Ogólnopolski konkurs ZUCH dla uczniów klas I-III

Centrum Edukacji Szkolnej zaprosiło uczniów klas I-III szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie Zuch oraz w konkursie Zuch z języka angielskiego. Konkursy zostały przeprowadzone 1 i 2 marca 2018r. Do wzięcia udziału w konkursie zgłosiło się 27 uczniów z kl.1a i 1b (test zintegrowany) i 17 uczniów z kl.1a i 1b (test z j. angielskiego).

Konkurs „Zuch” polegał na samodzielnym rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu, którego zawartość uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej. Konkurs „Zuch” z języka angielskiego sprawdzał znajomość słownictwa oraz podstawowych zwrotów. Obydwa konkursy rozwinęły wyobraźnię i twórcze myślenie dzieci, a ich treść była dostosowana do obowiązującej podstawy programowej.

Testy wdrożyły uczniów do umiejętności kodowania, która z pewnością przyda im się w kolejnych etapach kształcenia. Testy konkursowe zawierały 21 pytań o różnej skali trudności, w związku z tym każdy uczeń miał szansę sprawdzenia swoich umiejętności.

Wyniki konkursu pomogą nauczycielom poznać postępy uczniów w nauce oraz wskażą ewentualne braki. Stanowić będą także niezależne źródło oceny osiągniętych przez dzieci umiejętności. Każdy uczestnik konkursów „Zuch” otrzyma dyplom. Najlepsi uczniowie w poszczególnych seriach konkursu zostaną uhonorowani nagrodami. Trzymamy kciuki za naszych uczniów i gratulujemy im odwagi!

Koordynatorkami konkursu „Zuch” w Szkole Podstawowej nr.1 im. Adama Borysa w Witkowie były: Iwona Piórkowska, Marta Fischer oraz Joanna Rzetelska.