Z ogromną przyjemnością ogłaszam wyniki szkolnego konkursu plastycznego Pani Wiosna. Jego organizatorem była Pani Agnieszka Stefańska-Biela. Komisja konkursowa wyłoniła 12 laureatów konkursu oraz przyznała wyróżnienia. Do konkursu przystąpiło 27 uczniów z klas 1-3.
W dniach 15 - 19 marca 2021r. w naszej szkole trwał Tydzień Matematyczny. Uczniowie wzięli udział w konkursach matematycznych: W krainie figur geometrycznych - klasy 1, 2 i 3, Liczby na skrzyżowaniu - klasy czwarte oraz Księga szyfrów - klasy 6 i 7.
Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie rozwiązywali zadania geometryczne, rachunkowe i łamali szyfry.
W poniedziałek 2 marca 2020r. w naszej szkole oficjalnie rozpoczęliśmy Tydzień Geografii, który trwał do końca tygodnia, a organizator przewidział liczne konkursy geograficzne, które miały poszerzać horyzonty myślowe młodych geografów. W tym dniu, jako pierwsi do zmagań geograficznych zasiedli przedstawiciele najmłodszych, tzn. uczniowie z klas 2 oraz 3. Został dla nich przygotowany konkurs pod hasłem Z GEOGRAFIĄ ZA PAN BRAT. Trzyosobowe drużyny zmagały się z różnorodnymi zadaniami geograficznymi, których treści realizowane są na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej.
W dniu 9 stycznia 2020 roku w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie odbył się III etap (parkowy) XIX edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
W etapie III zwanym parkowym wzięli udział uczniowie z następujących szkół:
Wszystkie te szkoły znajdują się na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego.
11 stycznia 2019r. w Budzisławiu Kościelnym odbył się III etap (parkowy) XVIII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Celem konkursu jest zdobywanie wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych Polski, poszerzanie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i środowiska. Naszą szkołę reprezentowali laureaci etapu szkolnego, który odbył się w listopadzie 2018 roku. Byli to: Aleksandra Mańkowska, Julia Mańkowska, Kacper Kolasiński, Dominik Łukowski (uczniowie III klas gimnazjalnych).
Śpiewać każdy może! Trochę lepiej lub trochę gorzej :) U nas zdecydowanie to LEPIEJ !!!
16 października w Auli I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie odbył się międzypowiatowy - diecezjalny konkurs piosenki chrześcijańskiej. W tegorocznym przeglądzie zespołów i solistów wystartowała też ekipa z naszej szkoły.
Centrum Edukacji Szkolnej zaprosiło uczniów klas I-III szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie Zuch oraz w konkursie Zuch z języka angielskiego. Konkursy zostały przeprowadzone 1 i 2 marca 2018r. Do wzięcia udziału w konkursie zgłosiło się 27 uczniów z kl.1a i 1b (test zintegrowany) i 17 uczniów z kl.1a i 1b (test z j. angielskiego).
8 marca na szczeblu miejsko-gminnym odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". Zmagania młodych adeptów wiedzy pożarniczej rozpoczęli: Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Witkowie – dh Marian Łukowski i wiceprezes dh Jolanta Barańska, witając przybyłą młodzież, opiekunów i gości.
Na początku czerwca nasze Gimnazjum wzięło udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Goethe Institut „Erlebnisreise mit Deutsch/Z niemieckim w drogę“. Zadaniem konkursowym było przygotowanie zdjęcia-stopklatki, nawiązującego do tytułu projektu.
Kolejny już raz Zespól Szkól Ponadgimnazjalnych był gospodarzem Powiatowego Konkursu Językowego „Mój język, moja kultura”. W tym roku naszą szkołę reprezentowała jedenastoosobowa reprezentacja miłośników ojczystego języka. Do zmagań przystąpiło także grupa uczniów z Gimnazjum w Powidzu oraz młodzież z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie i z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Witkowie.
W dniu 18 marca br. w budynku oświatowym naszego gimnazjum, odbyły się powiatowe eliminacje XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.
W konkursie w trzech grupach wiekowych – szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wystartowało łącznie 50 dziewcząt i chłopców z terenu miast i gmin powiatu tj. Witkowa, Niechanowa, Trzemeszna, miasta Gniezno, gminy Gniezno, Mieleszyna, Czerniejewa i Kłecka.
Dnia 16.03.2017r. miłośnicy matematyki stanęli w szranki Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Idea konkursu wywodzi się z Australii, gdzie w latach osiemdziesiątych światowej sławy popularyzator matematyki Petera O’Halloran, przeprowadził go pierwszy raz. W „Kangurze” co roku bierze udział około 6 milionów uczniów z 60 państw. Organizatorem Konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu.
W poniedziałek 27 lutego br. odbyły się szkolne eliminacje do Festiwalu Piosenki Niemieckiej, który po raz siódmy organizuje II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Gnieźnie. Celem konkursu jest rozwój sprawności językowych oraz propagowanie kultury niemieckiej.
24 lutego 2017r. uczniowie naszego gimnazjum prezentowali swoje umiejętności w Konkursie Pięknego Czytania. Celem konkursu było motywowanie do czytelnictwa, rozbudzanie pasji czytelniczej, a także kształtowanie umiejętności współzawodnictwa i współdziałania.
Pod czujnym okiem jury 16 uczestników z klas I, II i III zmagało się z utworem Bolesława Leśmiana pt.: "Dziewczyna".
13 stycznia 2017 roku w Budzisławiu Kościelnym odbył się III etap (parkowy) XVI edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Celem konkursu jest zdobywanie wiedzy dotyczące parków krajobrazowych Polski, poszerzanie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i środowiska. Nasze Gimnazjum reprezentowali laureaci etapu szkolnego, który odbył się w listopadzie 2016 roku.
Dziękujemy wszystkim gimnazjalistom, którzy wzięli udział w konkursie na wykonanie kalendarza adwentowego. Przygotowanie kalendarzy adwentowych jest jednym z niemieckich zwyczajów celebrowanych w okresie przedświątecznym a ich tradycja sięga prawie 150 lat. Dawniej kalendarze wykonywane były tylko własnoręcznie, dziś pomysły na adwentowy kalendarz są niezliczone.
W piątek 2 grudnia 2016r. w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy przyrodnicze zorganizowane przez Zespół ds. Edukacji Powidzkiego Parku Krajobrazowego.
W spotkaniu wzięli udział włodarze gmin, które należą do Związku Gmin PPK. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie oraz ich opiekunowie z Budzisławia Kościelnego, Giewartowa, Kleczewa, Ostrowitego, Sławoszewka, Powidza, Witkowa i Wilczyna.
Pasjonaci historii z naszej szkoły 4 listopada przystąpili do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. W komisji zasiedli p.Krzysztof Nowiński, wicedyrektor - p.Arleta Bekas i p.Jolanta Chyba. W szranki stanęło 15 uczestników. Test, z którym zmierzyć musieli się uczestnicy, sprawdzał wiedzę od najdawniejszych dziejów człowieka aż do Rewolucji Francuskiej.
W każdym roku szkolnym nasi uczniowie uczestniczą w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Zmagania z konkursami zainaugurowali w tym roku uczestnicy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Do etapu szkolnego przystąpiło z klas II i III 6 uczniów, których zadaniem była praca z testem, zawierającym 23 zadania, zarówno zamknięte, jak i otwarte.
„Czy kto stary, czy kto młody z Wielkopolską idzie w gody” - pod takim hasłem przez cały rok szkolny 2015/ 2016 realizowana była innowacja pedagogiczna. Jej celem było przede wszystkim przybliżenie młodzieży dziedzictwa kulturowego naszego regionu, a także wzmacnianie więzi z miejscem, w którym się żyje, rozwijanie wiedzy o tradycjach i sposobach ich kultywowania.
W II semestrze tego roku szkolnego zespół nauczycieli przedmiotów przyrodniczych zorganizował Tydzień Przyrodniczy pod hasłem „Różnorodność dookoła Nas”. Uczniowie z poszczególnych klas rywalizowali w wielu konkursach dotyczących przedmiotów przyrodniczych. Odbył się konkurs wiedzy ekologicznej, konkurs z edukacji globalnej dotyczący głodu na świecie oraz maraton geograficzny. Przeprowadzone zostały również warsztaty z zakresu edukacji uchodźczej pod tytułem S.O.S. EUROPO!
Tym zdaniem rozpoczął się quiz znajomości gwary wielkopolskiej w klasach 3d i 3e. Uczniowie naszej szkoły nie po raz pierwszy mieli okazję się z nią spotkać. W ramach innowacji pedagogicznej "Czy kto stary, czy kto młody – z Wielkopolską idzie w gody", uczniowie tworzyli krzyżówki związane z gwarą wielkopolską, czytali przepisy na tradycyjne dania naszego regionu i słuchali "Blubrów Starego Marycha". Uczestniczyli w konkursach i wycieczkach.
We wtorek 26.04.2016r. w szkole był obchodzony Szkolny Dzień Geografii, w ramach którego gimnazjaliści przystąpili do Maratonu Geograficznego. Przez trzy godziny lekcyjne uczniowie zmagali się z różnorodnymi zadaniami geograficznymi, zróżnicowanymi na poziomach klas pierwszych, drugich oraz trzecich.
Dnia 17.03.2016r. w naszej szkole przeprowadzono Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana.
Organizatorem Konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Data konkursu oraz zestawy pytań są wspólne dla wszystkich krajów biorących udział w tych zawodach. Uczestnicy podzieleni są na pięć kategorii wiekowych.
W dniu 10 marca 2016 r. na szczeblu miejsko-gminnym zorganizowano Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.
Turniej ten służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, zdarzeń, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
W piątek 18 grudnia 2015r. w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu pod hasłem „RATUJMY ŚWIAT Z OZE”, którego organizatorem jest Zespół Szkół Ponadgimnazjlanych nr 2 w Gnieźnie.
W piątek 20 listopada 2015r. w Gnieźnie odbyło się Gnieźnieńskie Młodzieżowe Forum Ekologiczne, którego organizatorem był Polski Klub Ekologiczny. Celem spotkania młodzieży z naszego powiatu była popularyzacja ważnych zagadnień z zakresu ochrony środowiska i promocji lokalnych działań ekologicznych. Tematem przewodnim forum była „Ekofilozofia, czyli jak żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym”.