Turniej Wiedzy Pożarniczej 2016

W dniu 10 marca 2016 r. na szczeblu miejsko-gminnym zorganizowano Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Turniej ten służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, zdarzeń, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Tradycyjnie na eliminacje miejsko – gminne zgłoszeni zostali uczestnicy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych z terenu miasta i gminy Witkowo oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Witkowa i Wiekowa

Turniej otworzył Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Witkowie – dh Marian Łukowski jednocześnie gospodarz obiektu Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie, na terenie którego odbył się Turniej.

Turniej składał się z 2 części: testu pisemnego i finału ustnego.

Za najlepszego zawodnika w grupie I uznano Wiktorię Kurkowską /MDP Wiekowo/, drugie miejsce wywalczył Dawid Dziębowski, III miejsce Dominik Łukowski wszyscy ze Szkoły Podstawowej w Witkowie.

W II grupie - I miejsce zajęła Weronika Janowicz /MDP Wiekowo/, II miejsce - Mateusz Krause /MDP Witkowo/, III miejsce - Krzysztof Lipiński reprezentujący Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie.

W III grupie – I miejsce zajął Kacper Jaworski, II miejsce - Karol Minior, III miejsce – Adrian Dolata – reprezentanci MDP Witkowo i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a zwycięzcy nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta w Witkowie oraz tradycyjnie przez radnego Rady Powiatu Telesfora Gościniaka.

Pamiątkowe statuetki dla liderów w poszczególnych grupach oraz upominki dla trzech najlepszych zostały wręczone przez Pana Łukasza Grabowskiego pełniącego funkcję Burmistrza Gminy i Miasta w Witkowie i Pana Mariana Łukowskiego Prezesa Zarządu M-G ZOSP RP w Witkowie w towarzystwie członków Komisji Sędziowskiej.

Kolejny etap - szczebel powiatowy OTWP odbędzie się w dniu 19 marca 2016 r. w Trzemesznie.

Zapraszamy do galerii zdjęć: Turniej Wiedzy Pożarniczej 2016