Szkolny Konkurs Matematyczny - Mali Architekci

Wykonywanie brył pozwala uczniom doświadczyć geometrii przestrzennej, a także rozwija ich wyobraźnię i kreatywność. Piękno matematyki w szczególny sposób ukazują wielościany. W maju w naszej szkole ogłoszono konkurs dla uczniów klas I-III. Zadaniem uczestników było budowanie wielościanów z materiałów dostępnych w domu: patyczków, zapałek, wykałaczek, słomek, plasteliny, wełny, nitek.

Uczniowie świetnie sobie poradzili. Okazało się, ze głowy uczniów są pełne wspaniałych pomysłów. Powstały przeróżne oryginalne, ciekawe i kolorowe budowle. Uczniowie wykazali się dużą inwencją i to zarówno jeśli chodzi o formę brył jak i zastosowane materiały.

Laureatami konkursu Mali Architekci zostali:

• Lena Młodzińska, klasa Ia
  • Julia Włodarczyk, klasa Ia
  • Amelia Gozdalska, klasa IIa
  • Zuzanna Gozdalska, klasa IIa
  • Michał Szcześniak, klasa IIb
  • Damian Deska, klasa IIc
  • Adrian Kościecha, klasa IIIb
  • Kacper Kościecha, klasa IIIb
  • Bartosz Szczepański, klasa IIIb

Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Krzysztof Pietrucha (Ia), Antoni Sucholas (Ia), Marek Sip (Ib), Dominik Wiśniewski (Ib), Wiktor Rybiński (IIb), Marcelina Forszt (IIc) i Tymon Łasiński (IIIb).

Zwycięzcom gratulujemy.

Zapraszamy do galerii: Szkolny Konkurs Matematyczny - Mali Architekci