Etap okręgowy Konkursu Przyrodniczego „Rośliny i zwierzęta polskich gór”

W sobotę 6 lutego br. w Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie odbył się etap okręgowy Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych „Rośliny i zwierzęta polskich gór”. Organizatorem konkursu było Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody SALAMANDRA z Poznania.

Do Witkowa przyjechali uczniowie z 8 szkół, którzy zdobyli największą liczbę punktów w etapie szkolnym. Każdą szkołę
reprezentowało 5 osób. Nasze Gimnazjum miało przyjemność gościć laureatów z następujących placówek:

• Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy,
  • ZSP im. Obrońców Kłecka w Kłecku,
  • Gimnazjum im. prof. W. Nehringa w Kłecku,
  • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żydowie,
  • Gimnazjum im. J. Korczaka w Strzałkowie,
  • Szkoła Podstawowa nr1 im. J. Kilińskiego w Trzemesznie,
  • Szkoła Podstawowa im. ks. L. Formanowicza w Modliszewku,
  • Gimnazjum im. A.Borysa w Witkowie.

Gimnazjum z Witkowa reprezentowali: Michał.Goll z kl.IIIc, Marta Kozłowska z kl. IIId, Nadia Fatyga, Weronika Janowicz Mateusz Roszkowiak z kl.IIB.

Test, który rozwiązywali uczestnicy konkursu składał się z 24 pytań zamkniętych. Pytania konkursowe dotyczyły morfologii, biologii i ekologii gatunków roślin i zwierząt występujących w polskich górach. Na rozwiązanie testu uczestnicy konkursu mieli 45 minut.

Do etapu wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się 12 marca br. w Poznaniu zakwalifikowali się następujący uczniowie:

• I miejsce: Kacper Lis ze Szkoły Podstawowej w Trzemesznie,
  • II miejsce: Agnieszka Michalak z Gimnazjum w Słupcy,
  • III miejsce (5 osób uzyskało taką samą ilość punktów): Joanna Zdrojewska z ZSP w Kłecku, Martyna Marchfant z Gimnazjum w Strzałkowie, Oktawia Giza ze Szkoły Podstawowej w Trzemesznie i Aleksander Sulej ze Szkoły Podstawowej w Modliszewku.

Na podsumowanie konkursu został zaproszony pełniący obowiązki Burmistrza Gminy i Miasta w Witkowie pan Łukasz Grabowski, który z dyrektorem Gimnazjum panem Marianem Łukowskim wręczył laureatom nagrody i dyplomy oraz wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom materiały promujące nasza miasto i gminę. Konkurs i jego podsumowanie przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze.

Zapraszamy do galerii: Etap okręgowy Konkursu Przyrodniczego „Rośliny i zwierzęta polskich gór”