Dwie strony sieci - rozstrzygnięcie konkursu na etapie powiatowym

W czwartek 1 czerwca br. w dniu Międzynarodowego Dnia Dziecka w Centrum Kultury eSteDe „Scena to Dziwna” w Gnieźnie młodzież licealna, gimnazjalna, dzieci VI klas szkół podstawowych powiatu gnieźnieńskiego wzięła udział w corocznym spotkaniu w ramach społeczności programu „Profilaktyka a Ty” pod tytułem „PaTent na bezpieczny Internet, czyli Dwie Strony Sieci”.

W tym dniu wręczono nagrody uczestnikom konkursów, których organizatorami była Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. W ramach projektu „Dwie strony sieci” KPP w Gnieźnie ogłosiła konkurs na komiks i spot o tematyce związanej z zagrożeniami, jakie niesie ze sobą cyberprzestrzeń.

Konkurs miał na celu rozpropagowanie wśród dzieci klas VI i młodzieży klas I gimnazjalnych tak ważnej problematyki szeroko omawianej w profilaktyce ostatnich miesięcy w szkołach całego powiatu gnieźnieńskiego. W konkursie udział wzięło czternastu uczestników ze szkół powiatu gnieźnieńskiego. Przedstawiono trzynaście prac w tym 4 spoty i 9 komiksów. Prace były zróżnicowane i na stosownym poziomie wykonane zgodnie z regulaminem konkursu.

Komisja oceniała prace pod kątem zgodności z tematem, kompozycję, przekaz, wkład pracy, aktualność oraz technikę. Wybrano laureatów w dwóch kategoriach. Spot: I miejsce – Dominik Łukowski z Gimnazjum im. A. Borysa w Witkowie, II miejsce – Aleksandra Mańkowska z Gimnazjum im. A. Borysa w Witkowie, III miejsce – Julia Mańkowska z Gimnazjum im. A. Borysa w Witkowie

Komiks: I miejsce – Roksana Zaradnej ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Gnieźnie, II miejsce – Dominik Łukowski z Gimnazjum im. A. Borysa w Witkowie, III miejsce – Wiktoria Budzyńska ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Gnieźnie. Gnieźnieńska Policja wspólnie z przedstawicielami Prezydenta Miasta Gniezna i Starosty Gnieźnieńskiego wręczyła nagrody laureatom konkursu na komiks i spot pt.: „Dwie Strony Sieci”

Nagrody zostały ufundowane przez władze samorządowe powiatu i Urzędu Miasta Gniezno. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Przedsięwzięcie związane z programem „Profilaktyka a Ty” pod tytułem „PaTent na bezpieczny Internet, czyli Dwie Strony Sieci” zgromadziło przedstawicieli władz powiatu, miasta Gniezna, placówek oświatowych, Policji oraz 150 uczestników - głównych bohaterów w wieku od 12 do 19 lat, gdzie wspólnie wszyscy przeżyli „Zryw Wolnych Serc”. Kolejne takie spotkanie za rok. Gratulujemy naszym gimnazjalistom!

Zdjęcia zestrony:http://www.gniezno.policja.gov.pl/wl3/aktualnosci/186938,PaTent-na-bezpieczny-internet.html