62-230 WITKOWO
  • (+48) 61-477-82-50

Sport

Gimnazjalny Festiwal Sportów Olimpijskich

Za nami inauguracja Europejskiego Tygodnia Sportu. Nasza szkoła również włącza się w tę akcję, organizując dnia 10 września na Orliku, Gimnazjalny Festiwal Dyscyplin Olimpijskich. Dzień wcześniej gimnazjaliści zmierzyli się z testem wiedzowym o Igrzyskach Olimpijskich. 24 uczniów walczyło „piórem" o zwycięstwo. Najlepszym okazał się Damian Chyblewski z klasy IIIb. Drugie miejsce przypadło Miłoszowi Rewersowi również z klasy IIIb. Trzecie miejsce zdobył Paweł Miechowicz z klasy IIc. W łącznej klasyfikacji bezkonkurencyjna była klasa IIIb.

Wręczenie zwycięzcom dyplomów ​odbyło się w sobotę, podczas Gimnazjalnego Festiwalu Sportów Olimpijskich.  Następnie 130 gimnazjalistów rozpoczęło rywalizację sportową.

W turnieju piłki nożnej zwyciężyły: klasa Ic i ekipa złożona z uczniów klas IIIb, IIId i IIIc „Rusek Team". W siatkówkę plażową bezkonkurencyjne były zawodniczki mieszanych klas trzecich o oryginalnej nazwie „Drużyna Pomidorowa". W pchnięciu kulą zwyciężyli w swoich kategoriach: Norbert Grasela (Ie) i Artur Święcicki (IIId) oraz Aleksandra Zawistowska (IIIa). W dodatkowej konkurencji dla dziewcząt – rzut lotką najlepsza była Klaudia Jagodzińska (IIIc).

Gratulujemy wszystkim udziału w tej promującej sport i aktywność fizyczną akcji. Nawiązując do przesłania twórcy igrzysk - Pierre de Coubertin - "Istotą igrzysk nie jest zwyciężyć, ale wziąć udział. Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze".

Europejski Tydzień Sportu trwa nadal. Już od poniedziałku przechodzimy do kolejnych konkurencji lekkoatletycznych. Podczas zajęć wychowania fizycznego uczniowie będą mogli wykazać się swoją sprawnością. Poza programowym udziałem w biegach na dystansie 60 metrów (dz. i ch.) oraz 600 metrów (dz.) i 1000 metrów (ch.) będzie można spróbować swoich sił w konkurencjach olimpijskich tj. bieg na dystansie 100, 200, 400 i 800 metrów oraz skoku w dal. Tym razem wynik będzie istotny. Wyłonimy mistrzów poszczególnych dystansów. Najlepsi będą powołani na zbliżające się zawody sportowe. Powodzenia!

Zapraszamy do galerii Gimnazjalny Festiwal Sportów Olimpijskich.