzona dawną wieś z pogranicza Mazowsza i Podlasia. Mogliśmy zobaczyć kolekcję ciągników i silników, narzędzi rolniczych, karet, powozów, bryczek, wozów chłopskich oraz dawnych przedmiotów codziennego użytku. Poznaliśmy pracę wodnego młynu i piekarni. Zwiedziliśmy pałac należący do hrabiostwa Starzeńskich

    Po zakończenie pobytu w Ciechanowcu udaliśmy do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Siemianówce, leżącego w gminie Narewka. Zamieszkaliśmy na terenie nazywanym "Zielonymi płucami Polski"

    Drugi dzień naszej wyprawy spędziliśmy na łonie natury w Białowieskim Parku Narodowym, w którym znajduje się rezerwat naturalnego lasu. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Przyrodniczo-Leśne, w którym poznaliśmy mieszkańców puszczy oraz ich środowisko naturalne, ukazane w różnych porach dnia i nocy. Z wieży widokowej podziwialiśmy panoramę na Park pałacowy. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam wizyta u króla puszczy - żubra, mieszkającego w Rezerwacie Pokazowym Żubrów. "Oko w oko" spotkaliśmy się tam z rysiem, wilkiem, jelenie, żubroniem, żbikiem, łosiem i dzikiem. Następnie spacerowaliśmy Szlakiem Dębów Królewskich, podziwiając 24 drzewa mające imiona polskich władców, ich żon oraz książąt litewskich. Najstarsze z nich mają około 500 lat. Dzień zakończyliśmy ogniskiem i zajęciami sportowymi. 

    W kolejnym dniu naszej podlaskiej przygody zwiedziliśmy urocze miasteczko Supraśl. W prawosławnym Monasterze Zwiastowania Przenajświętszej Marii Panny obejrzeliśmy cerkiew bizantyjsko-katolicką, mającą charakter budowli obronnej. Odwiedziliśmy też zimową cerkiew z ikonostasem, za którym ukryty jest ołtarz. Podziwialiśmy w obydwu budowlach ikony, m. in. obraz Matki Boskiej z Orderem Orła Białego. Dowiedzieliśmy się, że w drukarni założonej w XVIII wieku przez braci zakonnych wydrukowano pierwsze wydanie po polsku "Podróży Guliwera" Jonathana Swifta oraz zbiór kolęd polskich Franciszka Karpińskiego. Stąd pochodzą również słynne chorały z Supraśla. Następnie spotkaliśmy się ze Szwędaczkami Supraskimi. Na początku czekała na nas niespodziankę. Od Baba Jagi dostaliśmy woreczki z ziarnkami grochu i fasoli, które przepowiedziały nam, jaka czeka nas przyszłość. Z panią przewodnik poszliśmy na spacer szlakiem legend puszczańskich i miejsc, w których straszy i które są ważne dla przeszłości miasteczka. Wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o Wodniku, wierzbie i Rusałce, Panu w Cylindrze, Białej Damie. W czasie wędrówki spotkaliśmy Ducha Puszczy. Poznaliśmy także zasługi rodów przemysłowych -- Buchholtzów i Zacherów - dla powstania fabryk i przepięknych budowli w Supraślu. 

    Odwiedziliśmy również Kruszyniany, w których nzajduje się drewniany meczet z XVIII wieku, najstarszy w Polsce, pamiętający czasy Jana III Sobieskiego. Opiekun świątyni Dżamil opowiedział o religii muzułmańskiej, meczecie, obowiązkach, zakazach 
    i codziennych zwyczajach rodzin tatarskich. Zaprowadził nas także na cmentarz Tatarów, Dzień zakończyliśmy podchodami i grą terenową. 

    W ostatni dzień naszej wyprawy na Podlasie spotkaliśmy się z pracownikami Straży Granicznej w placówce w Narewce. Strażnicy zaprezentowali, jak wygląda na co dzień ich praca. Poznaliśmy zasady funkcjonowania przejścia granicznego, zasady zachowania się na granicy państwa. Przymierzyliśmy m. in. kamizelkę kuloodporną, patrzyliśmy przez kamerę termowizyjną i używaliśmy wykrywacza metali. Byliśmy w pomieszczeniu dla zatrzymanych, a także obejrzeliśmy pojazdy Straży Granicznej. Najwięcej emocji wzbudził pokaz z psem tropiącym. 

    Po południu wyprawiliśmy się do Bobrowej Zagrody w Siemianówce. Uczestniczyliśmy tu w warsztatach obróbki lnu i tkania chodników, warsztatach kulinarnych i zajęciach zręcznościowych. Degustowaliśmy upieczoną przez nas babkę ziemniaczaną. Byliśmy także na plaży w Rudni nad Zalewem Siemianówka, gdzie kręcone były sceny z filmu "Opowieści z Narnii"

    Wieczorem braliśmy udział w "Mini Playback Show". W konkursie popisywało się 62 uczniów, doskonale naśladując swoich ulubionych wykonawców muzycznych i świetnie radząc sobie z tremą na scenie. Niespodzianką wieczoru był występ naszych opiekunów. Zorganizowano również dla nas pożegnalne ognisko z Podlasiem. 

    Cztery dni spędzone w tym miejscu były bardzo udane. To niezwykły region Polski, z malowniczą przyrodą, specyficznym klimatem, wyjątkowymi zwyczajami, wielokulturowością, z wieloma religiami – katolicką wiarą, prawosławiem i religią muzułmańską, trzema narodowościami – polską, ukraińską i białoruską, dialektem tzw. „śledzikowaniem”, i przede wszystkimi z ludźmi otwartymi, życzliwymi i gościnnymi. 

    W ostatnim dniu wycieczki odwiedziliśmy, tym razem w celach naukowych, Warszawę. Na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego oglądaliśmy piękny ogród mieniący się różnymi kolorami i podziwialiśmy panoramę miasta. Natomiast w Centrum Nauki Kopernik świetną zabawa połączyliśmy z nauką. Samodzielnie wykonywaliśmy doświadczenia i eksperymenty z zakresu nauk przyrodniczych. 

    Na pewno nasza wyprawa na Podlasie i do stolicy na długo zostanie w naszej pamięci. (TSz)

    Zapraszamy do galerii "Oko w oko z puszczą" - wycieczka piątoklasistów na Podlasie.

  • Trójmiasto - Słowiński Park Narodowy - Hel

    Trójmiasto - Słowiński Park Narodowy - Hel

    Po Świętach Wielkanocnych (24 - 27.04.2019) uczniowie klas ósmych naszej szkoły z opiekunami przebywali na 4-dniowej wycieczce na Wschodnim Wybrzeżu

    Harmonogram wycieczki obejmował Gdynię: Skwer Kościuszki, przy którym zacumowane były statki „ORP Błyskawica” i  „Dar Pomorza”, wraz z przewodnikiem zobaczyliśmy ekspozycję Muzeum Marynarki Wojennej i Oceanarium, w którym pogłębiliśmy naszą wiedzę biologiczną. 

    Na czwartek zaplanowano Gdańsk i Sopot. W Gdańsku zwiedziliśmy Muzeum Bursztynu, spacerowaliśmy Długim Targiem, gdzie znajduje się Fontanna Neptuna i Dwór Artusa, Kościół Mariacki i Ratusz. Zobaczyliśmy Most Zielony, Bramę Zieloną, Długie Pobrzeże - Stary Port Rybacki nad Motławą, Plac Węglowy, Zbrojownię, Basztę Słomianą i Żuraw portowy.

    Następnie pojechaliśmy do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy po najdłuższym molo w Polsce i przeszliśmy się słynnym „Monciakiem” - najbardziej reprezentacyjną ulicą tego miasta. 

    Kolejny dzień, to pobyt w Słowińskim Parku Narodowym, gdzie czekał nas spacer po ruchomych wydmach i brzegiem morza. Byliśmy również w Łebie. W ostatnim dniu trwania wycieczki odwiedziliśmy Półwysep Helski

    Hel – to miastu usytuowane na na cyplu Półwyspu Helskiego. Zobaczyliśmy tutaj domki rybackie, latarnię morską, odwiedziliśmy Fokarium podczas karmienia fok, zobaczyliśmy ekspozycję Muzeum Obrony Wybrzeża. Podczas pobytu na wycieczce nocowaliśmy w hotelu „Klipper” w Chłapowie, leżącego blisko plaży. Pogoda nam dopisywała i codziennie wieczorem mogliśmy nad brzegiem morza podziwiać zachód słońca. (IB)

    Zapraszamy do galerii Trójmiasto - Słowiński Park Narodowy - Hel.

