Wojewódzki Konkurs Geograficzny

W czwartek 27 października 2016 r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Celem konkursu było rozbudzanie wśród uczestników pasji geograficznych oraz wykazanie się wiedzą i umiejętnościami. W konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas trzecich, którzy zechcieli zmierzyć się z różnorodnymi, a zarazem trudnymi zadaniami.

Na śmiałków czekał zestaw konkursowy, który składał z 23 zadań – zamkniętych i otwartych. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą wykraczającą poza podstawę programową z III etapu edukacyjnego oraz znajomością mapy świata.
Aby zakwalifikować się do etapu rejonowego trzeba było uzyskać minimum 37 punktów z 50 punktów do zdobycia. Mimo dobrych chęci, żadnemu z uczestników nie udało się przejść do kolejnego etapu.