Ratowali świat z OZE

W piątek 18 grudnia 2015r. w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu pod hasłem „RATUJMY ŚWIAT Z OZE”, którego organizatorem jest Zespół Szkół Ponadgimnazjlanych nr 2 w Gnieźnie.

Celem konkursu było poszerzanie wiedzy z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE), pobudzanie do twórczego myślenia oraz wdrażanie uczniów do samokształcenia.

Ponad 40 „śmiałków” zasiadło do rozwiązywania testu eliminacyjnego. Uczniowie musieli wykazać się znajomością wiedzy dotyczącej odnawialnych źródeł energii, np. co to jest kolektor słoneczny, biomasa, pelet, podać przykłady biopaliw, rozszyfrować skrót C.W.U. czy wyjaśnić różnicę między energią geotermiczną a energią geotermalną.

Spośród wszystkich uczestników konkursu, dwóch z najlepszym wynikiem: Mateusz Roszkowiak (2b) i Patryk Sołtysiak (2a) będzie reprezentować naszą szkołę podczas finału konkursu, który odbędzie się 26 lutego 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie.