Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
  ul.Poznańska 47
  62-230 WITKOWO
 • (+48) 61-477-82-50


Sport

Dwie drużyny i dwa medale...

Nie da się opisać słowami tego, co oczy nasze widziały, a uszy słyszały ... Dwie drużyny i dwa medale...
Dzień 17.10.2018 r. zapewne przejdzie do historii naszej szkoły (po raz ostatni reprezentowali nas uczniowie klas III Gimnazjum, zdobyliśmy dwa medale). Tego dnia, w Poznaniu, odbył się XX Finał Mistrzostw Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych rozgrywany w ramach rywalizacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Na ponad 300 szkół, które przystąpiły do rywalizacji, znalazła się nasza, SP 1 im. Adama Borysa w Witkowie. Przypomnijmy, że po zwycięstwie w Mistrzostwach Powiatu, obie nasze drużyny bezpośrednio zakwalifikowały się do Finału Wojewódzkiego.

Dziewczęta, które rywalizowały na dystansie 10 x 1000 m, po wielkich emocjach, gdzie zajmowaliśmy raz siódme, raz trzecie miejsce, w ostatecznej rywalizacji zajęły wspaniałe drugie miejsce, ulegając jedynie LO w Puszczykowie. Skład naszych wspaniałych "sreberek" - Ola Wendland, Zuzanna Nowicka, Julia Olszewska, Angelika Kaźmierczak, Martyna Łysiak, Klaudia Stefaniak, Weronika Mierzejewska, Dominika Bielak, Daria Wierzbicka, Wiktoria Łuczyńska, Olga Radacz, Klaudia Kerber, Wiktoria Nowińska.

Po biegu naszych "sreberek", na starcie, na dystansie 10 x 1200 m, stanęli nasi chłopcy. Już po pierwszej zmianie zanosiło się na dobry wynik, jednak nikt z obecnych nie przypuszczał, że nasi uczniowie zdobędą złoty medal i zostaną, po 9 latach, Mistrzami Wielkopolski. Ciągłe zmiany miejsc w kolejnych biegach przyprawiały nas o zawrót głowy, nerwy i coraz bardziej zdarte gardła. Losy złotego medalu zostały rozstrzygnięte dopiero na ostatniej zmianie, a na pierwsze miejsce wyprowadził naszą sztafetę, kontuzjowany, Patryk Włodarczyk. Skład naszych MISTRZÓW - Nikodem Blaszyński, Mateusz Szcześniak, Jakub Białas, Dawid Białas, Oliwier Nowak, Igor Kasprzyk, Mikołaj Kuliński, Szymon Walerus, Bartosz Majorczyk, Patryk Włodarczyk, Arkadiusz Kośmiński, Jakub Górski.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, osiągnięty wynik, pot, krew, emocje i łzy wzruszenia (moment dekoracji, przekazanie zdobytego medalu przez Zuzannę Nowicką jednej z naszych rezerwowych zawodniczek), zdarte gardła trenerów, którzy nie mogli wyrazić tego co czują, a gdzieś tam wycierali, wciskającą się do oka, łezkę. rodzicom za zrozumienie, wsparcie i okazywaną sympatię i wszystkim tym, którzy trzymali za nas kciuki. Tworzycie wspaniały team!!! Dziękujemy i gratulujemy!!! Szkoda, że Was z nami nie było... Tego się nie da zapomnieć ...

Zapraszamy do galerii Dwie drużyny i dwa medale...

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
  ul.Poznańska 47
  62-230 WITKOWO
 • (+48) 61-477-82-50

Galeria zdjęć