62-230 WITKOWO
  • (+48) 61-477-82-50

Sport

Nasze dziewczęta tuż za podium

Po bardzo udanych zawodach powiatowych w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się w zeszłym tygodniu w Trzemesznie (przypomnijmy, że drużyna dziewcząt zajęła I miejsce, a chłopców II), nasi lekkoatleci z wielkimi nadziejami wyjeżdżali na Finał Mistrzostw Wielkopolski

Na starcie stanęły łącznie 43 reprezentacje uczniów z roczników 2002-2004. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 10x800m, a chłopcy 10x1000m. Przez cały przebieg zawodów nasze wspaniałe dziewczęta zajmowaly miejsca pomiędzy drugim a czwartym, ale ostatecznie zajęły miejsce tuż za podium ulegając drużynie z Puszczykowa, Piły i Mrocznia

Niestety do pełni szczęścia, jakim niewątpliwie byłoby zajęcie miejsca na podium, zabrakło tylko i aż ... 20 m. Na mecie było trochę rozczarowania, żalu, sportowej złości i obietnicy, że za rok będzie lepiej. Niemniej naszej drużynie należą się gratulacje i słowa uznania za walkę do końca.

Wielką niespodziankę sprawiła również drużyna chłopców, która w ostatecznej klasyfikacji zajęła, wysokie szóste miejsce.

Wszystkim gratulujemy wspaniałej sportowej postawy.