Gala finałowa projektu "Materia Baterii"

We wtorek 20 października 2015r. członkowie Brygady R7: Katarzyna Bielak, Karolina Jantas, Alicja Sych, Patryk Sołtysiak, Mikołaj Wojtyra, Filip Zduńczyk wraz z opiekunami p.Tomaszem Majchrzakiem i p.Wacławą Filińską uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu ogólnopolskiego projektu – konkursu „Materia Baterii”, które odbyło się w Katowicach-Świętochłowicach.

Konkurs ten miał na celu promowanie odpowiedzialnych postaw konsumenckich dotyczących użytkowania, recyklingu i utylizowania zużytych baterii oraz akumulatorów.

Spotkanie podzielone było na dwie części. W części pierwszej uczestnicy wzięli udział w wycieczce edukacyjnej, podczas której zwiedzili m.in. zakład prowadzący skup i przerób złomu akumulatorowego „Baterpol SA” w Świętochłowicach oraz największą w Polsce spółkę specjalizująca się w recyklingu zużytych akumulatorów kwasowo-ołowiowych „Orzeł Biały SA” w Piekarach Ślaskich.

Podczas wizyty gimnazjaliści udzielili wywiadu dla Polskiego Radia Katowice i Radia eM na temat zrealizowanego projektu.

Odwiedzili również zabytkowe wieże Kopalni Węgla Kamiennego „Polska” w Świętochłowicach

Gościli w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, gdzie za pomocą elementów multimedialnych oraz wiodącej ścieżki filmowej, zostali „przeniesieni” w realia życia na Górnym Śląsku początku XX wieku.

Po południu odbyła się gala podsumowująca projekt. Galę otworzył Prezydent Miasta Świętochłowice pan Dawid Kostempski. W uroczystości brały udział delegacje szkół z całej Polski, które zdobyły nagrody i wyróżnienia, przedstawiciele firm zaangażowanych w akcję, p.Agnieszka Pabis - Koordynatorka Programu Szkoły dla Ekorozwoju, p. Agata Tkaczyk - prowadząca projekt „Materia baterii” oraz prezes Fundacji Partnerstwo dla Środowiska p.Rafał Serafin.

Uczniowie z naszego gimnazjum otrzymali okolicznościowy dyplom i przyjęli gratulacje od sponsorów i zaproszonych gości. Nagrodą dla szkoły są pomoce dydaktyczne o wartości 1000zł.

Gimnazjaliści mieli również okazję zaprezentować podczas gali swoje działania w ramach realizacji zadań projektowych.

Uczniowie wraz z opiekunami dziękują Radzie Rodziców za sfinansowanie noclegów dla uczestników wyjazdu.

Zapraszamy do galerii Gala finałowa projektu "Materia Baterii"