Nasi gimnazjaliści najlepsi!

Promocja idei patriotyzmu i pięknej polskiej poezji mówionej i śpiewanej, tak pokrótce można scharakteryzować wydarzenie jakie miało miejsce w ostatnich dniach w Mielżynie.

W poniedziałek 5 października 2015 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Powstańców Wielkopolskich w Mielżynie odbył się "Konkurs wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej". Konkurs ten został zorganizowany przez Ligę Obrony Kraju w Witkowie, w ramach eliminacji powiatowych - powiatu gnieźnieńskiego.

Celem konkursu było upowszechnianie wśród młodzieży piękna mowy ojczystej, dorobku kultury narodowej oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej. W konkursie brały udział 4-osobowe reprezentacje szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu gnieźnieńskiego.

Każda z drużyn biorących udział w konkursie miała zaprezentować dwa wiersze i dwie piosenki. Po występie wszystkich uczestników, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, nastąpił werdykt jury. Pierwsze miejsce przypadło witkowskim gimnazjalistom w składzie: Lidia Zielińska - śpiew ("Niepodległa, niepokorna"), Aleksandra Wiśniewska - śpiew ("Póki polska żyje w nas") oraz Wiktoria Zykowska - recytacja ("Do polskiego chłopięcia") i Maksym Kędzierski - recytacja ("Byłeś jak wielkie stare drzewo"). Zwycięzcy awansowali do finału wojewódzkiego.