  • Finaliści konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" w Chalinie

    W dniach 3 - 5 kwietnia przebywali w Chalinie gimnazjaliści z naszej szkoły. Była to nagroda dla uczniów, którzy zajęli I miejsce w etapie parkowym i II miejsce w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
    Byli to: Ola i Julka Mańkowskie z klasy IIID i Dominik Łukowski i Kacper Kolasiński z klasy IIIA.

  • Matematyczne święto w naszej szkole

    W dniach 14.03 – 21.03.2019 obchodziliśmy w naszej szkole Dni Matematyki. Nauczyciele matematyki postanowili przekonać wszystkich, iż matematyka to nie nudne zadania i bezduszne liczby, ale znakomita przyjemność i fascynującą przygoda. Z tej okazji zorganizowano wystawy prezentujące portrety wybitnych matematyków, ciekawostki z historii matematyki, przykłady praktycznego zastosowania matematyki w życiu codziennym, magiczne własności liczb. Uczniowie wszystkich klas brali udział w konkursach, w czasie których mieli okazję sprawdzenia swoich umiejętności rachunkowych, logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej. 

  • Odkrywanie Warszawy

    Odkrywanie Warszawy

    W piątek 29 marca 2019r. uczniowie klas V naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej wycieczce przedmiotowej z geografii. Tym razem celem głównym wyjazdu było poznanie cech krajobrazu wielkomiejskiego na przykładzie Warszawy

    Swoją wizytę w stolicy uczniowie rozpoczęli od zwiedzania z przewodnikiem Stadionu Narodowego. Wędrując trasą „Piłkarskie emocje” zapoznali się z historią powstania obiektu oraz jego zawrotną ceną budowy (koszt ok. 3 mld zł). Następnie odwiedzili miejsca, które związane są z polską reprezentacją piłki nożnej oraz loże dla VIP-ów. Na koniec pobytu na Stadionie Narodowym udali się na najwyższy poziom trybun skąd podziwiali cały obiekt sportowy. 

    Kolejnym elementem wyjazdu, chyba najbardziej emocjonującym, był przejazd metrem z przesiadką na stacji Świętokrzyska. Podczas tej części wyjazdu uczniowie kształcili swoje kompetencje kluczowe: umiejętność skasowania biletu, czytanie tablic informacyjnych na stacjach metra itp. Nasi wychowankowie bez problemu poradzili sobie z tym zadaniem i przy kolejnych przejazdach metrem czuli się „jak u siebie”. 

    Po zakończeniu podróży metrem uczniowie rozpoczęli pieszą wędrówkę po mieście. Udali się w okolice Łazienek Królewskich, gdzie podziwiali piękno tego parku, poznawali osoby związane z historią miasta. Wędrując Alejami Ujazdowskimi zobaczyli budynek, w którym znajduje się Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Jednocześnie poznawali cechy krajobrazu wielkomiejskiego. W dalszej części zajęć młodzi Witkowianie zawędrowali na Stare Miasto. Tam zapoznali się z krótką historią Warszawy oraz dowiedzieli się co znaczy, że Warszawa powstała „jak Feniks z popiołów”. Na własne oczy zobaczyli kolumnę Króla Zygmunta oraz Zamek Królewski. Następnie wąskimi uliczkami dotarli na rynek Starego Miasta. Duży zachwyt zrobiły na uczniach pięknie odnowione kolorowe kamieniczki. Dotarli także do jednej z osobliwości tej części Warszawy, a mianowicie do najwęższej kamienicy w stolicy, a także w Europie. Na Placu Kanonia znajduje się budynek, którego szerokość wynosi niecałe 2 metry. 

