Insta.Ling dla szkół Europejski Dzień Języków Obcych Niemiecki - Język Twojej Pasji Europejski Dzień Języków Obcych Projekt eTwinning Konkursy Europejski Dzień Języków Obcych

Projekty językowe

Projekt eTwinning

„Unsere Klamotten” – międzynarodowy projekt eTwinning

Od marca do maja uczniowie klas 5 realizowali podczas lekcji języka niemieckiego projekt „Unsere Klamotten”, nad którym pracowali wspólnie ze szkołami z sieci szkół Deutsch Plus oraz Turcji.

Młodzież nagrała filmy, w których się przedstawiła, poznawała nazwy części garderoby, korzystała i uczyła się z materiałów i gier interaktywnych tworzonych przez szkoły uczestniczące w projekcie, opowiadała co na siebie zakłada, pracowała z piosenką, tworzyła i podziwiała pokazy mody przygotowane przez uczestników projektu i zamieszczone na Padlecie, tworzyła plakaty, lapbooki i słowniczki obrazkowe.

Efektem pracy są dwa eBooki, kilkanaście filmików i mnóstwo gier, które zdążyliśmy już wykorzystać do nauki. Wszystkie materiały dodawane były na platformie Twinspace, na której podziwialiśmy efekty swojej pracy. Krótkie podsumowanie znajdziecie w filmiku przygotowanym przez szkoły uczestniczące w projekcie.

Link do filmu, o którym jest mowa w opisie: https://youtu.be/SNOexTHXy3c

Zapraszamy do galerii: „Unsere Klamotten” – międzynarodowy projekt eTwinning

„Frohe Weihnachten aus aller Welt”

W okresie świąteczno – noworocznym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym projekcie, w ramach którego wymieniali się kartkami bożonarodzeniowymi z uczniami w Polsce i Europie. Grupy piąto- i ósmoklasistów przygotowały samodzielnie kartki z życzeniami w języku niemieckim, dołączając informacje o sobie i świątecznych zwyczajach. Do wysyłanych życzeń dołączono też kody QR z przygotowaną specjalnie w tym celu kolędą.

Nasza szkoła wysłała 28 kartek do Polski, Turcji, Francji, Czech, Słowacji, Niemiec, Dani, Chorwacji, Holandii i Grecji. Tyle samo świątecznych życzeń otrzymaliśmy od innych uczestników projektu. Listy bożonarodzeniowe otwierane były podczas lekcji niemieckiego. Uczniowie zapoznali się ze zwyczajami świątecznymi w innych krajach, wysłuchali tradycyjnych kolęd oraz zagadek przygotowanych przez eTwinningowych partnerów. Wszystkie listy wzbudziły duże zainteresowanie i ciekawość a niektóre informacje były dla wszystkich bardzo zaskakujące.

Celem projektu było stworzenie w klasie sytuacji zbliżonych do autentycznej komunikacji, rozwijanie umiejętności pisania w języku niemieckim, poznawania tradycji i zwyczajów europejskich oraz uczenie otwartości i tolerancji dla innych kultur.

Link do kolędy i życzeń: (tutaj>>>)