Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

W środę 28 października 2015r. w naszej szkole odbył się pierwszy etap szkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o unii, jej instytucjach, poznawanie państw członkowskich oraz poszerzaniu wiedzy z zakresu edukacji europejskiej.

Do konkursu przystąpiło 18 euroentuzjastów, którzy zmierzyli się z zadaniami z zakresu historii i powstania UE. Zadania były jednokrotnego i wielokrotnego wyboru.

Poziom wiedzy uczestników był wyrównany, ale o ostatecznych miejscach na podium zdecyduje suma punktów zdobyta w 5 etapach. Gimnazjaliści do drugiego etapu przystąpią w listopadzie, a tematyka będzie dotyczyła drogi naszego kraju do członkowstwa w strukturach unijnych.