Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
  ul.Poznańska 47
  62-230 WITKOWO
 • (+48) 61-477-82-50


Konkursy i wyróżnienia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Tegoroczna XI edycja przypadła na 1 października. Celem akcji jest propagowanie zabawnej formy nauczania – uczenia się matematyki. Wielu uczniów ma dreszcze na samą myśl o tabliczce mnożenia. Mimo to nie przerazili się na wiadomość o zgłoszeniu szkoły do kolejnej już edycji. Dlatego też - od klasy trzeciej do ósmej, przez cały tydzień sumiennie ćwiczyli tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki oraz w domu, wciągając w zabawę dorosłych.

W piątek, do części pisemnej konkursu przystąpiło 53 uczniów klas III. Oni wykazywali się znajomością tabliczki mnożenia do 50. 10 uczniów udzieliło bezbłędnych odpowiedzi w ustalonym limicie czasowym. Nagrodą dla najlepszych była naklejka oraz imienny CERTYFIKAT i tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Uczniowie klas IV, V, VII i VIII mieli więcej trudności do pokonania. Ich obowiązuje już tabliczka mnożenia do 100 oraz limit czasowy 1 minuta.

Do części pisemnej przystąpiło 202 uczniów, a 87 udzieliło bezbłędnych odpowiedzi, co otworzyło im drogę do części ustnej konkursu. Druga część sprawiła uczniom więcej problemów, zwłaszcza ograniczony czas. Mimo to 43 uczniów pomyślnie zakończyło ten etap i uzyskało tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”

Konkursowi towarzyszyło szereg emocji. Cieszymy się, że uczniowie podeszli do konkursu z wielką dozą humoru. Gratulujemy wszystkim, którzy wykazali się odwagą i wiedzą. Wierzymy, że znajomość tabliczki mnożenia nieraz przyda się w szkole i w życiu. Dziękujemy tym, którzy poświęcili czas i zaangażowali się w organizację konkursu. 

Do zobaczenia za rok !!!

Tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyli:

Klasa 3 a:
Igor Kaźmierczak, Michalina Morawiec, Oliwier Średziński, Tomasz Tyc

Klasa 3 b:
Mateusz Kozielski, Zachary Nostadt – Romianowski, Jakub Przybylski, Dominik Wiśniewski, Jagoda Zawieja, Nadia Zduńczyk

Klasa 4 a:
Michał Depczyński, Amelia Gozdalska, Zuzanna Gozdalska, Jan Król

Klasa 4 b:
Karol Drabik, Aleksandra Jankowska, Karolina Korytek, Michał Szcześniak

Klasa 4 c: 
Marcelina Forszt, Kaja Kostyszyn, Jakub Kujawa, Szymon Nowaczyk, Zuzanna Robaszkiewicz, Oliwia Staszak, Wiktor Szcześniak, Gabriela Walczak

Klasa 5a:
Sebastian Matczak, Julian Nowak, Miłosz Paluch, Piotr Wasielewski

Klasa 5 b:
Adrian Kościecha, Jakub Kozieł

Klasa 7 a:
Nikola Kierzkowska, Filip Kosz, Martyna Kryszak, Brtosz Szczepański

Klasa 8 a:
Hanna Antczak, Klaudia Kaźmierczak, Jakub Krajniak, Aleksandra Michalska, Maciej Muszyński, Remigiusz Szymczak, Mateusz Wabiński, Adam Wasielewski, Wojciech Wędzikowski

Klasa 8b:
Marlena Gruszczyńska, Adrian Kostyszyn, Zofia Nowicka

Klasa 8c:
Julia Marczak, Gabriela Michalska, Jakub Szczepański, Antoni Tomczak, Liwia Ziemba

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali asystenci: Nikola Kierzkowska, Filip Kosz, Maciej Muszyński, Wojciech Wędzikowski, Adrian Kostyszyn, Krystian Lipiński, Franciszek Szymczak i Antoni Tomczak. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Koordynatorzy lokalni: Anna Boruta, Urszula Błach i Monika Licheniak.

Zapraszamy do galerii Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
  ul.Poznańska 47
  62-230 WITKOWO
 • (+48) 61-477-82-50

Galeria zdjęć