Mistrz Ortografii 2016

Już po raz kolejny Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Witkowo była organizatorem Gminnego Konkursu Ortograficznego „Zostań mistrzem ortografii”. Tegoroczny konkurs odbył się w poniedziałek, tj. 13 czerwca 2016r. o godz. 10.00 w czytelni biblioteki. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie i Gimnazjum im. A. Borysa w Witkowie

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: przewodnicząca - Wiesława Gąsiorowska – dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Witkowo, członek komisji - Halina Krych - polonista, członek komisji - Monika Czarnecka -Schelenz - polonista.

Uczestnicy musieli się zmierzyć z dwoma trudnymi tekstami podyktowanymi przez panie polonistki. W dyktandzie najwięcej problemów sprawiły uczniom słowa: „pręgierz” i  „halabardy”. „Mistrzem ortografii” została Amanda Dobrychłop - uczennica kl.III  z Gimnazjum w Mielżynie. Drugie miejsce wywalczyła uczennnica kl. IIIa - Julia Smużniak z Gimnazjum im. A.Borysa w Witkowie, a miejsce trzecie zdobyli Natalia Grzelak z klasy IIIa i Mateusz Czapliński z klasy IIIe również z Gimnazjum im. A. Borysa w Witkowie. Zwycięzcy konkursu zostali uhonorowani nagrodami podczas Dni Witkowa, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy w trakcie zakończenia roku szkolnego 2015/2016.