Wielki sukces naszej szkoły

Z wielką radością pragniemy poinformować, że nasza szkoła otrzymała zaszczytne wyróżnienie w projekcie organizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Działaniom projektowym towarzyszyło hasło: „Powstanie Wielkopolskie1918/1919. Pamiętamy! Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”.

W środę, 21 listopada, Dyrektor na specjalne zaproszenie wziął udział w uroczystej gali w Urzędzie Marszałkowskim. Szkoła otrzymała certyfikat za całość działań podjętych w ramach realizacji projektu.

Wśród nagrodzonych w konkursach był Maciej Serżysko, uczeń klasy 8e, który otrzymał I nagrodę w konkursie literackim pod hasłem „Opowiadanie z historią Powstania Wielkopolskiego w tle”. To naprawdę duży sukces, bo na konkurs wpłynęło bardzo wiele prac. Maciej odebrał nagrodę właśnie na gali podsumowującej projekt. Gratulujemy!

Realizacja projektu pozwoliła nam wszystkim uświadomić sobie, że w naszej małej ojczyźnie 100 lat temu działy się rzeczy wielkie, mające wpływ na kształt granic niepodległej Polski. Tak więc – zgodnie z hasłem projektu - „Powstanie Wielkopolskie – Pamiętamy!”. (JCh)

Zapraszamy do galerii Nagroda literacka - „Opowiadanie z historią Powstania Wielkopolskiego w tle”