Aktualności

          • Niech żyją wakacje! – zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          • Nareszcie wakacje! W piątek, 26 czerwca, mogliśmy powiedzieć szkole „Do widzenia” na dwa miesiące! Klasy od I do VI zebrały się w hali sportowej i po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewały hymn państwowy. Po oficjalnej części Dyrektor powitał wszystkich, którzy przybyli na tę uroczystość. Następnie odczytane zostały nazwiska tych, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce i ukończyli ten rok szkolny z wyróżnieniem. Dyrektor pogratulował wszystkim wyróżnionym, życzył odpoczynku od szkolnych obowiązków i regeneracji sił. Po odśpiewaniu hymnu szkolnego i wyprowadzeniu sztandaru zakończono uroczystość w hali. Wychowawcy w klasach rozdali świadectwa i nagrody i to był już czas na ogłoszenie, że pora zacząć wakacje! Do zobaczenia we wrześniu.(JCh)

          • Podsumowanie osiągnięć uczniów.

          • W przeddzień zakończenia roku szkolnego w hali sportowej odbyło się podsumowanie osiągnięć uczniów. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody za aktywny udział: w Ogólnopolskim Programie "Śpiewająca Polaska", Szkolnym Konkursie z Języka Angielskiego, Konkursie Poetyckim "Adam Borys wierszem pisany", w konkursie na ulubiony cytat z książki, w konkursie wiedzy z lektury "Felix, Net i Nika", w konkursie językowo-plastycznym "35 lat Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy". Były również wyróżnienia: dla najlepszego czytelnika biblioteki szkolnej, za wzorową pracę w aktywie bibliotecznym, podziękowania za bezinteresowne wsparcie osób starszych i potrzebujących, za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych i osiąganie bardzo dobrych wyników oraz wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

          • Talent to robić z łatwością to, co jest trudne dla innych.

          • Dnia 24 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs "Mam talent". Była to świetna okazja do zaprezentowania  naprawdę różnorodnych uczniowskich pasji i  talentów m.in.: śpiewu, tańca, gry na instrumentach, układów gimnastyki artystycznej czy pokazów układania kostki Rubika.
            Zwycięzcami zostali: 1. Zuzanna Moskal, 2. Vira Menlychenko, 3. Inka Matela.
            Należy podkreślić, że wszyscy uczestnicy wygrali coś najcenniejszego – podziw rówieśników i dowód na to, że warto wierzyć we własne możliwości. Gratulujemy odważnym pasjonatom! (AM)

          • W sporcie nie ma przegranych, są tylko lekcje!

          • Takie hasło przyświecało Szkolnemu Dniu Sportu, który odbył się 23 czerwca. Uczniowie uczestniczyli w wielu, bardzo różnorodnych konkurencjach, które miały na celu rozbudzenie ducha zdrowej, sportowej rywalizacji. Emocji i śmiechu nie brakowało.(AM)

        • Z głębokim smutkiem zawiadamiamy...
          • Z głębokim smutkiem zawiadamiamy...

          • Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

            Śp. Tomasza Majchrzaka

            wieloletniego Nauczyciela, Wychowawcy i Przyjaciela młodzieży.
            Odszedł od nas człowiek niezwykłej wiedzy, pasji i zaangażowania. Miłośnik geografii i przyrody, niestrudzony podróżnik, który zarażał swoich uczniów ciekawością do świata oraz szacunkiem dla jego piękna i różnorodności.
            Był wybitnym dydaktykiem, nauczycielem z powołania, dla którego edukacja stanowiła nie tylko zawód, lecz przede wszystkim misję. Swoją życzliwością, mądrością i oddaniem pozostawił trwały ślad w sercach wielu pokoleń uczniów oraz współpracowników.
            W tych trudnych chwilach składamy wyrazy szczerego współczucia Rodzinie i Bliskim.
            Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,

            Pracownicy oraz Społeczność Szkoły

            Pogrzeb odbędzie się w środę 17 czerwca 2026 roku o godz. 13.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego w Witkowie.

          • Dzień Pustej Klasy

          • Po raz kolejny nasza placówka wzięła udział w międzynarodowej inicjatywie, propagującej edukację na świeżym powietrzu. Szkoła opustoszała, za to naszych uczniów można było spotkać na stadionie, Orliku, na lodach a nawet w gnieźnieńskim kinie. Naukę zastąpiła zabawa, integracja i rozmowy. Dopisała nam nie tylko pogoda, ale także i humory!(AM)