    Dalsza piesza wędrówka po mieście wiodła Krakowskim Przedmieściem, gdzie uczniowie zobaczyli eleganckie kamienice, drogie sklepy czy hotele. Zawitali także przed Pałac Prezydencki. Stamtąd udali się na Plac Defilad, na którym znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza. Następnie uczniowie udali się do jednego z symboli Warszawy – Pałacu Kultury i Nauki. Wjechali na XXX piętro, aby z tarasu widokowego podziwiać wieczorną panoramę miasta. Z wysokości 114 metrów uczestnicy zobaczyli piękno stolicy, podświetlone budynki, które mieli „na wyciągnięcie ręki”. Warto dodać, że na taras widokowy zawiozły ich najszybsze w Polsce windy, które przemieszczały się prędkością 6m/sek. 

    Podczas zajęć edukacyjnych w Warszawie uczniowie poznali typowe cechy wielkich aglomeracji miejskich: ruchliwe ulice, tłumy ludzi, korki, wysokie budynki itp. Zapoznali się także z historią naszej stolicy. Należy nadmienić, że lekcje w terenie są najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej, a poza tym „żadna książka nie da tego, co ujrzenie krajobrazu własnymi oczyma”.Po dniu pełnym wrażeń w późnych godzinach wieczornych uczniowie wrócili do swojej małej metropolii – Witkowa.(TM)

    Zapraszamy do galerii Odkrywanie Warszawy.

  • Wielka mapa Polski

    Wielka mapa Polski

    Uczniowie klasy 1c przystąpili do akcji Wielka mapa Polski, której celem jest wymiana pocztówkowa między szkołami. Dzieci uczyły się adresować pocztówki, następnie wybraliśmy się na pocztę, żeby wysłać kartki z Witkowa do kolegów i koleżanek z innych szkół. Teraz z niecierpliwością czekamy na kartki, które przyjdą do nas.(NB)

    Zapraszamy do galerii Wielka mapa Polski.

  • Święto Patrona i Najlepsi z Najlepszych

    Święto Patrona i Najlepsi z Najlepszych

    Dnia 25 marca obchodzimy Święto Patrona. Z tej okazji naszą szkołę zaszczyciło swą obecnością wielu gości: pan Marian Gadziński - Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo, pan Piotr Jóźwik - Przewodniczący Rady Miejskiej w Witkowie, pan Marek Wiatrowski - Przewodniczący Komisji Oświaty, ksiądz Stanisław Goc - Proboszcz Parafii Św. Mikołaja, profesor Hubert Borys - syn Patrona, pani Bernadetta Nowak - dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2, pani Urszula Potaś - dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie, pani Ewa Skrzypska - dyrektorka Przedszkola Miejskiego "Bajka”, pani Wiesława Gąsiorowska - dyrektorka Biblioteki Publicznej, siostra Laura Liskowska - dyrektorka przedszkola Ochronka, pan Tomasz Nowak - kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej, pan Tomasz Radacz - dyrektor OKSiR-u, pan Mariusz Masłowski - komendant posterunku Policji w Witkowie, pani Danuta Rybińska - przedstawicielka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, pan Przemysław Priebe - pełnomocnik dyrektora Zakładu Poprawczego oraz przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącym Mikołajem Michalskim na czele.

    Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo wręczył najlepszym uczniom stypendia naukowe. Wśród stypendystów znaleźli się uczniowie klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum.

    Wyróżnieni uczniowie, to: Dominik Łukowski, Olga Radacz, Julia Szymańska, Katarzyna Ceglewska, Aleksandra Mańkowska, Julia Mańkowska, Sara Szymczak, Wiktoria Kurkowska, Weronika Mierzejewska, Kornelia Krzysiek, Martyna Małecka, Wiktoria Łuczyńska, Helena Smoła i Aleksandra Śliwecka.

    Nagrody otrzymali również najlepsi sportowcy: Wiktoria Łuczyńska, Bartosz Majorczyk oraz Patryk Włodarczyk.

    Maciej Serżysko został nagrodzony za zajęcie I miejsca w konkursie literackim.

    Po wręczeniu nagród, zaproszeni goście oraz społeczność szkolna obejrzeli część artystyczną po tytułem "Nie wszystek umrę”, przygotowaną przez panie Jolantę Chybę i Halinę Krych. O oprawę muzyczną zadbała pani Kalina Piechowak, a częścią plastyczną zajęły się panie Marta Fischer i Natalia Biesek.

    Był to z pewnością bardzo ważny dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1.(AM)

    Zapraszamy do galerii Święto Patrona i Najlepsi z Najlepszych.

