Rusza Szkolna Liga Geografów!

W październiku rusza Szkolna Liga Geografów. Konkurs trwać będzie do marca 2017 r. Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy geograficznej, rozwijanie zainteresowań geografią oraz popularyzacja geografii w praktycznym wykorzystaniu. Uczestnikami SLG mogą być uczniowie z klas II oraz III. Podczas każdego z pięciu etapów konkursu poruszana będzie inna tematyka.

• etap I:  Matematyczne potyczki z geografią
  • etap II: Znam się na mapie
  • etap III: Natura „budowniczym” wspaniałych obiektów
  • etap IV: Odkrywamy Europę
  • etap V: Poznajemy swój kraj.

Uczestnicy Szkolnej Ligi Geografów raz w miesiącu będą rozwiązywać zestaw zadań konkursowych, a tym samym zdobywać punkty. Zwycięzcą zostanie uczeń, który uzyska największą ilość punktów. W przypadku uzyskania przez uczniów takiej samej liczby punktów, organizator przewiduje dogrywkę w celu wyłonienia laureatów (1,2,3 miejsce). Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody, a dla pozostałych uczestników okolicznościowe dyplomy. Nauczyciele geografii zapraszają zainteresowanych uczniów do udziału w Szkolnej Lidze Geografów (zapisy do 10 października br.).