Konkurs Poezji Patriotycznej

Dnia 6 października 2016 roku w naszym gimnazjum odbył się Konkurs Poezji Patriotycznej. Do szkolnego etapu przystąpiło 19 uczniów z klas I-III. Przed komisją złożoną z pań polonistek: Anny Muszyńskiej, Teresy Szkudlarek i Haliny Krych recytatorzy wygłosili wybrane przez siebie wiersze. Były to utwory m.in. takich poetów jak: W. Szymborskiej, K. K. Baczyńskiego, W. Broniewskiego, A. Słonimskiego, K. I. Gałczyńskiego

Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom opanowania tekstu, poprawność i ekspresję wypowiedzi. Spośród uczestników komisja wyłoniła 4 najlepszych recytatorów: I miejsce - Julia Jóźwiak (kl. Ic) i Mateusz Roszkowiak (kl. IIIb); II miejsce – Liliana Ciesielska (kl. IIa); III miejsce – Katarzyna Bielak ( kl. IIIa).

Wyróżnione zostały dwie uczennice: Wiktoria Bruch z klasy IIIe  i Julia Szymańska z klasy IIa. Za udział w tym konkursie uczniowie otrzymali nagrody w postaci najwyższych ocen oraz pochwały.