As segregacji - eliminacje

W poniedziałek 23 października odbyły się w naszej szkole eliminacje do konkursu "As segregacji". Należy nadmienić, że konkurs ten jest organizowany w ramach przystąpienia naszej gminy do projektu „Segreguję nie marnuję – przyrodę Powidzkiego Parku Krajobrazowego znam i szanuję.”

Czternastu śmiałków z klas II oraz III gimnazjum zmierzyło się z testem wiedzy z zakresu ochrony przyrody i środowiska. Uczniowie musieli wykazać się znajomością sposobów zbiórki odpadów, utylizacji, znaczków ekologicznych itp.

Po sprawdzeniu prac konkursowych, do etapu finałowego zakwalifikowało się pięcioro uczniów: Bartkowiak Kacper (IIe), Hofman Kacper (IIa), Łukowski Dominik (IIa), Łyskawińska Zuzanna (IIc) oraz Szymańska Julia (IIa).

Wymienieni wyżej uczniowie mają teraz za zadanie przygotować finałową prezentację multimedialną dotycząca sposobów zbiórki odpadów w gminie i jej wpływu na środowisko przyrodnicze. Wykonane prace zmierzą się z opinią jurorów, którzy wyłonią „Asa segregacji” z gminy Witkowo. O wynikach finału poinformujemy społeczność uczniowską w listopadzie.