Skąd mamy wodę w kranie?

We wtorek 4 października 2023r. uczniowie z klasy 6c udali się na nietypową lekcję do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Witkowie. Celem ich wizyty było znalezienie odpowiedzi na pytania: skąd mamy wodę w kranie i czy jest ona czysta oraz zdrowa?

Wizyta uczniów skupiła się przede wszystkim na zakładzie uzdatniania wody. Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się skąd jest woda w naszej miejscowości, ile studni oraz z jakiej głębokości woda jest pobierana? Oprócz tego, pracownicy przekazali dawkę wiedzy dotyczącą chlorowania wody, na czym ten proces polega i czy wpływa na to co pijemy. Uczniowie także zdawali pytania, na które otrzymali odpowiedzi, np. co to jest woda twarda i miękka, dlaczego czasami w rurach płynie woda koloru rdzawego itp.

Nie zabrakło także informacji o filtrowaniu wody oraz szczególnej roli piasku w tym procesie. Warto nadmienić, że te zajęcia terenowe były realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu ekologicznego. Na koniec pobytu uczniowie spotkali się z kierownictwem zakładu oraz tzw. wodociągów, od których otrzymali upominki. Uczniowie z klasy 6c wraz z nauczycielem dziękują wszystkim zaangażowanym pracownikom za możliwość odbycia innej aczkolwiek bardzo ciekawej i pouczającej lekcji ekologii.

Zapraszamy do galerii: Skąd mamy wodę w kranie?