  • Nasi gimnazjaliści na podium

    W dniu 22 marca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbył się XVIII finał wojewódzki ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W finale wojewódzkim wzięło udział 44 uczniów z 11 parków krajobrazowych. Uczniowie napisali test z zakresu ekologii, ochrony przyrody, biologii oraz wiedzy o parkach województwa wielkopolskiego oraz sprawdzili się w zakresie rozpoznawania roślin i zwierząt chronionych. 

  • Teraz Polska!

    W piątek 22 marca 2019r. w naszej szkole odbył się finał XV Międzypowiatowego Konkursu Geograficznego pod tytułem „Teraz Polska”. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 6 dwuosobowych drużyn reprezentujących szkoły podstawowe (gimnazja) w Gnieźnie, Niechanowie, Nowym Folwarku, Kowalewie Opactwie, Pyzdrach i Witkowie

  • 21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki

    21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki

    Dzień Kolorowej Skarpetki to inaczej Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Wspierając to wydarzenie uczniowie oraz nauczyciele z naszej szkoły założyli dzisiaj skarpetki nie do pary. Dali wyraz solidarności z osobami z trisomią 21 chromosomu.

    Zapraszamy do galerii 21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki.

  • IX Konkurs Recytatorski Dwa Języki w ZSP w Witkowie

    Dnia 19.03.2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie odbył się IX Konkurs Recytatorski: Dwa Języki, poświęcony poezji anglojęzycznej. Konkurs został zorganizowany przez Monikę Nowakowska-Szymczak oraz Sławomirę Szymajdę, nauczycielki języka angielskiego w ZSP w Witkowie. Przedsięwzięcie dedykowane było uczniom szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych. 

  • Mistrzowie Rachunków

    W ramach obchodów Dni Matematyki w dniu 18.03.2019r. odbył się dla uczniów klas V naszej szkoły konkurs sprawdzający ich umiejętności rachunkowe. Uczestnicy musieli zmierzyć się z trudnymi działaniami na liczbach wielocyfrowych. 

  • Otwarci na nowe wyzwania

    Otwarci na nowe wyzwania

    Nasza szkoła jest zawsze otwarta dla tych, którzy chcą do niej wejść, aby zobaczyć, jak toczy się w niej nasze życie. Jednak w sobotę, 16 marca, drzwi zostały otwarte, aby pokazać, że szkoła może być miejscem rozwijającym pasje, inspirującym do odkryć, dającym wiedzę o współczesnym świecie.

    Nasi goście wyposażeni zostali w kartę, która pomagała poruszać się w labiryncie klas, zamienionych w niecodzienne gabinety. Loteryjka literacka, doświadczenia chemiczne, obserwacja fizycznych zjawisk, matematyczne łamigłówki, podróże po mapie w celu zaplanowania trasy wycieczki, zabawa w odkrywców, spotkanie ze średniowiecznym wojem, zabawy językowe po angielsku i niemiecku, możliwość zobaczenia, jak zbudowane są związki chemiczne, świat roślin i zwierząt, taniec - wszystko to na wyciągnięcie ręki tak, aby można było dotknąć, zobaczyć, doświadczyć.

    Po wielu wrażeniach przyjemnie było usiąść i odpocząć, smakując pierniczki z chatki Baby Jagi, a Rodzice, którzy towarzyszyli naszym gościom, mogli sprawdzić ofertę zaprezentowaną na kiermaszu książki. Przygotowaliśmy także miejsce, w którym każdy nasz gość mógł napisać, jaka powinna być wymarzona szkoła. Propozycje na pewno będą wzięte pod uwagę. To był niezwykły czas. Cieszy nas radość naszych gości, błysk w oczach i zadowolenie z przygotowanych propozycji. Do zobaczenia we wrześniu! 

    Zapraszamy do galerii Otwarci na nowe wyzwania.

  • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

    14 marca na szczeblu miejsko-gminnym zorganizowano Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej rozpoczął Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Witkowie – dh Marian Łukowski, witając przybyłą młodzież, opiekunów i gości, m.in. byłego Prezesa OSP Witkowo druha Zygmunta Schadego.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
    ul.Poznańska 47
    62-230 WITKOWO
  • (+48) 61-477-82-50

Galeria zdjęć