Młodzieżowe Forum Ekologiczne

W piątek 20 listopada 2015r. w Gnieźnie odbyło się Gnieźnieńskie Młodzieżowe Forum Ekologiczne, którego organizatorem był Polski Klub Ekologiczny. Celem spotkania młodzieży z naszego powiatu była popularyzacja ważnych zagadnień z zakresu ochrony środowiska i promocji lokalnych działań ekologicznych. Tematem przewodnim forum była „Ekofilozofia, czyli jak żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym”

Podczas tego spotkania uczniowie dowiedzieli się m.in. co to jest probiotechnologia, jakie są pożyteczne dla człowieka i środowiska mikroorganizmy. Poza tym, gimnazjaliści poznali regionalne osobliwości świata roślin.

Obradom forum towarzyszyło podsumowanie (ogłoszonego wcześniej) konkursu na prezentację multimedialną pod hasłem „Zmień swoje życie na bardziej eko! 10 zasad ekologicznego stylu życia”

Konkurs ten został przeprowadzony na terenie naszej szkoły, a do nauczycieli wpłynęło 9 prezentacji multimedialnych. Do finału powiatowego zakwalifikowane zostały prace następujących uczniów: Julia Krzewińska (Ic), Karolina Jarecka (Ie), Jakub Wareńczak (IIa), Mateusz Roszkowiak (IIb), Eryk Topolski (IIe) oraz Małgorzata Webner (IIIa).

W kategorii szkół gimnazjalnych praca konkursowa Karoliny Jareckiej spodobała się jurorom, gdyż uczennica ta zajęła II miejsce. Nagrodę Karolinie wręczała Pani Starosta naszego powiatu – Beata Tarczyńska

Podsumowując udział młodzieży w forum należy stwierdzić, że takie spotkania to bardzo dobry sposób na zdobywanie wiedzy, której nie ma w podręcznikach szkolnych.