Patriotyczne strofy

15 października 2018r. w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się Konkurs Poezji Patriotycznej. Do turnieju recytatorskiego przystąpiło 27 uczniów z klas V,VII,VIII i III gimnazjum. Konkurs oceniany był przez jurorów: Halinę Krych, Joannę Rzetelską i Kalinę Piechowiak. Komisja w trakcie oceny brała pod uwagę dobór tekstu, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Uczniowie recytowali wiersze o tematyce patriotycznej znanych polskich poetów. Zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Wszystkich uczestników publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Zwycięzcami konkursu zostali:
W kategorii klas V – Zofia Nowicka ( kl.5 b) – miejsce I, Julia Marczak ( kl. 5b) – miejsce II, Antoni Bruch ( kl.5a) – miejsce III.
W kategorii klas VII i VIII oraz klas III gimnazjum – I miejsce – Alicja Sikorska (kl.7c), miejsce II – Patrycja Jakubowska (kl.3a) i Weronika Ostrowska (kl.IIIc), III miejsce – Julia Olszewska (kl.3b) oraz Angelika Kaźmierczak (kl.3b).

Za udział w konkursie uczniowie otrzymali pochwały i oceny celujące z języka polskiego. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział. (HK)