Turniej Wiedzy Pożarniczej 2017

W dniu 9 marca br. na szczeblu miejsko-gminnym zorganizowano Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". Turniej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Na eliminacje miejsko-gminne zgłoszeni zostali uczestnicy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Gminy i Miasta Witkowo oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Witkowa i Wiekowa. Turniej otworzył Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Witkowie – dh Marian Łukowski, który powitał przybyłą młodzież, opiekunów i gości.

Nad poprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: kpt. Łukasz Michalak KP PSP Gniezno, mł. asp. Tomasz Kuliński Komendant gminny oraz druhna Karina Wawrzyniak Prezes OSP Skorzęcin. Turniej składał się z 2 części: testu pisemnego i rozmowy. Test pisemny zawierał 20 pytań dla poszczególnych grup. Do finału po emocjonujących dogrywkach zakwalifikowało się po 3 zawodników z każdej grupy.

Za najlepszego zawodnika w grupie I uznano Nikodema Lisa, drugie miejsce, wywalczył Dorian Kowalski, III miejsce Kacper Krause (MDP) ze Szkoły Podstawowej w Witkowie

W II grupie miejsce I zajęła Weronika Janowicz (MDP Wiekowo), II miejsce Mateusz Krause, (MDP Witkowo), III miejsce Remigiusz Swat reprezentujący Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie.

W III grupie miejsce I zajął Kacper Jaworski, II miejsce Kacper Zieliński, III miejsce Mikołaj Szymański reprezentanci MDP Witkowo i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a zwycięzcy nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta w Witkowie. Nagrody wręczył Marian Gadziński Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo i Marian Łukowski Prezes Zarządu M-G ZOSP RP w Witkowie. Towarzyszyli im członkowie Komisji Sędziowskiej.

Na zakończenie Turnieju głos zabrał Burmistrz Gminy i Miasta, który wyraził swoją radość z faktu dążenia przez młodych ludzi do poszerzania swojej wiedzy w tak ważnej dziedzinie jak pożarnictwo i służba drugiemu człowiekowi. Włodarz Gminy życzył zwycięzcom dalszych sukcesów na szczeblu powiatowym. Słowa podziękowań skierował również do opiekunów, którzy przygotowywali młodzież do turnieju i jury.

Kolejny etap szczebel powiatowy OTWP odbędzie się w dniu 18 marca 2017 r. w Witkowie.

Zapraszamy do galerii: Turniej Wiedzy Pożarniczej 2017