Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Tegoroczna X edycja przypadła na 2 października. Celem akcji jest propagowanie zabawnej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Nasi uczniowie, od klasy trzeciej do siódmej, przez cały tydzień ćwiczyli tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki oraz w domu, wciągając w zabawę dorosłych. W piątek, pod hasłem: „Młodzi sprawdzają, czy dorośli tabliczkę mnożenia znają” ruszyli do akcji. Do pisemnej części konkursu przystąpiło 60 uczniów klas III. 26 z nich udzieliło bezbłędnych odpowiedzi w ustalonym limicie czasowym adekwatnym do wieku ucznia. Nagrodą dla najlepszych była naklejka oraz imienny CERTYFIKAT i tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Uczniowie klas IV, VI i VII mieli więcej trudności do pokonania. Do części pisemnej trwającej 1 minutę, przystąpiło 150 uczniów, a 52 udzieliło bezbłędnych odpowiedzi, co umożliwiło im przystąpienie do części ustnej konkursu.

Druga część sprawiła uczniom więcej problemów, zwłaszcza limit czasowy (1 minuta). Mimo to 44 uczniów pomyślnie zakończyło ten etap i uzyskało tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Emocji było wiele, zdrowa rywalizacja udzieliła się wszystkim. Cieszy nas fakt, że uczniowie podeszli do tego z uśmiechem i wykazali się dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Gratulujemy laureatom konkursu. Do zobaczenia za rok!

Tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyli:

Klasa 3a:
Oliwier Banaszyński, Michał Depczyński, Antoni Dziekański, Amelia Gozdalska, Zuzanna Gozdalska, Oliwier Kaźmierczak, Jan Król, Jakub Stachowiak, Szymon Stańczak, Fabian Stupczyński, Weronika Woźniak,

Klasa 3b:
Maria Ciesielska, Karol Drabik, Karolina Korytek, Tymoteusz Kuchta, Dawid Marszałek, Maria Zamiar,

Klasa 3c:
Damian Deska, Marcelina Forszt, Oskar Konieczny, Szymon Nowaczyk Ćwierdzin, Szymon Nowaczyk Witkowo, Wiktor Szcześniak, Maja Szymańska, Maja Trudzińska, Gabriela Walczak,

Klasa 4a:
Hubert Dranikowski, Ewelina Gromadzińska, Sebastian Matczak, Juliusz Nowak, Miłosz Paluch, Piotr Wasielewski,

Klasa 4b:
Tymon Łasiński, Wiktor Przybylski,

Klasa 6a:
Nikola Kierzkowska, Filip Kosz, Martyna Kryszak, Anna Podrzycka, Bartosz Szczepański, Zuzanna Tomczak,

Klasa 7a:
Hanna Antczak, Adrian Borys, Antoni Bruch, Maciej Muszyński, Remigiusz Szymczak, Adam Wasielewski, Wojciech Wędzikowski, Filip Trudziński,

Klasa 7b:
Dominika Dolata, Amelia Nowicka, Zofia Nowicka, Kinga Walczak,

Klasa 7c:
Julia Marczak, Klaudia Spławska, Jakub Szczepański, Antoni Tomczak, Kacper Wojciechowski.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali asystenci: Zuzanna Tomczak, Gustaw Trzebiński, Hanna Antczak, Remigiusz Szymczak, Kinga Walczak, Krystian Lipiński, Kacper Wojciechowski i Antoni Tomczak. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Koordynatorzy lokalni: Urszula Błach, Anna Boruta.

Zapraszamy do galerii: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia