Jestem Przyjacielem Ziemi!

W czwartek 21 kwietnia 2016r. w naszej szkole rozpoczął się Tydzień Przyrodniczy pod hasłem RÓŻNORODNOŚĆ DOOKOŁA NAS. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja nauk przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, geografia, ekologia), ukazanie problemów środowiska w ujęciu holistycznym oraz kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy.

Tydzień Przyrodniczy rozpoczął konkurs pod hasłem „Jestem Przyjacielem Ziemi”

Dwuosobowe reprezentacje klas zmierzyły się z 40 pytaniami z zakresu wiedzy ekologicznej. Dotyczyły one  m.in. segregacji odpadów, skutków zanieczyszczeń powietrza takich jak: dziura ozonowa, efekt cieplarniany czy kwaśne opady. Nie zabrakło zagadnień związanych z odnawialnymi źródłami energii czy obchodami Dnia Ziemi. Uczniowie wykazali się sporą wiedzą ekologiczną. Różnice punktowe rywalizujących drużyn były minimalne.

Zapraszamy do galerii: Tydzień Przyrodniczy pod hasłem RÓŻNORODNOŚĆ DOOKOŁA NAS