Przerwa na czytanie

III MIĘDZYNARODOWA EDYCJIA VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI  BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE

27 października, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” dołączyliśmy do międzynarodowej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”.

Celem projektu jest zachęcanie dzieci i młodzieży do czytania w każdym miejscu i w każdej sytuacji, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole, promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do samodzielnego czytania jak największej liczby osób, dążąc do pobicia kolejnego międzynarodowego rekordu.
Tego dnia biblioteka szkolna była miejscem szczególnie odwiedzanym a we wszystkich szkolnych zakamarkach, w salach lekcyjnych, czytelni, świetlicy, boisku i na korytarzach spotkać można było osoby czytające. Nasi uczniowie czytali to, co lubią: powieści przygodowe, kryminały, fantastykę, bajki, baśnie, komiksy. A klasa 5a zaprosiła dodatkowo wszystkich na spotkanie z poezją, prezentując podczas jednej z przerw wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”.

Zadbaliśmy również o naszych najmłodszych, którzy samodzielne czytanie mają jeszcze przed sobą. W ramach współpracy z biblioteką publiczną naszych pierwszoklasistów odwiedziła Pani Beata Szkudlarek, zapraszając ich na spotkanie z bajką.
W ciągu całego dnia udało nam się przyłapać na czytaniu prawie 200 osób. Jest to nasza cegiełka, którą dokładamy do międzynarodowej liczby czytających na przerwie. Czy uda się pobić zeszłoroczny rekord przekonamy się już nie długo, po podsumowaniu akcji przez organizatorów.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie częściej będą sięgać teraz po książki i szybko przekonają się, jak bardzo warto wyruszyć na spotkanie z bohaterami literackimi.(EM)

Zapraszamy do galerii Przerwa na czytanie

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu akcji oraz głośnego czytania wiersza przez klasę 5a po zeskanowaniu kodów QR.