Propagowali ideę olimpijską

21 listopada w hali sportowej OKSiR i obiektach szkolnych Szkoły Podstawowej im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie odbyła się XVIII Regionalna Spartakiada Uczniowskich Klubów Sportowych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych "Sport –Uśmiech -Zabawa 2015" zorganizowana przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan. W zawodach wzięli udział także reprezentanci naszego gimnazjum. W swojej kategorii byli najlepsi!

Frekwencja dopisała - hala pękała w szwach. Uczestnicy spartakiady zmagali się z wieloma konkurencjami: quiz wiedzy o sporcie, quiz wiedzy o funkcjonowaniu UKS i MDP, tenis stołowy, slalom unihokeja, rzut lotką, król strzelców, strzelanie z wiatrówki, rzut lotką, zbijanie kręgli, skoki w workach, bieg na 40 m., skok w dal z miejsca, rzut do kosza, rzut piłką lekarską, rzut ringo, przeciąganie liny. W rywalizacji z bardzo dobrej strony pokazali się witkowianie.

Najlepszym zespołem w kategorii Uczniowskich Klubów Sportowych został UKS Iskra Witkowo, działający przy witkowskim gimnazjum. W czołówce drużyn pożarniczych znalazło się MDP Witkowo II, które zajęło czwarte miejsce. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gnieźnie - Szkoła Zawodowa triumfował w klasyfikacji zespołowej placówek szkolnictwa specjalnego.

Zwycięzcy konkurencji indywidualnych i zespołowych otrzymali pamiątkowe medale, natomiast w klasyfikacji zespołowej za zajęcie od I do VI miejsca puchary. Trzy najwyżej sklasyfikowane drużyny pożarnicze otrzymały pamiątkowe puchary natomiast wszystkie drużyny sprzęt sportowy w postaci piłek.

Zapraszamy do galerii Propagowali ideę olimpijską