Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

W piątek 5 lutego 2016r. odbył się czwarty etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej „Unia Europejska od A do Z”. Tym razem, tematem przewodnim była znajomość geografii państw Unii Europejskiej. Młodzi euroentuzjaści musieli sobie poradzić z różnorodnymi zadaniami geograficznymi, które do łatwych nie należały.

Podczas tego etapu uczestnicy  zmagali się m.in. ze znajomością mapy fizycznej Europy (rozpoznawanie krain geograficznych, wysp czy półwyspów), podziałem politycznym naszego kontynentu czy cechami środowiska przyrodniczego wybranych państw. Na podstawie sprawdzonych prac można stwierdzić, że ten etap był dla uczniów najłatwiejszy. Mimo to nadal nie można wskazać laureatów konkursu, gdyż o efekcie końcowym zdecyduje suma punktów z wszystkich (pięciu) etapów konkursu. Warto jednak dodać, że ostatni etap odbędzie się 1 marca  i wtedy poznamy ostateczne wyniki zmagań konkursowych.