Odkrywali oblicza naszej planety

W sobotę 12 marca br. nasza szkoła była gospodarzem etapu finałowego XII Międzypowiatowego Konkursu Geograficznego. Tegoroczne hasło konkursu „Oblicza Ziemi” nawiązywało do poruszanej tematyki, czyli litosfery oraz procesów modelujących wygląd naszej planety.

Na finał międzypowiatowy przybyło sześć dwuosobowych reprezentacji uczniów gimnazjów z powiatów: słupeckiego (Kowalewo Opactwo), wrzesińskiego (Nowy Folwark, Pyzdry) oraz gnieźnieńskiego (Gimnazjum nr 1 Gniezno, Gimnazjum Stowarzyszenia „Rodzice-Dzieciom” oraz Witkowo).

Podczas zmagań konkursowych „młodzi odkrywcy” udali się na naukową ekspedycję po 8 stanowiskach geologicznych. Na każdym stanowisku spotykali różnorodne zadania, np. rozpoznawali skały, analizowali profile geologiczne, wykazywali się orientacją na mapie (rozpoznawanie łańcuchów górskich oraz pustyń), itp.

Komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu:

1. miejsce: Weronika Janowicz, Patryk Sołtysiak, Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie
  2. miejsce: Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie
  3. miejsce: Gimnazjum w Pyzdrach.

Dyrektor szkoły Pan Marian Łukowski oraz pełniący funkcje Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo Pan Łukasz Grabowski wręczyli laureatom i pozostałym uczestnikom konkursu okolicznościowe dyplomy i nagrody.

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania dyrekcji szkoły oraz Panu Łukaszowi Grabowskiemu za ufundowane nagrody dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie.

Zapraszamy do galerii: Etap finałowy XII Międzypowiatowego Konkursu Geograficznego