Mistrzostwa Wielkopolski zdominowane przez naszych sportowców!

Dzień 29.05.2018 r. z całą pewnością zapisał się w historii naszej szkoły. Wszystko dzięki medalom, które przywieźli z Finału Wojewódzkiego w Drużynowych Biegach Przełajowych nasi najlepsi lekkoatleci. Mistrzostwa zostały zdominowane przez naszych zawodników, którzy w klasyfikacji drużynowej stawali aż trzy razy na podium.

Wszystko zaczęło się od znakomitego biegu Amelii Jankowskiej, która zwyciężyła w rywalizacji klas IV. V miejsce w tym samym biegu zajęła Oliwia Plucner. W klasyfikacji drużynowej nasze młode zawodniczki zajęły znakomite II miejsce! Skład naszych "sreberek" (Amelia Jankowska, Oliwia Plucner, Wiktoria Sobczyk, Aleksandra Stondzik, Michalina Pawłowska, Aleksandra Michalska).

Jak się później okazało był to dopiero początek. W kolejnym biegu na starcie stanęły dziewczęta klas VII SP i klas gimnazjalnych. III miejsce w biegu na dystansie 2 km, po wspaniałym finiszu, zajęła Weronika Cieślicka, a V miejsce przypadło Wiktorii Łuczyńskiej. W klasyfikacji drużynowej nasze dziewczęta zajęły, ku swojej wielkiej radości, II miejsce w Wielkopolsce!. Skład naszej srebrnej ekipy - Weronika Cieślicka, Wiktoria Łuczyńska, Ola Wendland, Klaudia Kerber, Zuzanna Nowicka, Weronika Winsztal, Klaudia Stefaniak.

Jakby tego było mało, w kolejnym biegu na tym samym dystansie, rywalizowali chłopcy. Do pierwszej dwudziestki na mecie weszło 5 naszych zawodników, a to oznaczało wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej startujących drużyn. Po podliczeniu punktów nie było srebra, tylko złoto.

MAMY MISTRZÓW WIELKOPOLSKI! Skład złotej drużyny - Patryk Włodarczyk, Sebastian Roszkowiak, Nikodem Blaszyński, Bartosz Majorczyk, Kacper Rewers, Mateusz Szcześniak.

Zmęczeni, opaleni i szczęśliwi wróciliśmy do Witkowa. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Zapraszamy do galerii Mistrzostwa Wielkopolski zdominowane przez naszych sportowców!