Geografia na 6!

W październiku br. rozpoczyna się w naszej placówce Szkolny Konkurs Geograficzny pod tytułem „Geografia na 6!”. Konkurs jest skierowany dla uczniów klas 5, którzy chcą w dodatkowy sposób poszerzyć swoje horyzonty geograficzne.

Celem konkursu jest m.in. rozwijanie zainteresowań uczniów, „przyciągnięcie” uczniów szczególnie zainteresowanych geografią i stale tę wiedzę pogłębiających, podnoszenie poziomu wiedzy, uczenie logicznego myślenia, umiejętności praktycznego działania i posługiwania się różnymi rodzajami źródeł wiedzy oraz poszerzanie oferty edukacyjnej szkoły poprzez udział uczniów w konkursie.

Konkurs składa się z 6 etapów (co miesięcznych) oraz etapu finałowego, który odbędzie się w maju 2019r

Na każdym etapie zainteresowani uczniowie rozwiązują różnorodne zadania związane tematycznie z treściami geograficznymi realizowanymi w klasie piątej oraz treściami wykraczającymi poza ramy szkolne. Po każdym etapie uczestnicy będą zdobywać punkty, które zdecydują o zakwalifikowaniu się do ostatniej rundy finałowej.

Na uczestników konkursu czekają okolicznościowe dyplomy, a na zwycięzców – nagrody. Zwycięzca konkursu uzyska także honorowy tytuł Młodego Geografa.