Szkoła niosąca pomoc

Rada Samorządu Uczniowskiego informuje całą społeczność szkolną, że kilka dni temu naszej szkole został przyznany tytuł SZKOŁY NIOSĄCEJ POMOC. Uzyskanie tego tytułu jest konsekwencją zgłoszenia przez Radę SU naszej placówki do udziału w kampanii Niosę pomoc, a tym samym włączenie się w działania Polskiej Akcji Humanitarnej, której prezesem jest Janina Ochojska.

Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Świat bez głodu”, której celem było zaangażowanie uczniów, uczennic, nauczycieli i nauczycielek w działania mające zapewnić dostęp do żywności na terenie Ukrainy. W ramach akcji zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze oraz zbiórka pieniędzy, które zostały przeznaczone na zakup żywności dla mieszkańców Ukrainy.

Rada SU składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym uczniom, nauczycielom oraz rodzicom, dzięki którym możliwe było uzyskanie tak zaszczytnego tytułu.