XV Turniej Wielkanocny klas I-III szkół podstawowych

W  niedzielę, 25 marca  w Hali Widowiskowo-Sportowej w Witkowie odbył się XV Turniej Wielkanocny klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Witkowo. W imprezie wzięli udział nasi najmłodsi uczniowie z klasy 1a jak i 1b. Opiekę nad dziećmi pełniły p. Iwona Piórkowska, p. Marta Fischer oraz p. Karolina Bronka i chętni rodzice.

Wydarzenie to było konsekwencję programu „Wychowanie poprzez sport – edukacją jutra" oraz kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł", do których przystąpiła Gmina Witkowo. Wspólnym hasłem tych imprez jest zawołanie: „Autoportret! Zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję! Turniej otworzył Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo – Marian Gadziński, który życzył małym sportowcom wspaniałej zabawy, a obecnych rodziców zobowiązał do gorących braw i nieustającego dopingu. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wszystkim uczestnikom złożył również okolicznościowe życzenia.

W trakcie Turnieju rozegrano po pięć konkurencji sportowo-rekreacyjnych, dla każdej grupy wiekowej. Pierwszaki rywalizowały w: slalomie matematycznym, torze przeszkód, wyścigu kangurów z obręczą „hula-hop", wyścigu „wieszania prania" i wyścigu drwali. Każdy z uczestników turnieju otrzymał z rąk Burmistrza świąteczną, słodką niespodziankę. Organizatorzy turnieju – Urząd Gminy i Miasta Witkowo, Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Witkowie, dla wszystkich drużyn, przygotowali pamiątkowe puchary, medale i nagrody – talony na zakup sprzętu sportowo-rekreacyjnego.

Nagrody wręczali: Burmistrz Gminy i Miasta, Radni Rady Miejskiej w Witkowie – Marian Walczak, Tadeusz Śliwecki i Marek Wiatrowski oraz Dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji – Stanisław Rajkowski.
XV. Turniejowi Wielkanocnemu towarzyszyła wystawa rysunków pt. „Wielkanoc – 2018". Prace wykonały dzieci ze szkół biorących udział w turnieju.

Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę wykazali się niezwykłą sprawnością fizyczną. Rywalizowali z rówieśnikami zgodnie z zasadą fair- play.  Gratulujemy odwagi oraz osiągniętych wyników sportowych.

Zapraszamy do galerii XV Turniej Wielkanocny klas I-III szkół podstawowych